Skip to main content

Topic: Trzanje (Read 5906 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Trzanje

Reply #15
moguce da bi 40 ili 72 bilo bolje podrucje, u ovih 35 skoro ulazi i radioamaterskih 30 , a u AM modu rada kratkovalne stanice razvaljuju sve  :D
vise se skoro ni ne koristi AM mod na CB bandu, svi su na FM-u ali dovoljno je da ti netko ima pojacalo 100-200W na lose nastelanu vanjsku antenu sprica par kanala gore dolje i to jako kvalitetno;
na 40MHz tu kod nas nitko nije imao problema ali sa 35 je katastrofa

Odg: Trzanje

Reply #16
Mislim da nije stvar u tome da em val ne smije prolaziti kroz podrucje smetnje nego prijemnik ne smije prolaziti tim podrucjem.
Točno !  Krivo sam se izrazio, Zac1970 je bio u blizini jakih izvora EM valova i opet OK. Dakle svaka pohvala za odlični Schulze prijemnik !

Poznato je da jaki izvori EM zračenja (valova) jednostavno 'zblesiraju' elektroniku. to nema nikakve veze sa frekvom na kojoj radi prijemnik. Na vodovima štampane pločice (PCB) generiraju (zapravo induciraju) se naponi, posljedica je ne samo zastoj u radu nego i kvar prijemnika.

Poznata 3,14zadrija je neposredna blizina dalekovoda pod naponom: RX7 od Multiplexa je poznata mušterija za dalekovode, kolegi na Kanalu zablesirao, model se skršio, nama ušao u failsafe-srećom ubrzo i izašao.. jedna Corona bubnula u žice i skurila se definitivno.

Ja sam i danas letio 3 km od jednog jakog izvora EM valova... vrlo pažljivo testiranje i svaki slijedeći krug pomalo se udaljavao i provjeravao da li model reagira, na kraju sve OK.

Zaključak: ne leti u blizini dalekovoda, trafo-stanica i nekih gadnih antena i antenskih stupova, bez obzira na kojoj si frekvi, slijedi brownout, a model kome zahebe prijemnik, uvijek pada dole, nikada gore, heb'ga !

Damir

Odg: Trzanje

Reply #17
Zato je tu 2.4 sa telemetrijom pa kad pocnu dolazit losi paketi pocne stanica bipkat pa znas da moras nazad (MPX, weatronic npr)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Trzanje

Reply #18
stavio 2.4 (naravno kineski) i stvar rjesena kod mene :-X