Skip to main content

Topic: Spektrum DSMX (Read 5751 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum DSMX

Evo i Spektrum se sjetio updejtati malo svoj DSM.
Poceli su ga opasno pljuvati okolo, a i konkurencija sa FHSS pocela stiskati

DSMX

http://www.spektrumrc.com/DSMX/
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum DSMX

Reply #1
Čini mi se da opširnim opisom pokušavaju sakriti činjenicu da prelaze na FHSS.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Spektrum DSMX

Reply #2
Pa nije bas FHSS nego nesto izmedju.
Kao upgrejdani DSSS samo umjesto 2 kanala koristi 23 :)

Ali ne hopa po kanalima kao FHSS, makar pretpostavljam da ipak svaki time frame salje na drugi kanal, a to je skoro kao FHSS
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum DSMX

Reply #3
Cijeli taj spot je marketing. Ništa novo nisu napravili u odnosu na druge FHSS-ove.
Jedino što im priznam kao prednost je model maching, a to je imao i stari.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Spektrum DSMX

Reply #4
Evo vani je AirWare 2.0 za vlasnike Dx8.
Podrzava DSMx

:)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Spektrum DSMX

Reply #5
Ajde sad neko jednostavno i realno objašnjenje od vas znalaca.  Vidim da se često po forumima natežete koja je stanica tj. tehnologija bolja. Vidim da je šesto spektrum u nemilosti. Pošto sam ja kupio dx6i na preporuku nekih sa foruma a i cijena mi je odgovarala moram priznati da nikada do sada nisam imao apsolutno nikakav problem. Nisam ja neki iskusni modelar ali ipak letim. Imam i orginal prijemnike i  zamjenske sa HK.  Ne kužim što nevalja kod spektrumove tehnologije? Realno gledano, većinom letim sam ili eventulano je nas par u igri svatko sa nekom drugom stanicom, i uglavnom čak ni ne letimo u isto vrijeme. Kad se ti problemi onda pojavljuju?  Ja sam bio skeptičan prema kineskim prijemnicima, ali nikad nikakvih problema sa njima. Istina letim samo modele od elapora, multiplex.

Odg: Spektrum DSMX

Reply #6
Ajde sad neko jednostavno i realno objašnjenje od vas znalaca. 
Nisam znalac, ali mogu ti dati materijal za razmišljanje:
u toku 2010. g održano je kod nas cca 20-tak takmićenja (Kup hrvatske ili Državna prvenstva po kategorijama, nešto i međunarodnih takmićenja).  Na takmićenjima je 'radio promet' vrlo gust, radi i po 6-7 stanica istovremeno na startnoj liniji, i još poneka iza u pripremi.
Ukupno sam zapamtio 3 otkaza: jedan puta je tresnuo Assan (model izgleda uletio u video-linkove kod nekog hangara-Osijek) i 2 puta je zatajio Spektrum (vlasniku su u servisu zamijenili dio opreme). Svi drugi 2,4 brandovi, a bilo ih je, radili su bez i najmanjeg problema. Pogotovo je napeto bilo na posljednjoj tekmi sezone, kod nas na Lučkom (  http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1917&start=30  ) kada smo letili po kišici i vjetru: opet sve OK.
Tko bi znao ...
Damir

Odg: Spektrum DSMX

Reply #7
A moguce je, zato sam i pitao vas koji se vise kuzite i imate iskustva. Ja kako god okrenem nemam neko drustvo u letenju tako da nemam brige sa interferencijama.  Prije kupnje sam puno citao i po stranim forumima i u pravilu su ljudi zadovoljni, a prevagnulo je savjetovanje nekih od ljudi sa ovog foruma.  Nisam pozalio.  Ako jednog dana budem letio velike i skuplje modele onda cu prijeci na nesto drugo. Opet gledam neke ljude koji imaju vrhunske stanice, ali su ih prebacili na 2.4 assana ili coronu. Nisam potpuno upucen ali meni se to cini korak natrag. Imao sam puno upravo takvih savjeta. Da kupim neku bolju stanicu i prebacim na 2.4. Ipak mi se nije dalo sa ti zezati sa tim modulima. Samo da moj spektrum pozivi i ja zadovoljan. Inace prije sam gledao hitec optic 6 , ali ipak uzeo spektruma.

