Skip to main content

Topic: Maljutkan 250 quadcopter - zadnji let i zbogom... (Read 42332 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #75
Sritno sa projekton  :)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #76
Super video samo tako nastavi, sada ga spoji na komp i malo se igraj sa postavkama pidova, a ostalo je sve pitanje vježbe ;)

Planirano je da to odradi 'Auto-Tune', no kako sam gledao na YT kanalima, to se mora raditi bez vjetra. Ima tendenciju da doda gas sam od sebe i onda mi vjetar odgura quad dalje od mene (u ovom slučaju mi je vjetar bio iza leđa). A onda se ne smiju dirati komande, jer mu ta automatika onda pobrka slijed podešavanja.

Dok sve to proradi, usput i vježbam letenje na jurilici. Dosta su različiti načini letenja na 20-gramskim igračkama, jurilici i recimo hexacopteru.

Na ovom videu, vrijeme 2:51 - isto se kod mene događa da se quad propne gore. A poslije 'Auto-Tune' je navodno to automatski popravljeno:

http://www.youtube.com/watch?v=NXzy9Jq4OSQ

Samo da malo vjetar popusti, da ne pada kiša i da uspijem uprogramirati firmware kako treba - valjda ću onda sve uspjeti to srediti da leti kako bi trebalo letjeti.

EDIT: Sada vidim da je lik letio u 'Horizon' modu a ja u 'Angle' modu prije 'Auto-Tune' opcije. Možda je i to razlog zašto mi se to podešavanje toliko odužilo i nije se snimila nikakva promjena, jer sam morao prekinuti obadva dijela (prvo roll, pa onda pitch) postupka. Treće prebacivanje na 'Auto-Tune' je nakon sletanja i dis-arma.

Hvala na podršci.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #77
Care lijepo te  vidjeti kako veselo gustas na kljavama!!!

A ovi "englezi" su dobili sto su trazili hahahaha :D :D :D

Bit će još veći gušt kad uspijem sve ispeglati, balansirati, dotjerati... pa onda na jurnjavu.

Hvala na podršci.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #78
Sritno sa projekton  :)

Hvala. Sreća mi je zaista potrebna. Jučer ga je vjetar časkom odgurao prema šumi. Samo mi još fali da se moram pentrati po drveću, koje je nekih 30-tak metara, a možda i višlje.

Hvala na podršci.

EDIT: Na ovom mom zadnjem videu, onaj čuksi je bio vrlo zainteresiran za Maljutkana, pa je počeo mahnito trčati prema njemu. Morao sam prekinuti planirano, da kojim slučajem nebi došlo do kolizije. Bilo bi mi žao i psa i quada.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #79
Majstore, jel dolazis sutra u ZG. Mogu ponijeti laptop pa ti probat flashat reglere i to podesiti. Jedino sto me muci sto nigdje u blheli popisu nema tih reglera.Neznam koji hex koriste. Idem jos potraziti

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #80
Majstore, jel dolazis sutra u ZG. Mogu ponijeti laptop pa ti probat flashat reglere i to podesiti. Jedino sto me muci sto nigdje u blheli popisu nema tih reglera.Neznam koji hex koriste. Idem jos potraziti

Joj, jarane... malo mi je Zagreb predaleko. Znam da nema u popisu, a ni osnovni čip ne znam. Sve dok je SiLabs-ov ili Atmel-ov čip, to će ići. Evo, otvorio jedan rezervni ESC -  Sil F330... Odlično!

To možda i danas sredim... Moguće da će ili FTDI ili USBasp moći to 'pročitati'.

EDIT: Samo da skontam koje žice idu gdje... negdje sam vidio TX/RX... Mosi/Miso... samo se sad ne sjećam gdje. Odmah do čipa imaju 4 kontakta, počevši od nožice broj 2, pa sve do 5. Mislim da samo 3 žice idu... jedino ne znam koje.

[attachimg=2]

Molim te, samo mi reci koje postavke sa ove slike (ako imaš isti program zaBLHeli, ako ne onda koji?).

LP,
milan
---
[attachimg=1]

uh, gdje da zakačim PDF-ove?

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #81
Bas gledam, nisu to nas neki regleri, mislim neces se usreciti s njima. Sto se tice auto tune, to zaboravi na naze32 ili flipu, to ne radi dobro pogotovo kad imas koma reglere to je nemoguca misija




Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #82
Bas gledam, nisu to nas neki regleri, mislim neces se usreciti s njima. Sto se tice auto tune, to zaboravi na naze32 ili flipu, to ne radi dobro pogotovo kad imas koma reglere to je nemoguca misija


Ajoj, znao sam. Da u vreći ima 100 pi*aka i jedan pim*ek, ja bi baš ivukao ovaj jedan. Ne ide me ni lutrija, a ni pamet.

Ajde barem mi reci neke okvirne parametre za ovaj jadni Emax, da ga mogu furati dok ne nabavim nešto pametnije. Ove oznake, krugovi - crveni, bijeli, crni... to ide gdje? TX/RX/? ili Miso/Mosi/SCK?

Ne bi želio pogoršati stvari, ionako su već dosta osrednje (ili ispod osrednjega). Ajde,... hmm... recimi na recimo MyRCMart, koje ESCove da uzmem?

LP,
milan
---


Odg: Maljutkan 250 quadcopter - nešto ne valja, a ne znam što...

Reply #84
otvori CLI i upisi


set looptime=2500


save


kad se rebota, odaberi PID controler 1 i sa defaultnim pidovima je ok. ALI najveci problem je sto ti nemas jednake reglere tako da nemozes to smiriti nikako. A gle neznam sto bi ti preporucio sa myrcmarta, ali ja sam zadnje nabavio ove i super su


http://www.banggood.com/ZTW-Spider-Series-12A-OPTO-ESC-With-SimonK-Oneshot-Program-p-982597.html

Ok, zabilježeno. Jedino je problem što trebam čekati do mjesec dana. Dakle, u međuvremenu, ovo što imam, nekako 'nagovoriti' da surađuje. Kad bi barem mogao kopirati ova dva 'brza' reglera, pa taj firmware upržiti u ostala dva...

Oh, nestrpljiv... Naručio 4 komada na HK, Nizozemska, bez trckinga, sveukupno sa dostavom $37.54 (žena će me utuči). Ne znam koliko dana čekanja, ali će prije stići i sigurnije nego sa BG.

Ovaj looptime=2500, to je u CleanFlight? Ovo U ovom programčiću su postavke slične kao i na programskoj kartici, samo se drugačije zovu/ima ih više. Vidim da ima 'read memory', dakle postoji šansa da copy/paste FW sa ova dva koja mi rade dobro - na ostala dva, koja su... katastrofa. To ću se igrati kasnije, dolaze mi gosti sada... nadam se da neće zaglaviti do ujutro. :D

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - prvi dim...

Reply #85
Evo i prvog dima. Valjda su to svi prošli:

https://www.youtube.com/watch?v=aitqU23kf_8

Igrao se sa (pogrešnim) PID-ovima, pa nije išlo. A onda se vjerojatno dogodilo ono na što me netko ovdje upozoravao - kratki spoj sa karbonom. I eto dima.

LP,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - prvi dim...

Reply #86
Kolega iz videa se ocito vidi da ne funkcionira kombinacija razlicitih reglera, hocu reci po meni nisi trebao forsirati nesto sto neide, samo moze pogorsati stvari. sad eto izgorio regler, steta

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - prvi dim...

Reply #87
Kolega iz videa se ocito vidi da ne funkcionira kombinacija razlicitih reglera, hocu reci po meni nisi trebao forsirati nesto sto neide, samo moze pogorsati stvari. sad eto izgorio regler, steta

A jeste. Ovi novi, tek naručeni... pitaj Boga kad će stići. Nestrpjiv sam da... da uživam u čarima 'berzerk' letenja. Imam još jedan takav regler... ne znam... dali da ga stavim, da čekam... ma idem pokrpati avion (promjeniti servo), pa ovih dana malo letjeti - nisam dugo letio avionom. Do tada će vjerojatno novi regleri stići. Za hexu čekam nove motore i nove bateije - ove što sam kupio na FF forumu, jedna je 'šuplja', ima jako malo kapaciteta.

A neznam... možda sam trebao ostaviti 'stock' PID-ove, možda... ma dobro, valjda će to brzo proći i novi regleri...

Hvala još jednom,
milan
---

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - prvi dim...

Reply #88
Znaci ovako, ako nemas iste reglere sa istim firmwareom i isto podeseni, nema tih PIDova na svijetu koji ce ti pomoci. Pa vidis na videu da ti motori ne rade jednako i nema sanse da FC radi kako treba. Sacekaj nove reglere, jer nemas izbora, ako ces ovako nastaviti, polomit ces motor ili ruka za bezveze. Druga stvar Autotune opcija ne funkcionira na ovim kontrolerima, totalno lose odradi , a pogotovo kad si ju upalio u ovoj kombinaciji. Strpljen spašen  ;D

Odg: Maljutkan 250 quadcopter - prvi dim...

Reply #89
Znaci ovako, ako nemas iste reglere sa istim firmwareom i isto podeseni, nema tih PIDova na svijetu koji ce ti pomoci. Pa vidis na videu da ti motori ne rade jednako i nema sanse da FC radi kako treba. Sacekaj nove reglere, jer nemas izbora, ako ces ovako nastaviti, polomit ces motor ili ruka za bezveze. Druga stvar Autotune opcija ne funkcionira na ovim kontrolerima, totalno lose odradi , a pogotovo kad si ju upalio u ovoj kombinaciji. Strpljen spašen  ;D

A tako će i biti - za sada ostaviti sve 'ad acta', pa malo ganjati aviončeku međuvremenu. No vidim jutros vani gadna magla. Valjda će do popodne malo sunca proviriti. Hvala još jednom na savjetima.

LP,
milan
---