Skip to main content

Topic: VIPER JET EDF (Read 19121 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: VIPER JET EDF

Reply #60
Hmmm, punim batku za kameru
Bilo bi šteta tako nešto ne zabilježiti kamerom  ;)

Odg: VIPER JET EDF

Reply #61
eto bio i maiden...model lijepo leti i kada ga potpuno dovedem u red bit će prava poslastica raditi s njim akrobacije...naime, i dalje imam problem s dubinom...uštimali smo je da radi kako treba - gore - dole, ali kada treba napraviti trim onda se trima samo jedan servo što mi na dubini stvara dodatni eleron i skreće avion udesno...igrali smo se dosta s CG upravo zbog toga jer nismo odmah otkrili što se događa...dakle, podsjećam, dubina je s dva serva koja su umiksana na dva kanala - elevator + gear - sada to šljaka osim kada se treba koristiti trim....avion smo na kraju dobili da leti po tračnicama ali još je ostalo to neriješeno pitanje...radili smo i kombinacije mehaničkog štelanja, pomicali bateriju...no, trebat će se još malo igrati s time..inače, fakat mu treba jako malo snage da leti i neće nikako dole kod slijetanja ....
 
kolega je snimao s kamerom pa valjda nekaj i bude na netu.... :)
 
posebna zahvala Mirtu koji je došao i bio mi od velike pomoći...
 
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #62
Čini mi se da buš to morao napraviti na zemlji, iako su umiksani ipak su različitie funkcije  :-[

Odg: VIPER JET EDF

Reply #63
Mislim da je to i mene zezalo sa mc15 koja ima predviđen samo jedan servo za flaps, a na easyju sam stavio naravno 2 i kao i ti ih nisam mogao spojiti preko Y kabela, fala Bogu, MX16 to ima super riješeno softverski za 2 serva za flaps, i za 2 serva za dubinu, čudi me da dx7 nema  :-[
Btw , drago mi je da dobro leti, i baš me zanima da ga vidim u živo, nadam se da ču ulovit vremena koji puta kad češ iči na domovinski da navratim!

Odg: VIPER JET EDF

Reply #64
posebna zahvala Mirtu koji je došao i bio mi od velike pomoći...
lp
Toni

 
Toni, cestitke na maidenu.
Bez brige, kad slozis sve kako treba Viperjet ce ici isto kao i onaj u Austriji.
 
Mirt, kad SU-34 ?   :) 
 
 

Odg: VIPER JET EDF

Reply #65
Plavi, imam češkog svjetlog, i nekoliko butelja traminca i plavca..morat ćemo to riješiti prije nego se dohvatimo stanice...
 
Nside - vidimo se na livadi sigurno.
 
 
lp
 
Toni  

Odg: VIPER JET EDF

Reply #66
Hvala Kristijan,
 
bit će to sve ok...
 
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #67
Vec je.   :D

Odg: VIPER JET EDF

Reply #68
bok Toni .viper leti super,i sa malim problemima koje si imao avion se ponasa izvrsno , miran bez gasa,a sgasom tata akrobata       Kristijan,pitas kada cu shuhoja upregnuti za sada kak stoje stvari neznam.zavrsavam neki veci posao umoran sam,dodem doma poljubim djete, primim zenu za prdu i odem spavati.                  

Odg: VIPER JET EDF

Reply #69
 :)
 
 

Odg: VIPER JET EDF

Reply #70
fak, vajper je malo nabujao!

držali ga pored radijatora i gle :)


Odg: VIPER JET EDF

Reply #71
Danas dva uspješna leta s Viperom na Domovinskom mostu. Ide brzo i precizno. Kasno sam došao tako da je mrak već bio na pomolu. Inače, ovo mi je prvi model koji ima CG na samoj napadnoj ivici. Sada je rješeno težište i trim dubine tako da sve šljaka kako treba. Što bi Kristijan rekao šljakalo je sve kako treba i prije.  :)
 
Ovoga puta nema snimke. Bude drugi put.
 
lp
 
Toni  

Odg: VIPER JET EDF - snimka iz zraka

Reply #72
to ne da leti, to para nebo!

film se reže pa uploada....  8)










Odg: VIPER JET EDF

Reply #74
e!