Odg: Spektrum DSMX

Reply #8

Nisam znalac, ali mogu ti dati materijal za razmišljanje:
u toku 2010. g održano je kod nas cca 20-tak takmićenja (Kup hrvatske ili Državna prvenstva po kategorijama, nešto i međunarodnih takmićenja).  Na takmićenjima je 'radio promet' vrlo gust, radi i po 6-7 stanica istovremeno na startnoj liniji, i još poneka iza u pripremi.
Ukupno sam zapamtio 3 otkaza: jedan puta je tresnuo Assan (model izgleda uletio u video-linkove kod nekog hangara-Osijek) i 2 puta je zatajio Spektrum (vlasniku su u servisu zamijenili dio opreme). Svi drugi 2,4 brandovi, a bilo ih je, radili su bez i najmanjeg problema. Pogotovo je napeto bilo na posljednjoj tekmi sezone, kod nas na Lučkom (  http://www.aeromodelarstvo.net/Forum/forums/thread-view.asp?tid=1917&start=30  ) kada smo letili po kišici i vjetru: opet sve OK.
Tko bi znao ...
Damir

Malo da se uključim u raspravu.

Ako misliš na Belovićeve otkaze spektruma. Mislim da treba napomenuti da su oba bila sa istim modulom koji je bio pokvaren. Štoviše takav je (rabljen) kupljen baš ovdje na forumu.

Ne znam zašto je bio pokvaren, da li je prvi vlasnik takav kupio ili ga je on pokvario. Kad je Beli poslao stanicu i prijemnike na servis, dobio je novi modul i neke prijemnike free of charge.

Moram malo braniti spektrum jer ga koristim već 3 godine bez ikakvih problema. Stanica je MX-22 + DSM2 modul.

Na kraju bi napomenuo još i ovo. Nikada ne bi mogao prodati stanicu, modul ili prijemnik, a da znam da ne radi 100% dobro. Neko može poginuti kad se koristi neispravna oprema.


Pozdrav,
Davor Balažić
www.id-fotostudio.hr

Odg: Spektrum DSMX

Reply #9
Malo da se uključim u raspravu.
Ako misliš na Belovićeve otkaze spektruma. Mislim da treba napomenuti da su oba bila sa istim modulom koji je bio pokvaren. Štoviše takav je (rabljen) kupljen baš ovdje na forumu.
Ne znam zašto je bio pokvaren, da li je prvi vlasnik takav kupio ili ga je on pokvario. Kad je Beli poslao stanicu i prijemnike na servis, dobio je novi modul i neke prijemnike free of charge.
Moram malo braniti spektrum jer ga koristim već 3 godine bez ikakvih problema. Stanica je MX-22 + DSM2 modul.
Na kraju bi napomenuo još i ovo. Nikada ne bi mogao prodati stanicu, modul ili prijemnik, a da znam da ne radi 100% dobro. Neko može poginuti kad se koristi neispravna oprema.

Slažem se potpuno sa svime što si napisao. isto tako znam barem tucet modelara sa Spektrumom i nikada nisam primijetio da su imali problem.

@Doms : dodao bi još da su na tekmama približno 40-50% bili u igri 'stari' uređaju FM na 35/40 MHz i prošle sezone nitko nije imao problema (vjerojatno zato jer organizator pazi na raspodjelu kanala).
Ostali 2,4 uređaji su bili pretežno Assan, Futaba, Corona, FrSky i mislim barem jedna Aurora(Hitec).
Paradoksalno, ali ispada da su stari uređaji statistički pouzdaniji (na tekmama)  :o .

