Skip to main content

Topic: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA (Read 103853 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #165
A ja se vec popiskio u more...

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #166
Izradjen jos jedan :) Ovaj put sa mehanickim "mikserom" jer za njega koristim 40MHz stanicu koja nema mogucnost delta miksera bez zahvata u samoj stanici. Prilozene su slike gornje i donje strane, kao i samog miksera i servoa. Pogonska grupa nije narucena, ali najvjerovatnije ce biti u pitanju towerpro 2406 i 18A esc sa 2200 baterijama i 7x5 propom. Na ovu kombinaciju bih se odlucio iz rayloga sto mi  nije brzina prioritet.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #167
postoje v_tail mixeri kao elektronicki sklop za svega 4dolara tako da se nisi morao muciti sa ovim mehanickim


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #169
postoje v_tail mixeri kao elektronicki sklop za svega 4dolara tako da se nisi morao muciti sa ovim mehanickim


Vidio sam i sam, ali kasno  :D :D
Kolega edwin me upozorio na vtail mikser an HK za ispod 3$, ali već sam napravio ovo i zadovoljan sam kako je ispalo i kako radi.
Medjutim, ovaj mehanički ima prednost što možeš mijenjanjem dužine kraka servo motora uticati na miksanje dok kod ovog elektronskog odnos je 1:1 i tacka. nije da mi je potrebno i neophodno.  :)
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #170
evo i mog zagija....

uzeo sam proizvoljne mjere, ima 75 cm raspon krila

motor je naprijed, cg je nadam se ispravno postavljen....sutra ide probni let pa ćemo vidjet kak mali ide, motor je 2600kv, podigne ga vertikalno bez problema sa baterijom 1300mah 2s, imam i 3s budem ga isprobao :)

   
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #171
evo da i ja skršim nekaj :)

cg je izgleda bio previše iza, model je bio totalno divlji, ili sam ja malo neiskusan u zagijima :)
kako god bilo, reže se novi danas, tj malo više krila režem danas :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #172
evo da i ja skršim nekaj :)
cg je izgleda bio previše iza, model je bio totalno divlji, ili sam ja malo neiskusan u zagijima :)
kako god bilo, reže se novi danas, tj malo više krila režem danas :)
Ma ne brini, svi kršimo, samo neki mudro šute i ne priznaju (tzv. modelar-3,14zda).


BTW, nikako mi nije jasno kako ti je CG bio previše nazad :motor i batka sasvim naprijed... pa meni se čini da je CG bio jako naprijed  .  Imaš CG kalkulator za flying wings na adresi:
http://rcwings.webs.com


Ajde, izreži i napravi novoga, naravno sa motorom iza i dobrim CG, ako si iz blizine ZG-a, javi da se nađemo, poregliramo i Zagijima raspilimo nebo... :D


Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #173
ma ne brine me, ja sam mazohist :)

izbalansirao sam model i cg je bio točno kako je izračun izbacio, mislim da na oko 18cm tak nekaj, ovo je mali zagi, raspon oko 75cm
al stvarno se divlje ponašao u zraku, ništa režem novi i pikam gore elemente danas :)
imaš pm vezano za balzu, i mogli bi se naći na nekoj livadi da se izletamo malo
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #174
Vratija se Šime s čitavim zagijem, prdnula 4s baterija ali zato ove tri 3s su se navozale i radile spektakl na moru.

Pozdrav svima na forumu i krečemo s letenjem u Dugom Selu.

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #175
A, finili su Mare bali, sada triba i nešto radit !  :D
Vidimo se, ima planova !
Damir


Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #177
E sad ču se tek odmoriti.
Ja se uvijek odmorim poslije spavanja...  :D .

BTW, stigla mi je 4900 3S, 2836 1500Kv i regler 40 A sa dodatnim hladilom i sada tražim kvalitetan XPS pa krećemo u realizaciju malo drugačije koncepcije Zagija  :P  !

Damir

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #178
Damire
Jel to na vidiku onaj tvoj plan ( zaobilaznica ) ?  :P

Odg: I JOŠ JEDAN ZAGI + TVORNICA

Reply #179
Damire
Jel to na vidiku onaj tvoj plan ( zaobilaznica ) ?  :P
I ne samo to... danas smo dizali u vertikalu do granice vidljivosti.. no kako sam na telemetriji uspio zdrobiti senzor tlaka, ništa od podatka - dokle je išlo!

Glavna ideja je da se proba izbjegnuti ono presvlaćenje trakama: dosadno i daje ipak težine, uz upotrebu XPS-a rezane površine jezgre ne treba presvući, samo obljepiti napadnu da preživi susret sa travkama.

Ideja je da se napravi jezgra krila od nekoliko slojeva, recimo 3 i u srednjem se urežu utori, ne samo za setup, nego i za olakšavanja. Nešto slićno napravio sam kada sam radio velikog Hortena, no tamo je bio K_F profil i radio sam ga od 5 slojeva deprona + poklopac 'kabine' , od toga samo dva gornja nemaju unutrašnje otvore za olakšavanje. Ovaj model je malo veći od Zagija, no kako se radi o traljavom K_F profilu, niti govora o jurcanju. Slojevi se međusobno lijepe - ćim već tko lijepi, ja sam koristio epoxy smolu i još se drži. :D

Slika gotovog lrtećeg krila sa 'ementaler' rupama:

http://web.vip.hr/385915861879.vip/Horten_2.jpg

Prilažem slike, pa ako netko napravi i prije mene, nije mi važno, ionako ideja nije moja. Glavno je da se dobije sposobniji Zagy!

Slika elemenata sa 'rupama' (autor nacrta je zamijenio dva donja sloja=lajbek !) + x-raj slika gdje se vide sve 'buže' u prilogu .

Damir