Skip to main content

Topic: Tko Zna? (Read 4865 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tko Zna?

Poz... svima!, Ovak,u zadnje vrijeme mi se događa da mi motor u letu odjedanput blokne te moram palicu par puta dole gore da opet ulovi,ali opet block! E sad sam mislil da regler zeza,ali stavim drugi i opet se to dešava!? Niti je regler preslab (40A) a ni motor (2830-1050KV) na batki od 2200mA,elisa 10X3,8;probam drugi regler i drugi motor i opet isto!!!! Da li je moguče da se to dogodi kad je baterija u stanici več pri kraju pa ima smetnje,ili sam uspel reglere programirat (cut off)  ili KAJ? Poooommmoč!   :(   :(    :(
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tko Zna?

Reply #1
timing reglera promjeni na MID, valjda su ti po defaultu na LOW

Odg: Tko Zna?

Reply #2
...ili provjeri palicu gasa , mozda se potenciometar na tom kanalu nenormalno ponasa. Jedan moj prijatelj ima stanicu gdje se bas to dogadja....
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

 

Odg: Tko Zna?

Reply #3
A mogao bi provjeriti i kontakte na spoju motora i reglera tj. na motoru jer sa drugim reglerom ti se dogadja ista stvar.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Tko Zna?

Reply #4
Tajming reglera se može promjeniti samo programatorskom karticom?
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tko Zna?

Reply #5
Ne. Prouči upute reglera, mora ti pisati sekvenca bipova i kaj moraš raditi s palicom da odabereš timing.
Kartice u pravilu ne rade niš pretjerano čarobno, samo pojednostavljuju posao.

Može biti timing, al sumnjam, jer bi onda samo trokirao (i to vjerojatno odmah).
Može biti pregrijavanje, iako onda većina reglera samo spusti broj okretaja.
Mogu biti kontakti - ako koristiš bullet konektore između reglera i motora, ne bi bilo čudno. Probaj ih odlemiti i zalemiti žice drito jednu na drugu za probu.

Provjeri i ovo kaj ti mifi kaže - meni je skakao na max. throttle pot na Turnigyju 9x kad sam prelazio sredinu raspona dok ga nisam malo "provozao" i počistio (ili nešto upalo ili oksidirao malo wiper).

Odg: Tko Zna?

Reply #6
Danas sam probal opet vozit,i letel sve super na ful gasu i 60-70%,kad sam smanjil gas na pola i onda block u zraku i više ništ,spuštaj dolje i onda slijedi ovo!!! Pomozite nekak jer stanica je stara 6 mj.,kupljena kod stopara Optic Hitec 6!   :(  Gledajte video kaj se dešava!
Problem!
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tko Zna?

Reply #7
Kontakti na motoru

Odg: Tko Zna?

Reply #8
ako nije timing i ako nisu loši kontatki (a probao si i dva reglera)

- jesi li 'naučio' reglere krivulju gasa?
upališ stanicu, gas do kraja, spojiš batku na regler, čekaš da odsvira prve tonove, oduzmeš gas, on potvrdi, i odmah imaš kontrolu nad gasom(možeš zavrtiti prop kada daš gas).
ako nemaš, nisi dobro nešto odradio pa si ušao u mod za programiranje

- jesi probao spojiti neki servo na taj kanal na rxu? bilo preko y kabela sa reglerom pa prati što se događa,
ili još bolje, uštekaj regler u ch 2 npr a neki servo u taj di je bio regler prije.
i onda probaj kako radi servo, a ujedno možeš i s drugom palicom probati zavrtiti prop, (samo pazi, imaš oprugu pa gas stalno ide na 50%, pa je uputno da ti netko pomogne odspojiti batku dok ti držiš tu palicu na 'nuli'


eto, to su neki testovi koje možeš izvesti u kratkom roku i vidjeti jel problem u potenciometru na palici gasa u stanici, u krivulji gasa ili se potraga nastavlja...

(neki drugi motor si probao?)

-------------------

i daj se nemoj tako igrati, jednom rukom držiš fotić, drugom daješ gas DO KRAJA, a model 5cm od prstiju i okrenut prema tebi na polici u autu, što da proradi?  ???
nakon 1milisekunde ushićenja eto u drugoj već te lupi po ruci ili tko zna di

drugo, NIKAD ne gasi stanicu dok ti je spojena batka u modelu... znam za failsafe i ostalo...
ali to se eventualno proba dok je model fiksiran ili ga netko drži, pošto nekad zna regeler sam dati gas do kraja (baš probano na hitecu)

Odg: Tko Zna?

Reply #9
Događa se na svim motorima i reglerima kaj imam! Ako je taj potenciometar,znači stanica u smeče ili? :'(
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tko Zna?

Reply #10
ma kakvo smeće,
možda je samo bio hladan lem pa se odvojila jedna žica s njega...
no i da je vrisnuo pot, za prvu ruku dok ne nabaviš novi premjestiš onaj s kormila na gas,


ionako puno modelara leti ovako bez diranja kormila  ;D  :D






Odg: Tko Zna?

Reply #11
ovo meni smrdi na neki hladni spoj na necemu, da nisi negdje stulio prijemnik? jesi probao napraviti kalibraciju gasa kako ti je Tomislav napisao?

Odg: Tko Zna?

Reply #12
Jel možeš na toj stanici pogledat kaj ide van na output?
Onaj bar graph po kanalima?

Vidi jel se čudno ponaša il ne.

Edit: E, i još jedna stvar. Jel možeš možda na regleru(/reglerima) podesiti frekvenciju regulacije (obično 8/16 kHz)?

Edit2: I da, daj si zalemi drito regler na motor, bez bullet konektora. Da eliminiraš i to. Ili ih makar odlemi pa zalemi opet.

Odg: Tko Zna?

Reply #13
Probal sam spojiti na 3 kanal servo i radi normalno a regler u 2kanal i opet block! Jer može biti kriv prijamnik? prije nego stanica?
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Tko Zna?

Reply #14
Može, al nekak ne zgleda (bar meni) tak.
Daj još probaj eliminirat konektore između reglera i motora, da budeš siguran...

Jel možeš vidjeti na displeju kaj ti stanica baca van?