Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138374 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #195
Kristijan, svaka čast na volji i trudu model bude fakat mrak, al ti dobro i Dex i Ivan kažu, dost si se napolirao, i sad na to pva, šteta zeznut tak lijepu površinu!

 
 
Thanks nisde.
Bez brige, nije nista zeznuto sa povrsinom.
Upravo sam rastavio skelu i uklonio prirubnice, sve je ispalo odlicno i nema nigdje gresaka ..   ;D
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #196
bravo majstore samo nastavi - premda je put još uvijek dug ipak je sve bliži dan kada će tvoja beba u zrak....

vidimo se uskoro

lp

Toni

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #197
Hvala Toni, ostalo je jos puno posla, medutim ipak polako sve ide prema kraju .. :)
 
A sada druga strana ..
Namazan opet sloj epoksidnog gelcoata i ugradeni centratori i matice za serafe:
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #198
stvarno super model, super izrada, jedva čekam da vidim kak ovo leti ...

može jedno pitanje?
kaj ti nije žao uloženog truda u model ako ga slučajno prilikom nekog leta skršiš? hoćeš imat volje opet sve to slagati na isti način kao i do sada?
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #199
stvarno super model, super izrada, jedva čekam da vidim kak ovo leti ...

može jedno pitanje?
kaj ti nije žao uloženog truda u model ako ga slučajno prilikom nekog leta skršiš? hoćeš imat volje opet sve to slagati na isti način kao i do sada?

kada se ovako nesto radi,
ne pomislja se na ovo sto ti pitas inace se ne bi niti zapocinjalo !
ne znam koliko si dugo kod letenja ?
poz.Iv

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #200
stvarno super model, super izrada, jedva čekam da vidim kak ovo leti ...

može jedno pitanje?
kaj ti nije žao uloženog truda u model ako ga slučajno prilikom nekog leta skršiš? hoćeš imat volje opet sve to slagati na isti način kao i do sada?

 
Hvala jed2i, inace kako je vec Ivan kazao, ne razmisljam previse o krsenju modela prilikom njegove gradnje.
Medutim ta mogucnost uvijek postoji kod svakog modela i ustvari je malo veca kod prvog leta ..
Ako i dode do toga da potpuno skrsim model, biti ce mi zao ulozenog truda, te cu imati volje izraditi ga ponovno ispocetka,
ali kako cu vec imati gotove kalupe, izrada ce biti ipak malo laksa.
Ovdje kalup moze posluziti i kao grubi backup.  :)
 
 
Kada se gelcoat poceo stvrdnjavati, na njega je namazana mjesavina smole/mikrobalona/mljevenog pamuka, a onda opet na sve to stavljeno 50g staklo:
 

 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #201
A sada opet 6 slojeva 160g stakla:
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #202
Napokon stavljen i karbon u dva sloja.
Za mazanje smole na ove dvije polovice je sada trebalo ukupno 27 sati !    :)
Izgleda da mi se vrijeme popravlja, medutim jos uvijek je to jako puno.
Najveca muka su vrlo ostri bridovi, treba jako paziti jer se staklo pokusava odljepiti i izravnati ..
 
Sada su oba kalupa zavrsena, sutra popodne cu ih pokusati otvoriti ...  :-\
 
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #203
stvarno super model, super izrada, jedva čekam da vidim kak ovo leti ...

može jedno pitanje?
kaj ti nije žao uloženog truda u model ako ga slučajno prilikom nekog leta skršiš? hoćeš imat volje opet sve to slagati na isti način kao i do sada?

 
Hvala jed2i, inace kako je vec Ivan kazao, ne razmisljam previse o krsenju modela prilikom njegove gradnje.
Medutim ta mogucnost uvijek postoji kod svakog modela i ustvari je malo veca kod prvog leta ..
Ako i dode do toga da potpuno skrsim model, biti ce mi zao ulozenog truda, te cu imati volje izraditi ga ponovno ispocetka,
ali kako cu vec imati gotove kalupe, izrada ce biti ipak malo laksa.
Ovdje kalup moze posluziti i kao grubi backup.  :)
 
 
Kada se gelcoat poceo stvrdnjavati, na njega je namazana mjesavina smole/mikrobalona/mljevenog pamuka, a onda opet na sve to stavljeno 50g staklo:


super, mislim ja uvijek razmišljam o svemu, nemam baš puno slobodnog vremena pa ono, nemrem se ni posvetit tome toliko, kuća - poso  :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #204
priznaj... tko ti je sponzor? R&G composites? ;D;D;D

Super to ide...

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #205
Thanks Wora, od R&G koristim samo PVA i centratore ..

A sta se sponzora tice, ako je jos netko zainteresiran, neka se slobodno javi ..  ;D
 
 

Poceo sam sa rastavljanjem kalupa, izgleda da su ispali savrseno, nema nigdje niti male greskice.
Uspio sam razdvojiti polovice, medutim pozitivi su jos uvijek u preostalim polovicama i nemogu ih nabrzaka izvaditi.
Predvecer cu opet pokusati i njih ..
Na kruti karbon koji je po rubovima izgrebao sam cetri prsta, nije strasno ali sada pece ko ludo.
 
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #206
Eto, uspio sam izvaditi i preostale polovice !
Kalup je stvarno ispao fantasticno, svi rubovi i povrsina su savrseni.
Sutra cu oprati PVA, odrezati viskove materijala te doraditi otvore sa doljnjih strana, a nakon toga odmah sljedi izrada konacnih kompozitnih dijelova ..   8)
 
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #207
 
Cuga za sve !
 
 

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #208
klap klap majstore - tko zna zna i s PVA i bez njega - pive pive amo jer utjehe nema u vodi.... :'(
 
lp
 
Toni

Odg: Cyclonebird Interceptor

Reply #209

Cuga za sve !

daleko sam pa na zalost ce me cuga zaobici (ovoga puta)

pitanje,ako dozvolis,
na slici 30/35

bijela povrsina je vanjska kontura Trupa, nju ces raditi kao Ljusku i posebno a crnu posebno i slijepiti ih zajedno,ili ne.


mislim da bi daleko povoljnije i pravilnije bilo dijeliti KALUP po ivici cnoga i bijeloga,
ja bih tako a ti sigurno imas razlog zasto si ovako radio


Iv