Skip to main content

Topic: SZD 9 BOCIAN pzd (Read 28891 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #120
Stavio sam je na vagu sa motorom i četiri servoa za sada 850 grama .. i ja sam malo iznenađen  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #121
Biti će jedrenja  koliko vidim.... :)
Stvarno izgleda vrhunski majstore.....

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #122
Hvala majstoreMario , nadam se da ću je bar uspjet presvići do popodne .. a ko zna možda i poleti danas  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #124
Nema žurbe Martine , polako i sigurno ... u svakom slučaju ide sa mnom , bila spremna ili ne danas ..  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #125
Stavio sam je na vagu sa motorom i četiri servoa za sada 850 grama .. i ja sam malo iznenađen  ;)
Kako kaže poslovica - Savršenstvo je postignuto onda kada nemaš više što oduzeti !
Prema viđenom ovdje - to je to !  ;)

Majstore ,želim da ti trud bude nagrađen onim poznatim njihanjem kod ulaska u termiku već na prvim letovima !
Damir

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #126
Damire legendo pozdravljam te i  hvala .. nadam se da će ova tica nebom plutati ... za ovaj raspon super je lagana .. a to je i bio cilj .. izvješće kad poleti slijedi  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #127
Ovo izgleda jako dobro. Nadam se da ću te sustići ovih dana ;)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #128
Svaka čast na modelu.Od tebe uvijek nešto novo i ugodno za vidjeti i naučiti.Kada vidim i naučim dovoljno krećem u izradu nekog balza modela.Pozdrav :)

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #129
Hvala mladići samo naprid i Vi !!

Eto poslije nekoliko cijelodnevnih radova iako još ne ušminkana  do kraja danas je poletila jedrilica Bocian szd 9 .. leti perfektno kao što i izgleda .. isplatio se svaki minut posla  .. sad je samo treba ušminkati i dotjerati još neke sitnice .. bit ćete izvješćivani  :)

Mario kao i uvijek oštrog oka na slikanju , hvala majstore !
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #130
Cestitke na krasnom glajderu.
Sada ce Mario morati napraviti jednoga s fpvom, zapalio si ga za lovca na termike.  :)

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #131
Hvala majstore
 srepfler ,, ovo je stvarno tica , baš neće dolje , zaboli vrat od gledanja u visine .. srećom dobro je vidljiva .. Neka se  samo Mario baci  na posao !!  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #132
Budem,kažem upijam vaše i od ostalih modelara  majstorsko znanje,što više naučim teoretski po slikama i komentima to ću manje  već postavljenih pitanja pitat ;) :) :D .Uživajte jer imate u čemu.Vaš model vlastitim rukama izrađen a to malo tko ima i može.Kažem,znanje , volja i trud a to sve zajedno čini veliki  užitak. ;) .

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #133
Eee PZ, prije tjedan dana si rekao da ćeš početi raditi krila od balze i da model leti za 7 dana....nisam ti vjerovao, mislio sam nema šanse...


meni bi trebalo jedno 2 mjeseca za napraviti takva krila...možda i više...šta reći, što si straiji to si luđi  :D  Kapa dolje !

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #134
Vale nije mi žao ni minute vremena koje sam "ubio" u gradnji.. naime taj prvi let kad sam je   istrimao , malo uhodao  i ponovo popeo uhvatio sam odličan stup ,sjeo u hlad i nakon otprilike pola sata morao dolje sa visine onako odokativno veče od 500 m .. to je tica za duge letove ... i stvarno razmišljam duboko o još nećem sličnom u slijedećem projektu  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar