Skip to main content

Topic: RACE RAT (Read 126254 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: RACE RAT

Reply #465
Ooooo, opet paranje neba  ;D . Još malo i Kristijan neće moći iz radione od tolikih narudžbi  :P .

Nego imam stirodura pa kad zatrebate krila viknite.

Lijo

Za vikend izrežem MH43 ak ti paše  ;) .
Nemrem prije jer me put vodi u Sarajevo ( čevapi, pljeskavice i pivica  :D )

Pozz

Odg: RACE RAT

Reply #466
Ooooo, opet paranje neba  ;D . Još malo i Kristijan neće moći iz radione od tolikih narudžbi  :P .

Nego imam stirodura pa kad zatrebate krila viknite.

Lijo

Za vikend izrežem MH43 ak ti paše  ;) .
Nemrem prije jer me put vodi u Sarajevo ( čevapi, pljeskavice i pivica  :D )

Pozz

Ma paše Plavi naravno, vidim ja da bude ovo opako s štakorima   :D
Ja svog lagano sređujem trup je spreman za farbanje 1W30 spreman
baterije na putu još samo krila i leti...

Tomislave po ovom što vidim od opreme to nije za lagano jurcanje 8)
to je raketa na 4s 300+  :)

Sad več postaje napeto budemo vas vidili s štakorom kako se nosite jedva čekam
da to čudo poleti.

Kristijane još jednom svaka čast majstor je majstor.

lp lija

Odg: RACE RAT

Reply #467

Pozuri Lija, uskoro ti stize konkurencija ...  :D

 
.


Mi u selu se nesmijemo natjecati to je zabranjeno :D

Ovaj štakor nema konkurenciju za sad...... 8)

Odg: RACE RAT

Reply #468
koja konkurencija? ja idem na sporih 3S, 10C max izvlačim iz batke, da sve dugo traje i bez grijanja. 
na tlu je max load 39A, u zraku nek bude 33A i to je 10x3.3A (to je kapac. batke), a tko bu letio stalno na full gasu uopće...  ???

pitch speed propa oko 200 kmh,
dakle model može samo sporije.  oko 170 brijem. i to sam možda puno rekao... nisam stručnjak.

ja bum bio sretan samo da to poleti i sleti u komadu  :) ne idem na neke rekorde.
lija ostaje glavni. jedino ak toni ne baci rukavicu  ;D

Odg: RACE RAT

Reply #469
koja konkurencija? ja idem na sporih 3S, 10C max izvlačim iz batke, da sve dugo traje i bez grijanja. 
na tlu je max load 39A, u zraku nek bude 33A i to je 10x3.3A (to je kapac. batke), a tko bu letio stalno na full gasu uopće...  ???

pitch speed propa oko 200 kmh,
dakle model može samo sporije.  oko 170 brijem.

ja bum bio sretan samo da to poleti i sleti u komadu  :) ne idem na neke rekorde.
lija ostaje glavni. jedino ak toni ne baci rukavicu  ;D
Ma može race rat jako sporo letiti skužio sam kad mi je izgorio mantis  :D
ali nije fora u tome da ga voziš sporo jer ime mu je RACE stoga pusti 10C batke
nego stavi gore 4s 2650 40C ide gore taman ,prop.  4.75x4.75 ako ide HET 2w20 i uživaj u vožnji.
Ja bih volio da se još netko odvaži nabrijati ovo čudo od nas par s race-om da
razmjenimo iskustva ovako samo učim na svojim pogreškama ma koliko mi Kristijan pomagao s svojim savjetima.

Odg: RACE RAT

Reply #470
pozdrav štakorašima  :D
nema tu nikakvog nadmetanja jer to je besmisleno...
ja i Tomo smo malo mozgali što u štakora staviti a da uživamo u letenju bez razmišljanja hoće li nam već nakon prvog leta otkazati motor, regler, batka itd...to mi također nema smisla...
odluka je stoga pala na provjeren set up koji će davati zavidnih preko 500 + kusur W snage ali uz vrlo malu potrošnju...tu neće biti pregrijavanja komponenata a također će biti i manji gubitci, tj. bit će veća iskoristivost pogona...jer kada nabriješ 1w-30 pitanje je kolike imaš gubitke u ogromnoj toplini, zatim koliko se moralo povećati ukupnu težinu zbog veće baterije, hrge od reglera itd....no, i to ima svoje čari barem dok traje...
bumo vidjeli kako to funkcionira sa ovim pogonom pa stavimo detaljan izvještaj jer Tomo je uzeo neki pametni regler  ::)  koji bilježi sve parametre rada motora pa će biti zanimljivo vidjeti kako se u različitim režimima rada štakor ponaša...
no, ima Tomo još jednog asa u rukavu al to vam nisam ja rekao ...  ;D 


lp
Toni






 

Odg: RACE RAT

Reply #471
2 lija: eh, nisam rekao da ide 10C batka,  ide 35-70C 3.3Ah, ali bum ja vukao oko 10C iz nje.
jer i to kaj pišu po naljama, obično je pretjerano... pa ne treba cuclati zadnji atom iz nje, ako želiš da traje...

ma lako se tebi trkat kada si se već ispraksao na jurilicama, stalno nekaj kemijate.  ;D
ja nisam još tako jurio, pa želim nekaj pouzdano i pitomo (koliko je to moguće s ratom, jelte)
Pa je toni savjetovao provjeren setup kakav je odletio preko 300 letova u njegovom A4, i još leti...  ???
budem te jasno pitao za koji hint prije maidena  ;D

Odg: RACE RAT

Reply #472
Ma da nebi krivo shvatili Naravno da nema nadmetanja ja samo volim brzinu i to je to.

Mogao sam staviti  na 1w30 3s bateriju i imati nekih 600-700w i biti 300-400 grama lakši i juriti samo
150kmh i tako 300 puta ok barem bi se navozio dobro razmišljate ali meni jednostavno nije to to imam motor od 1400W
i budem mu vadio mast maksimalno što mogu jer onaj osječaj da ima snage daje ti poseban osječaj
pomalo se i strašiš voziti a brzina 300+ tope ti se ruke za daljinskim.
Jest da malo više trošim na baterije i reglere ali to je cijena brzine i tu nemogu ništa.

S race rat-om je sve malo, polako dolazim na riječi Kristijana kad se naviknem na ovaj setup bude mi malo i tako je
samo što još nisam ni blizu izvukao iz ovoga štakora.
Valjda uspijem završiti svog pa zajedno prošetamo štakore ;D nemojte ništa zamjeriti  :)
ja nisam za trkanje ili tako što ovaj štakor je PO ŽIVOT OPASAN i pazim na ljude i imovinu maksimalno
tako da samo vozim u Štakorovcu gdje nema nikoga čak i mojih prijatelja modelara osim Denisa jer netko mora bacati :D


lp lija





Odg: RACE RAT

Reply #473
lijo ti si moj idol i nema krivo shvaćenih riječi, dapače...
 
nego, ovaj naš set up kod modela nešto drugačije geometrije krila potegne oko 260 km/h, dakle nije to tako daleko od 300...a riječ je o maloj opterećenosti svih komponenata...koliko će štakor s tim potegnuti tek ćemo vidjeti...osobno sam uvijek skloniji optimaciji cijele letjelice...ako bi išao za postizanjem nekakvih rekorda onda bi išao tvojim putem - dapače dalo bi se tu nagurati i kvalitetnije motore od HET-a s većim postotkom iskoristivosti i dobiti još po koji kilometar ali i po kojoj cijeni?....budem li sporiji kojih 30-40 km od tvoga rata i imao tako malu potrošnju struje bit ću vrlo zadovoljan...no, sve je to teorija, kako će biti u praksi pokazat će se na terenu...u svakom slučaju radujem se danima štakora ..još samo da privolimo i Kristijana da podigne svoju flotu štakora pa će nas na livadi stvarno biti popriličan broj kamikaza jer let sa štakorom nije ništa drugo nego povlačenje vraga za rep... ;) 
 
lp
 
Toni 

Odg: RACE RAT

Reply #474
Da ..     :D
 
 
.

Odg: RACE RAT

Reply #475
apsolutno  ;D


Odg: RACE RAT

Reply #477
neznam deco...   kak letit štakora sa 39A?   ;)

mislim da je do sad jedina lijina greška bila što je stavljao preslabe motore u race, i što nano ne daje više od 35c šta god da piše na njoj, sve drugo je izdržalo, čak i trup....

vozio sam nešto preko 300kmh, i znam kaj lija priča... 

a vozit race 300 puta, to bi isto bilo u redu, ali bude trajalo tri godine, osim ako letiš skoro svaki dan...



samo polako :D

Odg: RACE RAT

Reply #478
kada je rat napravljen, letio je na 200W (iliti 19A na 3S da je tada bilo LiPica a ne NiMh),
vjerojatno je u igri bio i brushed motor, manje efikasan od BL.... a potezao je do 200kmh  ???

za nano sam napisao tu i u drugom topicu di je me163,
to kaj piše na nalji je za djecu :)  realne brojke su svakako manje. za te pare se ne treba bunit :)
no i sa 20C opet imaš oko 700W, a prvi je letio sa koliko, 3.5x manje?  :-\

a brzina mog ne bu 3x veća od toga, pošto otpor zraka ne raste linearno(uz još hrpu drugih faktora jasno)


druga stvar je ak se ruše rekordi, jasno, u tom slučaju sky is the limit  ;D
tu nastupate vi i kiki, on planira i 3000W u štakora stavit...

onih 300 letova tonijevog A4 je npr sub+ned po 6 letova(5min traje batka), dakle 12 po vikendu, da se to i u jednoj godini odvaliti, bez forsiranja,
ma nije to sada bitno, to je bila samo referenca na isti takav setup koji radi bez greške... nije top topova, ali ni najsporiji. isto tako i cijenom u sredini.

Odg: RACE RAT

Reply #479
Stavljen prvi sloj stakla i ucvrscenja od kevlara: