Skip to main content

Topic: Li-Police (Read 4915 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Li-Police

napuhnula mi se li-police 1000mah 2s,,, sta da radim sa njom??
lp Nikola


Odg: Li-Police

Reply #2
neskodljivo ukloniti  :'(
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: Li-Police

Reply #4
.. ej, nemoj zaje...ti covijeka. Moze se tako povrijediti  :-[ , ako to ne shvati kao salu.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Li-Police

Reply #5
da, ima 2 opcije uklanjanja.....

1. uzmi zdijelu i napuni ju vodom, nakon toga nutra stavi par velikih žlica soli i mješaj da se otopi....
    nakon toga stavi bateriju u vodu i pusti ju da pušta mjehuriće 1 dan.... nakon toga ju baci u kantu    za  smeće....   zdijelu drži vani negdje ili stavi sa vanjske strane prozora.....

2. način, uzmi žicu oko 3mm kvadratnih ili više i direktno spoji bateriju na 12V auto akumulator, po mogućnosti bi bilo dobro da akumulator izdrži struju pražnjenja oko 100A.... i makni se od baterije  8)
za par minuta baterija bude balon i dok popusti balon, eksplodirala bude u velikoj vatrenoj kugli  :)
napomena, bolje bude ako odvojiš članke i svaki spojiš posebno na akumulator, brže gruneju nego dok su 2 spojene


isprobao sam oba dvije opcije deponiranja lipo članaka nekoliko puta, i moram priznati da mi je favorit 2. opcija  ;D

Odg: Li-Police

Reply #6

sta da napravim da splasne???  ???


probaj ih peglom malo zagladiti, ako se ne poravnaju bacaj u smeće ;)

naravno da to nebi napravio...

da, ima 2 opcije uklanjanja.....

1. uzmi zdijelu i napuni ju vodom, nakon toga nutra stavi par velikih žlica soli i mješaj da se otopi....
    nakon toga stavi bateriju u vodu i pusti ju da pušta mjehuriće 1 dan.... nakon toga ju baci u kantu    za  smeće....   zdijelu drži vani negdje ili stavi sa vanjske strane prozora.....

2. način, uzmi žicu oko 3mm kvadratnih ili više i direktno spoji bateriju na 12V auto akumulator, po mogućnosti bi bilo dobro da akumulator izdrži struju pražnjenja oko 100A.... i makni se od baterije  8)
za par minuta baterija bude balon i dok popusti balon, eksplodirala bude u velikoj vatrenoj kugli  :)
napomena, bolje bude ako odvojiš članke i svaki spojiš posebno na akumulator, brže gruneju nego dok su 2 spojene


isprobao sam oba dvije opcije deponiranja lipo članaka nekoliko puta, i moram priznati da mi je favorit 2. opcija  ;D


ok. proabt cu jednu opciju od toga... a nemoze se vise spasit? nisam ju bas previse koristio pa mi je zao baterije... hehe
lp Nikola

Odg: Li-Police

Reply #7
a zaboravil sam, ima i 3. opcija

odi u t-com ili vip centar i baci bateriju u kutiju predviđenu za to  :)

Odg: Li-Police

Reply #8
u principu ako se napuhala i nije probušila, ona bude radila i dalje, ali nije to to više...

ja ju ne bi stavil na nikakvo bitno mjesto, pogotovo ne za napajanje iskre motora ili prijemnika na extri  ;)

Odg: Li-Police

Reply #9
Imaš i 4.opciju... prodaj ju zac-u  (zac1970),njemu je neko prije izvjesnog vremena uvalio napuhane.
Btw, kaj si delal da ti se lipica napuhala? Da li si je šlusao ili punio nekim 'čudnim' punjačem?
Damir

Odg: Li-Police

Reply #10
Imaš i 4.opciju... prodaj ju zac-u  (zac1970),njemu je neko prije izvjesnog vremena uvalio napuhane.
Btw, kaj si delal da ti se lipica napuhala? Da li si je šlusao ili punio nekim 'čudnim' punjačem?
Damir
imam ovaj punjac http://www.der-schweighofer.at/artikel/74387/ladegeraet_eos_606i_ac_dc_12_220v_hyperion
mislim da nije on kriv...

par puta su mi se zice spojile i to na kratko ali prije mjesec dana... i danas ju pogledam i vidm da je napuhnuta....

na extru ju nisam ni mislio stavljat... znaci mogu ju jos malo iskoristit, onda cu ju stavit na one male autice za po kuci... a zatim ide u smeče... heh  :'(
hvala na savjetima...   :)
lp Nikola

Odg: Li-Police

Reply #11
malo su ti se žice spojile... :D ...na kratko.... 8)

Odg: Li-Police

Reply #12
malo sam nespretan... malo vise...    ::) ::)
malo je to smjesno cut ali kad su se nakratko spojile na 1 sekundu....  :D
lp Nikola

Odg: Li-Police

Reply #13
Btw, kaj si delal da ti se lipica napuhala? Da li si je šlusao ili punio nekim 'čudnim' punjačem?
Damir

I ja imam Lipice od 2200mah koje su placene oko 250kn kom.
Imaju 15-ak ciklusa bez udaraca i svako puta punjene sa balansiranjem.
Sada su pune stajale oko 3mjeseca na sobnoj temperaturi i fino su dobile trbuha, napuhale se.
Mora da cu i ja kontaktirati zaca...

Odg: Li-Police

Reply #14
I meni su Lipolice postale "trudne", iako sam ih punio i balansirao u isto vrijeme. Pretpostavljam da su bile osjetljive na čuvanje pri punoj voltaži. Od nekog vremena sve Lipo baterije čuvam u store modu, dakle nekih 3,8 V po ćeliji i nema problema.
U to vrijeme sam isto tako i Kokamice čuvao napunjene do kraja i od 6 komada, njih 2 su se također napuhnule.
Moja preporuka je ne čuvati pune baterije na duže vrijeme.
Danijel Štefičar