Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138302 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #75
Toni, dovedi u red taj Mig ...  8)
 
Sta se Cyclonebirda tice, kompletni model je dizajniran za sto manji zracni otpor, to je bio glavni kriterij kod dizajna:

http://en.wikipedia.org/wiki/Laminar_flow
 
Sve letne povrsine imaju laminar flow profile, cak je i trup takvog oblika po duzini, a u presjeku je slican jajetu.
 
Kako Toni kaze, istina je da trup ima vrh doslovno kao igla, jucer sam se napiknuo na njega ..  :)
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #76
Toni, dovedi u red taj Mig ...  8)
 
Sta se Cyclonebirda tice, kompletni model je dizajniran za sto manji zracni otpor, to je bio glavni kriterij kod dizajna:

http://en.wikipedia.org/wiki/Laminar_flow
 
Sve letne povrsine imaju laminar flow profile, cak je i trup takvog oblika po duzini, a u presjeku je slican jajetu.
 
Kako Toni kaze, istina je da trup ima vrh doslovno kao igla, jucer sam se napiknuo na njega ..  :)

cekaj toni prvo mora srediti mog albatrosa. 8) 8) 8)
pored ove tvoje gradnje morat ce se namucit da sacuva obraz. ;)

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #77
A meni moja žena veli da kompliciram, ovo kaj delaš je super.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #78
 
Saraga, sta se dogodilo sa tvojim Albatrosom ?
 
krvl, i meni svi doma govore da sve kompliciram ..   :)

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #79
Toni, dovedi u red taj Mig ...  8)
 
Sta se Cyclonebirda tice, kompletni model je dizajniran za sto manji zracni otpor, to je bio glavni kriterij kod dizajna:

http://en.wikipedia.org/wiki/Laminar_flow
 
Sve letne povrsine imaju laminar flow profile, cak je i trup takvog oblika po duzini, a u presjeku je slican jajetu.
 
Kako Toni kaze, istina je da trup ima vrh doslovno kao igla, jucer sam se napiknuo na njega ..  :)

cekaj toni prvo mora srediti mog albatrosa. 8) 8) 8)
pored ove tvoje gradnje morat ce se namucit da sacuva obraz. ;)

 
ne brini albatros će ponovno raširiti krila, hm..tj., pokazati nos...nisam zaboravio na njega nego moram još nabaviti filera pa u brušenje...
 
lp
 
Toni 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #80
 
Danas sam nabavio stiropor za krila, najvjerovatnije cu sutra rezati profile i raditi krila.
 
Sada je spoj stabilizatora je malo pokitan, a visak karbona oko kabine izbrusen:

 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #81
 
Nakon laganog brusenja kabine, prevukao sam je na tanko sa smolom i mljevenim pamukom.
Na to sam stavio staklenu tkaninu, i sve skupa premazao sa debljim slojem smole.
Sutra kada se smola stvrdne staviti cu malo kita i onda nakon toga naspricati primer ..
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #82
Danas sam obradio kabinu.
Bilo je dosta brusenja i kitanja, te su sve neravnine izravnane.
Nakon brusenja naspricao sam crni primer:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #83

Saraga, sta se dogodilo sa tvojim Albatrosom ?
 
krvl, i meni svi doma govore da sve kompliciram ..   :)

taman kad sam prebolio sve djecje bolesti,potrimao kako samo pozeljeti mozes,teziste mu nasao u gram........
da skratim,okrenem ga na ledja i napravim dva kruga,te se divim sam sebi.onda zaboravim da je na ledjima i povucem dubinu. :'( :'( :'(

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #84
Dosjed kabine pase savrseno.   :) 8)
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #85
Srediti ce Toni nos ..  :)
Ista stvar se jednom dogodila i meni, cak sam prije totalke rekao 'gle sad ovo' ..
Ljudi oko mene su mislili da sam namjerno skrsio model.  8)
 
 
Izrezao sam stiropor i balzu za krila:

 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #86
Danas sam poceo ljepiti krila te mi ponestalo malo ljepila .. :'(
Medutim, javio se Toni te mi pomogao.
Jos jednom veliko hvala Toniju.
 
Zaljepio sam balzu na styro krila, sada sve treba odstajati oko 12 sati pod utegom.
Sa unutarnje strane stavio sam staklenu tkaninu na mjestu gdje je spajana balza po duzini:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #87
Ljepilo se stvrdnulo.
Upravo sam uklonio uteg i pogledao krila.
Sve je ispalo odlicno, medutim malo sam se iznenadio kada sam polovicu krila stavio na vagu.
Tezina iznosi tocno 395g, sto nije neki problem za ovu velicinu modela, medutim moglo se je sve to izraditi i malo lakse.
Za krila sam koristio vrlo tvrdu-tesku 2mm balzu, cak se sa skalpelom jedva dala rezati, a i ni na ljepilu nisam bas previse stedio ...  8)
Medutim, krila su vrlo cvrsta:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #88
Obe polovice krila imaju simetrican raspored balze na gornjoj i doljnjoj strani:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #89
Poceo sam sa obradom produzetka vertikalnog stabilizatora: