Skip to main content

Topic: ZAGI aero FC (400+) (Read 35695 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #47
nove slike, blizu sam...

rupe i crijeva za hlađenje

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #48
težina modela, još fali poklopci baterije i slično, bude još teži :'(


Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #49
Kad ce to cudo od zagia u zrak? Da znam doc...  :)
lp Nikola

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #50
uza sve dužno poštovanje prema svima, ovo čudo u zrak prvi put ide sa tajne lokacije i bez publike, naravno samo zbog sigurnosti, te ako bude sve u redu i pokaže se upravljivim i relativno sigurnim mogao bi u nedelju biti opet gore....

 ;)

ako kaj zakaže ostaje drugi vikend kak je i planirano

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #51
Tako nam je ostalo jedno izrezano i zaljepljeno krilokoje je ispalo malo teže jer ga je jedan modelar zabunom cijelog presvukao u staklo, a meni bilo žao bacit i još se da crtat po njemu i farbat... Isto je dosta čvršće pa se došlo do zaključka

A je vam glup taj modelar koji je "slučajno" cjelog zagija u staklo presvukel, sam ti je sad bespotrebnog posla dal. :)
Ja velim da bu se dezintegriral u zraku kad pređe 263 km/h i valda nebu nikom na glavu opal :)
Predviđam i eventualno pucanje elise koju kinez nije napravil za tu brzinu :), mislim da bi trebalo to na papir bacit i izračunati faktore sigurnosti, pa pokusne letove prije probijanja rekorda......

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #52
borg zagi mora preko 200 :)

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #53
Tako nam je ostalo jedno izrezano i zaljepljeno krilokoje je ispalo malo teže jer ga je jedan modelar zabunom cijelog presvukao u staklo, a meni bilo žao bacit i još se da crtat po njemu i farbat... Isto je dosta čvršće pa se došlo do zaključka

A je vam glup taj modelar koji je "slučajno" cjelog zagija u staklo presvukel, sam ti je sad bespotrebnog posla dal. :)
Ja velim da bu se dezintegriral u zraku kad pređe 263 km/h i valda nebu nikom na glavu opal :)
Predviđam i eventualno pucanje elise koju kinez nije napravil za tu brzinu :) , mislim da bi trebalo to na papir bacit i izračunati faktore sigurnosti, pa pokusne letove prije probijanja rekorda......

:dobro:  moja greška- namjerno ga je presvukao cijelog, a slučajno je ispao pretežak :P

 pa čvršči je bar 200% zbog stakla

  elisa nije još pukla miti valjda nebu, a ima i druga...

a sav papir mi je odletio za vrijeme testova motora tak da ni to nemogu....



Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #56
nažalost ovaj vikend nebu gotovo jer sam prezauzet, što je i dobro  jer ču imat malo vremena da se to na miru
završi i isproba, bilo bi malo nasilno sad pokušavati da epoksi stvrdne do sutra, a još i poklopac.....

pozz, denis,  a letimo u selu popodne svejedno :)

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #57
evo nakon male stanke i vikenda s nitračima došao je zagi opet na red.
 pojačan je malo oklop sa gornje strane i ležišta za baterije su osigurana da se baterije u padu nemogu oštetiti.
 provučene su žice ispod stakla tako da nemogu vioriti na vjetru, još je samo ostao mali problem oko spajanja žica jer mi je bec preslab, što se vidi u videu kako gubim signal zbog pada nappona. To če biti riješeno sa duplim becom, odnosno možda i trostukim. stavit ću regulator napona pet volti , tri ampera na svaki servo tako da bi trebalo raditi i na večim opterečenjima.
 
 nakon što to sutra riješim spreman je za izradu poklopca baterija i farbanje u petak pa se samo nadam uspješnom poljetanju.

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #58
e video problema.....

VIDEO0053

Odg: ZAGI aero FC (400+)

Reply #59
pa još malo slika