Skip to main content

Topic: FPV experimenti (Read 266551 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV experimenti

Reply #300
Svaka čast kolega, ja imam već godinu dana storma i 433 i dalje od 2 km nisam io, malo me zezao motor i vibracije sad sam to nekako riješio da bi storm radio kako treba ali sad me bura zeza nikako da stane a ipak za dalje bi volio da je mirno bez nekog jakog vjetra...


storma sam danas stavio na 135% potrošio sam 4.3 ampera a on je pokazivao 4.0 znači moram još dlačicu podignut al tto su sad sitnice...



svaka čats još jednom
Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #301
Drago mi je kolega Antonio da već imaš početne uspjehe u fpv letenju.Tu se napreduje u malim koracima i uči na pogreškama i uspjesima.RC veza na 433 MHz je dobar izbor jer ne moraš brinuti o dometu,jedino moraš pripaziti da ti video link ne bude blizu trećeg harmonika(433 x 3=1299MHz) zbog video smetnji.Općenito je bolje(zbog dometa) ići na niže frekvencije VTXa a opet treba paziti da se ne uđe blizu mobitel područja.Bilo bi zgodno da poslikaš svoj avion i setup da vidimo kako si to sve složio.Želim ti puno uspjeha i mirnih letova bez bure!
Unatoč slaboj vezi s internetom preko tog vipovog stika uspio sam za sad uploadati OSD video leta između ta dva gradića pa možeš vidjeti kako je tekao let.


http://www.youtube.com/watch?v=G_ZvmFtvQ4M

Odg: FPV experimenti

Reply #302
Dare, dobra kvaliteta vide što jest jest, ova antena na 433 je mrak :-)


izgleda da je dobro puhalo, ljepo baca letjelicu


eto video mog prvog gubitka letjelica, nisam imao u planu ić daleko a 433 je bio iza auta pola metra od poda, nisam promatrao jačinu signala i ode, al na greškama se uči, kao i let sa 5.8 sa preprekama ili mala visina i opet pi......
moja letjelica je zagi 1.6 a a u planu je i sljedeći projekt neća jedrilica...
http://www.youtube.com/watch?v=C3QI9qsVN0s


a ovo je prvi let sa 433 na 2km, nakon toga nisam išao dalje imao sam problema sa vibracijama, tuu je i puhalo i vibracije a onda kad vibrira storm nije za koristit, sad sam to riješio sad samo čekam ljepo vrijeme http://www.youtube.com/watch?v=UMMDTUo64y4



Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #303
Antonio pa ovo su odlicni videi,jesu vec bili na forumu?Kako sam ih ja propustio?

Odg: FPV experimenti

Reply #304
Hvala

Prvi je bio a cak mislim i drugi, ima tog jos na mom kanalu :-)
Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #305
Slažem se s Expertherom ovo su odlični videi i lokacija za letjeti.Još kad poradiš na dometu Brač ti više neće biti dovoljan :) .Nego reci mi kako staviti video, OSD prikaz, u video snimljen Mobiusom kao na tvojim snimkama.Koji video editor koristiš?Ja bi to isto htio napraviti da ne moram uvijek stavljati posebno jednog pa drugog.
Trebao si kod prvog videa podesiti fail safe da ti se avion sam vrati ako izgubiš rc vezu ili da si barem u stormu podesio pa safe range na neku bližu udaljenost dok isprobavaš.

Odg: FPV experimenti

Reply #306
Za video koristim Vages pro


šta se tiče fail safe eto nije bilo u planu ic daleko, ali eto išao sam nešto škicnut zaboravio da nisam napravio fail safe i katastrofa se lako desi


fail safe je sad podešen i radi
Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #307
Može li neko objasnit što je točno " pa safe range " i na koju udaljenost je najbolje postaviti?  :-\

Odg: FPV experimenti

Reply #308
PA safe range
- odlična stvar ako nisi siguran u opremu, video i komande

- ako letiš u PA modu i udalajvaš se od sebe te dostigneš odrećenu udaljenost letjelica automatcki upada u RTH i vraca se natrag
- kako postavit tu udaljenost? - po meni ovisno o opremi koju imaš, NPR: ako misliš da ti sa opremom možeš ić do 1km dalje je riskantno stavi na 1km
znači ako ti oprema slika i komande ispadnu na 800m on ide do 1000m upada u RTH okrece se i vraca se natrag ali samo ako si letio u PA modu


- osobno sam poceo sa 1000m pa na 2000m sad sam stavio na 4000m s time i da prije izgubim komande on automatcki upada u RTH ali taj RTH nije vezan za ovaj PA safe range


[size=78%]Nadam se da sam pomogao, ako trebaš još objašnjenja sobodno pitaj, a možda i kolega Dare to bolje objasni[/size]


LP
Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #309
Shvaćam, meni je postavljeno na 2000. Nekidan sam bio do 4km prije nego je nestao signal i uključio se rth, i nisam mogao ući u pa mode sve dok avion nije došao bliže od 2km. Inače video link je 200mw iz quanum seta sa aomway helical antenom i slika je bila super čak i na 4km. Probat cu nekako povećat domet stanice da vidim do koje udaljenosti ce ovaj 200mw link imat sliku. Mislim da je i ovih 4km dobar rezultat. Eto toliko
Antonio hvala na objašnjenju  ;D

Odg: FPV experimenti

Reply #310
ikarus svaka čast za taj domet sa 200mw, ja se ne opuštam baš tako lako, volim biti siguran


da točno nemožeš u PA dok ne smanjiš ispod 2000 al ti si držao RTH koji se uključio sam nakon 2000m al si ti vozio po svome i nisi dao da se okrene nazad  :D :D


imam u planu uzet aomway panel antenu a sad si mi dao za mislit :-)
Leti samo leti :-)

Odg: FPV experimenti

Reply #311
Odličan rezultat Ikarus s obzirom da letiš samo sa stanicom bez UHF linka.Moja ti je preporuka da nabaviš Dragon link i spojiš na stanicu.Znam da je prilično skup ali vrijedi svake lipe.S njim se više ne moraš brinuti o dometu(40+ km s njegovim originalnim antenama).Ja sam s njim letio do Krapine i još je rssi bio 60-65% a stanica mi je bila u ruci i antena čak nije bila uvijek pod optimalnim kutem(njegov RX je strahovito osjetljiv a što se vidi već i na izvedbi-oklopljeni rf modul i ima još simetriranu i impedancijski  prilagođenu dipol antenu).Imaš i drugih ali ovaj američki je stvarno zakon(optimalan odnos cijene i kvalitete).Sad već imaju i treću generaciju s telemetrijom -imaš sve na njihovoj stranici.Kad jednom imaš sigurnu rc vezu onda možeš experimentirati s video linkom do mile volje :) .
Jel imaš koju slikicu aviona ili video?

Odg: FPV experimenti

Reply #312
Nemam trenutno nikakvih zapisa ali napravit ću nešto uskoro. Inače avion je bix3 sa poboljsanim motorom i servacima zbog kakve takve sigurnosti. Vidim da moram podhitno nabavit dragon link da bar ne strepim zbog dometa. Upravo sutra mi stiže dvr pa se nadam skoro okaciti video letenja.
Pozz

Odg: FPV experimenti

Reply #313
Evo napokon i videa s Mobiusa s leta između Grožnjana i Motovuna.Pogriješio sam što nisam odletio malo iza gradova(kojih 500m) pa da ih u povratku ponovo nadletim ili sam trebao malo kružiti oko njih ali to mi je tek kasnije palo na pamet.


https://www.youtube.com/watch?v=7aQvgT9r_wU

Odg: FPV experimenti

Reply #314
Ja i kolega smo danas skinuli čak 3km hahaah, ovaj video je za mene mjesec :-)
Leti samo leti :-)