Ono što upada u oči u ovoj reklami za Spektrum (jubito u ovoj temi) - pogledati na 5:52  - nije sigurno da svih 100 stanica radi, kamera izbjegava pogled na display, a ono što se vidi i što su i sami naveli je da se radi o DX6i (DSM2), a modelari voze modele sa DX8 i DSMX, stvarno mi nije jasno koga žele impresionirati tom čarolijom: da je DSMX otporan na 100 DSM2 uređaja ? Elementarno poznavanje spread spectrum tehnologije kaže da takav uređaj ne vidi uređaj sa drugačijim kodom tj. doživljava ga samo kao šum.  10 minuta čitanja Wikipedije (http://en.wikipedia.org/wiki/FHSS  ,  http://en.wikipedia.org/wiki/Direct-sequence_spread_spectrum ) , daje bolje razumijevanje nego li 10 minuta te 'TV prodaja' reklame na jubitu.

Damir

Odg: Spektrum DSMX

Reply #10

Malo da se uključim u raspravu.

Ako misliš na Belovićeve otkaze spektruma. Mislim da treba napomenuti da su oba bila sa istim modulom koji je bio pokvaren. Štoviše takav je (rabljen) kupljen baš ovdje na forumu.

Ne znam zašto je bio pokvaren, da li je prvi vlasnik takav kupio ili ga je on pokvario. Kad je Beli poslao stanicu i prijemnike na servis, dobio je novi modul i neke prijemnike free of charge.

Moram malo braniti spektrum jer ga koristim već 3 godine bez ikakvih problema. Stanica je MX-22 + DSM2 modul.

Na kraju bi napomenuo još i ovo. Nikada ne bi mogao prodati stanicu, modul ili prijemnik, a da znam da ne radi 100% dobro. Neko može poginuti kad se koristi neispravna oprema.

Davorovom postu nemam sto dodati jer sve vec napisao, samo da napomenem otkada su mi u Horizonu zamjenili modul i prijemnike nisam imao poteskoca a testirano doslovce na krajnjoj granici vidljivosti u najtezim uvjetima (karbonskim trupovima) .

Odg: Spektrum DSMX

Reply #11
Do sada je bilo nekoliko problemčića
-otkazao mije AR625o carbon fuse prijemnik na modelu dok je letio, priznali su boljku i povukli ih
-u par navrata sam trčao sa stanicom po livadi jer je prijemnik izgubio signal ( i na državnom u VŽ), a dok se rebinda traje 2,5-3 sek - vječnost

ti sa svojim načinom letenja i udaljenostima koje ostvaruješ najvjerojatnije nećeš imati problema

moja ekipa ima nekoliko dx6i, svi smo letili zajedno i sve je šljakalo, spektrum je ok samo su se pojavili novi, povoljniji i pouzdaniji
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Spektrum DSMX

Reply #12
Zahvaljujem na pojašnjenjima. Imao sam priliku biti na jednom meetingu gdje su većina letjela na starijoj "Mhz tehnologiji" pa sam vidio kako se ljudi ponašaju, i mislim da je statistički pouzadanija jer svi paze pošto znaju što će se dogoditi. A kad letiš na 2.4 nitko više toliko ne razmišlja tko leti i gdje, pošto smatra da bi svi mogli u isto vrijeme. A očito se problemi ponekad jave.

Odg: Spektrum DSMX

Reply #13
A sada kad već pričamo o spektrumu. Nešto me zanima a nisam baš skužio sam. Negdje u postavkama sam primjetio mislim po POWER da mogu birati dvije ili tri opcije.. Mislim da se spominje nešt tupa US-xxx i joše neki vrag. Nemam sada stanicu kod sebe pa ne znam napamet. Što je to?  I još nešto, dali ja mogu naštimati na toj stanici kad ju upalim da mi ne radi "gas" dok ne stisnem gumb ili prekidač? Vidim da ima opciju trotle hold i trotle cut, ali nisam ja to nikako podesio da radi kako sam zamislio. Govorim o elektro modelima.  Ja sam očekivao da pomicanjem prekidača "isključi" palicu gasa da ju slučajno nebi pomaknuo kad nešto gledam. Jel se to može uopće.

Odg: Spektrum DSMX

Reply #14
vjerojatno imaš spektrum DX6i.
"throtle hold" ti je da isključi motor, u menu-u staviš na ACT i prekidač "thrt hold".
"throtle cut" je za nitro i gas modele za ugasiti motor. u menu-u stavi na INH
 
meni je wespen narihto na "US-xxx" umjesto na "EU-xxx" jer je kao bolji i jači signal.