Skip to main content

Topic: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom (Read 17674 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #30
Kristijan,
ja najpre kupim motor ili se odlucim koji uzeti pa tek tada prvim koncepciju modela i pazim da sve to stane u trup sto pripada
a ne obratno,
pogledaj modele sa mlaznim motorima 99% imaju upravo Flasu a ako kazes da je opasno koji to rezervoar nije opasan,kako uopste opasan??

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #31
Samo jedno pitanje.Nisam detaljno čitao pa sam možda krivo razumio.Šta će model biti od drveta?

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #32
Samo jedno pitanje.Nisam detaljno čitao pa sam možda krivo razumio.Šta će model biti od drveta?

zasto ne,jedno kratko vrijeme su skoro svi pohitali na EPOXY modele i to komplet
sve vise ces ih vidjeti od balze-drveta, ja ti mogu dosta primjera navesti pogotovo ako se ne ide na serijsku produkciju,
osim toga ispravno je najpre uraditi model od drveta ili kombinirano pa nakon ispravki i dotjerivanja da dobro leti,
reci,nakon sto konstrukcija sazrije,tada u plastiku ali je to vraski posao,
pitaj ili pogledaj kod Kristijana koji je to posao i ne bas jftino.

Iv

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #33
Možda sam krivo skužio, al zar nije flaša za napuniti tlak zraka za uvlačenje-izvlačenje stajnog trapa, navodno te od coca cole dost tlaka izdrže, pogotovo one iz njemačke koje su valjda 3x deblje od hrvatskih!

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #34
Možda sam krivo skužio, al zar nije flaša za napuniti tlak zraka za uvlačenje-izvlačenje stajnog trapa, navodno te od coca cole dost tlaka izdrže, pogotovo one iz njemačke koje su valjda 3x deblje od hrvatskih!

 nisde,za stajni trap postoje veoma male metalne flase

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #35
Zar ne bi bilo bolje kupiti elektroničke retrakte.Što ako se mala boca nekako probuši.Čitao sam da se događalo te da su avioni slijetani "na trbuh".
Ovaj je za 3kg modele: http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CCIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.sonicelectric.com%2FMerchant2%2Fmerchant.mvc%3FScreen%3DCTGY%26Category_Code%3DDSR-MAIN&rct=j&q=electronic%20retracts%20&ei=-HR3TO3IA8anOLXhgPwP&usg=AFQjCNEwXHxgVlrzqK5HSbyStp-BeTT1PA&sig2=PVWtI34RLhM7ZCHwMFROhg&cad=rja

No sigurno ih ima i za veće.

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #36
ja sam mislil da je obrnuto.... možda se varam..... ali nije slučaj da kad se tlak smanji da se retrakti otvaraju na federe, a a boca sa zrakom služi da ih zatvori.....tj. da stisne federe i drži ih napete...... pa u slučaju pražnjenja boce ili slabog pritiska u boci, retrakti idu sami na otvaranje......

opet napominjem, možda se varam, ali meni je ovo logičnije rješenje....

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #37
Pozdrav ekipa!
Postoji dva ili vise tipova pneumatskih stajnih trapova ali ja znam za dva jer ih imam.
Jednosmjerni, što znači da zrak ide samo u jednom smijeru i služi samo za zatvaranje, a otvaraju se sami na oprugu i u slučaju gubitka tlaka sami se otvore.
Dvosmjerni, koriste tlak za zatvaranje i otvaranje, i kod gubitka tlaka mogu čak ostati i napola otvoreni.
S jednim punjenjem boce zrakom može se otvorit i zatvori 4 - 5 puta, ali bolje je nakon svakog leta dopunit bocu. Bolji, skuplji sistemi imaju i manometar tako da znate kolki je tlak, odnosno koliko zraka imate.


Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #39
Ili Su 37 Terminator.Zakon!

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #40
F-16 je dosta upravljiv zrakoplovak sa visoko sposobnim manevrima te vrlo velikom okretljivošću. Nije izgled jedan jedini razlog zašto sam izabrao baš taj avion. s druge strane ima dobru koncepciju trupa koja mi odgovara baš za ovakvu najmenu jet motora.  Još sam u razmišljanjima i razradi planova. Možda sam zinuo previše, možda je sve malo preuranjeno ali informacija nikada dosta.
Vjerjem da bi nekima od Vas ovdje bilo napraviti avion dječja igra..meni je to izazvov tako da što bolja priprema, to bolji rezultat.

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #41
evo moj prijedlog za avion... gripen: jako okretljiv a isto vremneo i brz... ako ima nacrta za njega  ja mislim da bi bio najbolji za taj motor...
lp Nikola

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #42
DA. Gripen je isto tako jako dobar izbor za avion, ali nemam nacrte za njega. Eurofighter je isto tako u toj klasi. Samo nemam nacrte za te zrakoplove.

 

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #43
F-16 je po meni najljepši, tako da samo naprijed.
Što se tiće rezervoara , evo jednog rješenja s flašama, ako nije dosta jedna , staviš 3  8)


Ili ako nema mjesta u duljinu , onda mali karnistar . Mislim da je to 2.5l


F-16

Odg: Samogradnja F-16 sa mlaznim motorom

Reply #44
na srednjoj Slici ova Bijela Doza ti je za Stajni Trap,
ona se napumpa Zrakom.

Rezervoar ili vise njih Flase,
MARIJO bi vjerovatno predlozio FLASE OD ZUJE !

Iv