Skip to main content

Topic: SZD 9 BOCIAN pzd (Read 28897 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #135
Veliki pozdrav Zlatane i cestitke na majstorskom radu i odlicnoj jedrilici i da uzivas u njenom letenju dugo godina. Veliki pozdrav .

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #136
A što drugo reči nego: u sridu majstore !

Razmišljao sam neke teme iz 'Samogradnje' izdvojiti i malo obraditi u poseban fajl, kao neku knjižicu (uz dozvolu autora tema), ali sam shvatio da bi najmanje 2/3 toga bile od PZD....  ;) .

D.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #137
Pozdrav legendo Diogen ,, hvala kao i uvijek nađeš prave rijeći.. radim  malo na estetskim detaljima na nosu , i na krilima  da to bude u punom sjaju .. do slijedećeg polijetanja kada ćemo sa ekipom napraviti kompletan snimak .. ima se što viditi , jedrilica je nevjerovatno plovna, okretna fenomenalno  , penje odlično sa ovih 160 w 1200 kv a može jedriti satima  , dok vrat ne zaboli... .. već razmišljam o slijedećoj iz ove porodice jedrilica .. čim bude prilike ako život dozvoli nastat će još jedna .. L.P.  iz Vukovara  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #138
... radi se na dodatku na nosu jedrilice da se malo aerodinamički prikrije motor jer gore ide sklopivi prop sa spinerom .. uporedo sa tim ide i "šminkanje krila ... :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #139
Ovako bi ( nije taj spiner   predviđen, malo je prevelik a ni ta elisa  nije sklopiva  ) trebao izgledati nos uzjoš bojanje u naranđu  :D :
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #140
Ma kad se oboja i kad doće folding propeler sa spinerom to će biti to ;) .BTW:odlične ideje imaš,a od čega si ovaj nos napravio,to neka boca?ili?Zanimljivo je. :) .I da poslat ću ti jednu privatnu poruku,imam jedno pitanje u vezi izrade poklopaca od PVC(boca) plastike,nikako mi neide pa bi trebao par savjeta kako?što?,ali nemoj tu pisat nego u PP. :) .I da pratim sa guštom tvoje radove ali malo komentiram da nesmetam 8) .Pozdrav iz ZG-Lučko. :)

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #141
.. kabina je dobila malo crne  na sjedištu .. odmah bolje izgleda .. sutra nastavak  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #142
Stroj izgleda vrhunski, jedva čekam da ju vidim.
Od čega je napravljen taj crni nos?

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #143
Tomislave tražio sam da ne kemijam ništa a  da je pristup motoru lagan  i našao poklopac  tuš gela west 3 .. kao da je krojen po mjeri .. izrezao višak i malo obradio .. sa dva zavrtnja pričvršćen ..  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #144
Još malo "igre" sa plavim trakama i eleronima  pa  spremna za jedrenja  ...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #145
Uživao sam iz dana u dan prateći kako nastaje sad već dokazano odlična jedrilica, u Osijeku sam je malo škicnuo i svidila mi se. Kapa do poda!
Pozdrav iz DJ.
Darko
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #146
Darko hvala , kad dođem do materijala slijedi još jedna slična iz iste "porodice"  :) ova će u jedrenje svake nedjelje , ima još nekih sitnica za doraditi .. do vikenda sve se stiže .. pozdrav i tebi mladiću !  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #147
.. sad je spremna za jedrenja .. kad se društvo  od letenja sa nogama na zemlji okupi , starta sa dugim jedrenjima  ... :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #148
.. sad je spremna za jedrenja .. kad se društvo  od letenja sa nogama na zemlji okupi , starta sa dugim jedrenjima  ... :)

Hej, pa ova zvijer lijepo izgleda! Baš onako sportski. Svaka čast na dizajnu i izradi. Prekrasan model.

LP,
milan
---

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #149
već razmišljam o slijedećoj iz ove porodice jedrilica .. čim bude prilike ako život dozvoli nastat će još jedna .. L.P.  iz Vukovara  :)
E sada si nam stavio 'buhu u uho'....da li će to biti jedna 'SZD'.... možda pođeš malo zapadnije pa bude recimo Ka8 ili još malo u povijest pa omastimo oči pogledom na neku Zlatanovu iz DFS-serije?
 ;)
Damir