Skip to main content

Topic: Autorska prava na jubito (Read 3615 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Autorska prava na jubito

Vidim da svi imate glazbene podloge na jubito.


Ja sam nedavno pokušao na jubito staviti David Guetta - Dangerous podlogu na svoj prvi RC filmić i naravno odmah sam dobio "ban" zbog autorskih prava.
Zatim sam googlao i gooooglao i dispute-ao sa onim fair usage bla bla pa je radilo neko vrijeme pa su me opet banali.


Sad sam prebacio filmić na vimeo koji nema takva sranja ali me zanima kako se vi borite sa time?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #1
kad slažeš filmić koristi oba dva audia, znači onaj iz kamere i na njega u tvojem slučaju Guettu,
uglavnom da se čuje jedno i drugo a audo iz kamere postepeno stišaš ali ne na nulu.

- možda ima i koj drugi način al ovo kod mene radi bez problema.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #2
Koristio sam audio iz kamere, uglavnom se čuje zvuk motora i naših par kometara, kroz cijeli filmić (3 min) i čak sam htio da se razumije/naglasa pjesmu. Bez uspjeha nažalost...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #3
jednostavno , kupis muziku i sve radi ,.... itunes , emusic  ... ovisno koji sistem koristis
dx9-xd8-gobac630

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #4
To sto si kupio mjuzu za slusanje ne znaci da imas dozvolu da koristis u svom videu i stavis na yt.

Ima nesto free mjuze na netu ali malo i nije neka.

Ako spustis ili dignes pitch pjesmi za vise od 1 nece ju yt prepoznat.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #5
Ili koristis royality free ili kupis glazbu za tu namjenu. Imas milijun stranica gdje mozes to napraviti. Popularna glazba je vecinom van prava za koristenje te se ne moze upotrijebiti na yt zbog autorskih prava i zarade.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #6
To sto si kupio mjuzu za slusanje ne znaci da imas dozvolu da koristis u svom videu i stavis na yt.

Ima nesto free mjuze na netu ali malo i nije neka.

Ako spustis ili dignes pitch pjesmi za vise od 1 nece ju yt prepoznat.

Ovo sa spuštanje ili dizanjem pitcha nekad ne radi  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #7
Meni je uvijek do sad upalilo. Nekad mi zna stavit reklamu ali u vecini slucajeva ni to.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #8
Huh, meni javi da je prepoznao third party nešto i ja stisnem acknowledge, znači da prihvaćam da glazba nije moja.
I onda sve ok, samo u nekim zemljama bude video bez glazbe.
Nikad nisam dobio ban.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #9
Da, nije ban na account nego na playanje videa u određenim zemljama, s to su gotovo sve :)
Mogao bih probat ovo sa pitchem pa javim
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #10
A cuj, vidi moja videa, imam ih gomilu i nis mi ne blokira od kad tak radim. Samo malo ubije pjesme koje koristim jel zvuce blentavo... Makar ce mi vjerojatno u nekoj fazi covjek a ne robot pogledat account i zbrisat mi sve zbog krsenja prava...

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #11
Ako kao pozadinsku pjesmu stavite neke domaće, recimo Rozgu ili Lidiju Bačić, sigurno neće biti ban-a ni u jednoj zemlji  :D :D :D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Autorska prava na jubito

Reply #12
Hahahaha yesss! I ako ja pjevam u pozadini nece prepoznat, ali vam se nece svidjet... :)


Odg: Autorska prava na jubito

Reply #14
Znam ali ne stavi uvijek a ipak mislim da je fer da neku lovu imaju od mojih videa kad vec kradem tudu mjuzu...