Skip to main content

Topic: Align T-Rex 550 (Read 2733 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Align T-Rex 550

Budući da je ovo tema o kombinacijama cijena dotičnog modela, a ne o samom modelu, možda baš i ne spada u podforum "helikopteri" pa admin slobodno prebaci u "birtiju" ako smatra shodnim.

Budući da je vremenski bila turbulentna subota (vjetar/sunce/kiša), na Lučkom sam poljubio lokot (iako je u jednoj od tema hrpica ljudi napisala da će danas tamo letjeti heliće), a na kanalu je malo previše puhalo da bih letio ZAGI-a, odlučih napraviti domaću zadaću o Align T-Rex 550 kao jednom od trenutno zanimljivijih helija na tržištu (bar meni)

Klonova još uvijek nema, samo nešto malo Tarot alu i karbon dijelova.

Budući da se airframe može dobiti za relativno normalne novce na E-Bayu, napravio sam popis elektronike počevši od Align shopa, preko istih tih dijelova sa E-Baya pa do zamjenskih dijelova s Hobby Kinga.

Važno napomenuti da su cijene s E-Baya s uključenom poštarinom za HR, a u cijene s Align shopa i Hobby Kinga nije uračunata poštarina.

Pitanje za forumaše i iskusnije heli letače:
Koja bi bila preporučena kombinacija dijelova?



Osobno, preporučenu kombinaciju vidim ovako:



Kako je T-Rex 550E 3G u Alignovom shopu 1.070,00$ + poštarina (nemam pojma koliko), ušteda baš i nije svemirska

Ako sam napravio neku veliku grešku u odabiru preporučenih komponenti, slobodno komentirajte...

Pozdrav

Odg: Align T-Rex 550

Reply #1
Pa po meni koji sam jedan od vlasnika istog ali sa starim motorom 600M i klasičnim flybarom i na kojem imam oko 350-400
letova mislim da ti je greška u odabiru motora i reglera .
Imam kineski motor i morao sam ga staviti dok sam čekao osovinu od 600M motora koja se potrošila i meni se nije pokazao dobar previše snage koja ubija baterije a nije vidljiva na performansama heliča i to sa sabljama G5 wide cord 550, težak i potrebno je rezati frame da stane.
Motor 600MX ima Majki (Jazavac) i trenutno na oko 100-150 letova pokazao se jako dobar.
Od stock elektronike mjenjao sam repni servo DS620 i Gyro 780 (za spartan žirac i futabu s9251 na repu) taj setup jednostavno ne radi čak i sami gyro radi s bržim servom ali žice moraju biti odvojene od frame i strše ko klempave uši tako da su šanse za uništenim žircem kod prvog pada
prevelike .
BEC na regleru mi je izgorio nakon 200-tinjak letova pa sam ga zamijenio CC 100 amp LV pheniksom i odvojenim BEC-om CC pro 20ampera.
Tako da po mom mišljenju ići na jeftiniju varijantu od stock aligne-ove elektronike (koja je minimum minimuma) loš potez.
Znači moje mjenjanje opreme nije blig bling na heliču nego nužnost da isti dobro leti.
 
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Align T-Rex 550

Reply #2
Simpi kako ti je prošao taj let pri otkazivanju BEC-a ?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Align T-Rex 550

Reply #3
Sreča u nesreči zgasil se je na podu taman prije poljetanja
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu


Odg: Align T-Rex 550

Reply #5
a-tomic,
hvala za link!

Najjeftiniji original Align servači koje sam do sada vidio!!!

Zagrijao sam se na HV servače iz razloga što mi stiže CC BEC Pro, a imam i Optima 9 RX pa to sve lijepo može raditi na 2S.

Pozdrav!


Odg: Align T-Rex 550

Reply #6
Neke cijene su im super ali 3GX je oko 30$ preskup! :(

Odg: Align T-Rex 550

Reply #7

Zagrijao sam se na HV servače iz razloga što mi stiže CC BEC Pro, a imam i Optima 9 RX pa to sve lijepo može raditi na 2S.


Iz navedenog razloga i dalje primam prijedloge za HV servače iako mi Align varijanta zvuči jako primamljivo.

Ima li realnih razloga za HV servače i koje su im prednosti u odnosu na 4,8V i 6,0V servače?

Pozdrav

Odg: Align T-Rex 550

Reply #8
Moras pazit na dubinu servaca. Onaj dio od uha za sarafe do dna servoa.
Smiju biti duboki pola sirine frejma inace ne stanu. Vecina dobrih servoa, a osobito HV su dublji.
Tako da se pridruzujem preporukama za DS610 ili 620, ili odgovarajuci savox.
Imas i turnigy 958 ali od tri koja sam dobio jedan ima problema a i spori su. Po obliku su jednaki originalnim align servoima. Za 15$ ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG