Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 126471 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #105
doh...


nema prečica :)

Odg: RACE RAT

Reply #106
Prečica i rad na brzaka je uvijek na kraju najgora opcija ..
 
Mjesta na kojima se uhvatio gelcoat za kalup ..  :'(
 
Za kalup nece biti problema, dati se se ocistiti bez ostecenja, jer ide sve dole kada se pokusa grebati vec samo sa noktima .  :P
 
Trup je ispao jako cvrsto i kruto, a kada se polakira opet ce sve biti ok.  :)
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #107
Usporedba sa prethodno izradenim obradenim trupom:
 
 

Odg: RACE RAT

Reply #108
svaka čast.odlično je ispalo!

Odg: RACE RAT

Reply #109
odlično!

Odg: RACE RAT

Reply #110
Thanks decki.
 
Ispalo je ok, medutim opet sam si napicio prst na karbon dok sam ga vadio iz kalupa ..  :)
 
 


Odg: RACE RAT

Reply #112
Koji je unutarnji promjer bužira za sajlu i jel koristiš krutu ili onu savitljivu?

Odg: RACE RAT

Reply #113
Eto, upravo sam uspio ocistiti kalup ..
 
Sve sam sastrugao sa noktima tako da se nije nista ostetilo.   :)
 
 
Sajla za buzir je ona savitljiva sa promjerom od 1.8mm.
 
Trup je dugacak 78cm, a kada se doda spinner i rep, ispasti ce malo duzi.

Odg: RACE RAT

Reply #114
svaka cast Kristijan vrhunski odradeno  .  koju smolu koristis posto vidim kutije veneziani ali isto tako i onu sto se moze kupit u chromosovom tornju

Odg: RACE RAT

Reply #115
Thanks Laki.
 
Nemam niti ne koristim smolu iz ducana kod Chromosovog tornja, jedanput sam je probao i nije mi se uopce dopala.

Epoxi koji vidis i koji koristim za Race Rat je HP-E56L, a nabavio sam ga preko interneta iz njemacke: 

http://www.hp-textiles.com/shop/product_info.php?info=p405_hp-e56l-2800---epoxi-hochlast-industrieharzsystem.html
 
http://hp-textiles.com/proddat/Hochlast_E29L_E56L_E111L_E.pdf

Kvaliteta smole je vrlo dobra, neusporedivo bolja nego ona smola iz ducana kod Chromosovog tornja, koja je inace jako
lose kvalitete - odnosno bezveze i skoro pa neupotrebljiva za ovakav model, medutim i cijene su dosta razlicite ..

Odg: RACE RAT

Reply #116
Pa i nije tako velika razlika u cijeni koliko vidim ovdje dobiješ skoro 3 kile s harterom za 50eur a u Chromosovom tornju možda kilu za 125 kn.

Odg: RACE RAT

Reply #117
Tipicno razmisljanje u hrvata ..  :)
 
Je zvuci skoro isto na prvi pogled, medutim mi smo u HR a ovaj ducan to sigurno nije !
Dodaj na to nevjerovatnih 124.00 EUR samo za shipping .. 
Pa onda bankovne troskove, a onda opet na sve to skupa carinu, pdv i troskove spedicije ..
A da uopce i ne spominjem razne izjave, javnog biljeznika i punomoci, te kompletnu zezanciju koja ide u kompletu sa svime time.

Odg: RACE RAT

Reply #118
Hoču reči da je kod nas skupo i ništa ne valja u usporedbi s cijenom ovog izvana.
Malo smo zakinuti za kvalitetu :(
Shipping ?????  ???

Odg: RACE RAT

Reply #119
nekad su imali cibinu smolu, koja je bila odlicna, mada sam cuo da su dobili puno kvalitetniju.ja vjerujem samo smoli od maca.