Skip to main content

Topic: Cyclonebird Interceptor (Read 138296 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #90
Nakon jos malo kitanja i brusenja, naspricao sam crni primer:
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #91
Nakon sto se crni primer posusio, izbrusio sam opet cijelu gornju stranu.
Mrzim ovu fazu, previse prasine, zivaca i znoja ..   :'(
Sutra cu jos malo pokitati, a onda ponovno sve u bijeli primer.
Za sada sve napreduje dobro .. :)
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #92
Ti ko da dijamant brusis a ne model...salim se ;) , super to ide, samo sto kazes puno prasine u ovoj fazi, ali zato ce biti ko dijamant

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #93
... pa koliko sam se nabrusio, vec bi sigurno do sada i zagrebao dijamant.  :)
 
Upravo brusim krila, kad zavrsim budem sve slozio sa trupom i horizontalcima pa da vidimo na sta bi sve ovo trebalo liciti.  :-\

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #94
Dodao sam napadnu i izlaznu ivicu, a nakon toga se poprilicno namucio da izbrusim oba krila.
Brusilo se dosta tesko jer sam za krila koristio vrlo krutu balzu, medutim na kraju su oba krila ispala dobro.
Nakon brusenja sam oba krila sljepio u jednu cjelinu ..
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #95
Sada je sa gornje i doljnje strane stavljeno staklo radi ucvrscenja spoja:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #96
Super to izgleda.. lijepo i precizno..

Nego to tek ide u kalup? Čisto jedno pitanje, jer i sam namjeravam raditi kalup za su37, da li stavljaš PV u kalup prije stakla i gdje ga nabavljaš?
Trenutnačno namjeravam raditi manji su37 do 90 cm raspona i twin 55mm edf, znači 2x450W na 4S, na ukupnu težinu namjeravam ići ispod 1100 grama.

Išao bih na veći ali mi je to trenutačno problem transporta :)


Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #98
wora, krila i stabilizatori ce ici na konacni model, a trup je tek priprema za kalup.
Sto se tice PVA, neki puta ga stavljam u kalup, a neki puta ne.
U vecini slucajeva nije potreban, medutim ne steti ako ga se koristi.
Ako ce se predmet iz kalupa lakirati, onda ce PVA sprijeciti da se zamasti.  PVA nabavljam iz Lindingera: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1422_1428&products_id=11084 
 
Ivan, rep je kitan sa poliester kitom za aute.

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #99
wora, krila i stabilizatori ce ici na konacni model, a trup je tek priprema za kalup.
Sto se tice PVA, neki puta ga stavljam u kalup, a neki puta ne.
U vecini slucajeva nije potreban, medutim ne steti ako ga se koristi.
Ako ce se predmet iz kalupa lakirati, onda ce PVA sprijeciti da se zamasti.  PVA nabavljam iz Lindingera: http://shop.lindinger.at/product_info.php?cPath=1422_1428&products_id=11084 
 
Ivan, rep je kitan sa poliester kitom za aute.

to sam i mislio ali se na slici nije moglo tocno vidjeti,
Epoxy ne hvata za Poiiester Kit,stopsto sigurno,!!
uzmi i zamijesaj Epohy i dodaj Mikrobalon ili u nesto losijoj varijanti Erosil,on se uzima u industriji za vece povrsine jer je jeftiniji,
Styropor Krila kod loma se jednostavno slijepe i prekituju Epohy i Mikrobalon smjesom,
veoma lagano i lako se smirgla,
jednom probaj i zaboravit ces Autokit,
takodjer Radijuse na repu ili na spojevima horizontalca ili korjena Krila sa ovim se ispuni,
poz,Iv

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #100
Ivan, pitali ste za spojeve na repu, ovdje nece na poliester nigdje doci epoxy sto se i vidi iz slika, jer je ovo samo pozitiv za izradu kalupa.
 
Imam mikrobalone i koristim ih za stvari gdje su potrebni, medutim u ovoj fazi gradnje stvarno nisu.

Autokit je za ovu primjenu oko modeliranja repa najbolje rjesenje, sto cete i vidjeti do kraja ove gradnje.
 
Isto tako, rep nece biti kompletan u kalupu, biti ce svega nekih 4-5 cm, a ostatak cu otpiliti.
 
Ujedno, sa mikrobalonima bi ovakvo kitanje trajalo najmanje 5-6 dana, a sa poliesterom je sve gotovo za oko 30 min
i puno je cvrsce i jace glatko ..
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #101
mislio sam da ti je ovo sto se na slici vidi gotov horizontalac koji ce da bude na modelu i da leti ???

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #102
Pa i je djelomicno gotov ..  :)
 
Kada ga otpilim, gornji nepokitani dio cu ponovno zaljepiti, ali ovaj put na trup od stakloplastike.
 
Na trupu ce biti samo dosjedi za horizontalce, i iznad njih dosjed za vertikalac.
 
Na ovaj nacin dobije se puno stabilniji odnosno kruci, cvrsci i laksi vertikalac.
 
Vidi se na slici ispod oznacena linija gdje ce biti odrezan:
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #103
Sada sam otpilio visak krila i lagano potrimao dosjed trupa na krilo:
 
 
 

Odg: Cyclonebird Electrojet

Reply #104
Zatim je na krilo stavljeno staklo i dva sloja karbonske tkanine ...  :)