Skip to main content

Topic: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja (Read 32070 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #45
@Ivan Iowa, kako da ne, svake sezone, par puta letimo zajedno. Obično on dođe do Bečeja pa peglamo nebo... Na ovom linku na nekim slikama imaš i g.dina Raleta:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2646.0
prelistaj malo te stranice...

Pozdrav!

Hvala na odgovoru,
zelim da te upozorim i ako kod tebe ima sta interesantnoga da se vidi za razliku od vecine njih ovdje Styroporaca,da ipak nece tvoji postovi da pobude vece interesovanje,
na zalost,
Raletic je divan Covjek i morao je da napusti ovaj Forum,pitaj ga,
tada smo u znak Solidarnosti sa njim otisli ja i Zoran Zechner,mislis da se netko upitao zasto je taj vrsni Modelar otisao odavde,

i meni je jedan pisao da je ovakove gledao preko Nisana !

ima ovdje i finih Ljudi ali kako Narodna Poslovica kaze,

"Jedno Govno zasmrdi cijelo Dvoriste"

a na zalost ovdje ih je vise!

pored svega,
Zelim ti mnogo zadovoljstva ovdje,
Srdacan Pozdrav, iv

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #46
@Ivan Iowa, kako da ne, svake sezone, par puta letimo zajedno. Obično on dođe do Bečeja pa peglamo nebo... Na ovom linku na nekim slikama imaš i g.dina Raleta:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2646.0
prelistaj malo te stranice...

Pozdrav!

Hvala na odgovoru,
zelim da te upozorim i ako kod tebe ima sta interesantnoga da se vidi za razliku od vecine njih ovdje Styroporaca,da ipak nece tvoji postovi da pobude vece interesovanje,
na zalost,
Raletic je divan Covjek i morao je da napusti ovaj Forum,pitaj ga,
tada smo u znak Solidarnosti sa njim otisli ja i Zoran Zechner,mislis da se netko upitao zasto je taj vrsni Modelar otisao odavde,

i meni je jedan pisao da je ovakove gledao preko Nisana !

ima ovdje i finih Ljudi ali kako Narodna Poslovica kaze,

"Jedno Govno zasmrdi cijelo Dvoriste"

a na zalost ovdje ih je vise!

pored svega,
Zelim ti mnogo zadovoljstva ovdje,
Srdacan Pozdrav, iv

Na ovo ne znam šta da ti kažem/pišem  :(
Uvek i svugde ćeš imati takve osobe. Ja sam za ovih par godina upoznao stvarno dobre ljude, i kako sam primetio, ko je u priči sa ovim hobijem, svi su normalni. A sa druge strane, i u Bečeju imaš jednog idiota ko misli da je on sve i svašta, i da može da leti kako on hoće. Zato i ne letimo nikad zajedno. Znači ima nas petoro i on sam za sebe... U svakom slučaju, za neke ljude nema spasa  :D

Stalak za razradu motora

Reply #47
Evo u par slika, kako sam/smo rešili stalak na čemu možemo razraditi motore...

Prvo sam delove ufarbao sa dva sloja farbe


posle smo sastavili delove, i ojačali kako god smo znali


Još treba da se postavi ploča na šta će se našrafiti motor. Dobio sam neke kritike da postavim još dve poprečne štafle, i to ću još možda uraditi...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #48
Bok!

ja svoje stavim direktno na avion (naravno, ako je avion gotov prije nego motor dodje :) ), pa ga tako razradjujem....inače se svakako snalazim :) stalak je definitivno dobra ideja...

MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #49
Bok!

ja svoje stavim direktno na avion (naravno, ako je avion gotov prije nego motor dodje :) ), pa ga tako razradjujem....inače se svakako snalazim :) stalak je definitivno dobra ideja...

Kod mene je mali problemčić, da mi je ovaj prvi SUS motor (DLE55), znači prvo moram naučiti sve vezano za njega za njih. Iako sam školu završio kao automehaničar, mislim da će mi biti lakše da ih ovako upoznam. A pošto i uslužno radim popravke, razrade motora, svakako ću ga iskoristiti.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #50
Gabore, koji je ovo bijelo-narančasti model na posljednjoj slici? Samogradnja ili?

lp,
Marko

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #51
Gabore, koji je ovo bijelo-narančasti model na posljednjoj slici? Samogradnja ili?

lp,
Marko

Od dole drugi model je Kyosho Calmato Sport, 1400mm raspon sa elektro setap. Nije moj, tog sastavlja prijatelj...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #52
Mogu ti reci da jedva cekam onaj skup u 9 mj, u Novom Sadu, bit ce sigurno jako zanimljivo, vidim da si se i ti Gabor prijavio, dolazim definitivno sa kolegom, onda cemo imati prilike da se upoznamo i da popricamo malo!

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #53
 :) svaka čast Gabor ..
na radu i trudu i na odabiru modela.. lijepa flota i dosta aktivnosti ...



Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #56
U nedelju nije bilo toliko hladno, ali duvao je baš jak vetar i pošto nisam mogao ići na letenje, došao je red da se upali motor na modelu...
Na "engine test"-u su prisustvovali Ervin i Karolj



U početku obrtaj na leru je bio oko 5000



a na punom gasu oko 9500



pošle štelovanja na punom gasu bio je oko 10.000

Kyosho Spree Sports M36-11.03.2012..wmv

Gledao sam uputstvo motora, i za najveće obrtaj su naveli 18.000. Izgleda da ću morati još malo da ga doštelujem, pre nego što poletim model.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #57
Možda zbog propa ne može postići max. okretaje? Pogledaj u manualu koji je preporučeni prop
MAK Zapad

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #58
Možda zbog propa ne može postići max. okretaje? Pogledaj u manualu koji je preporučeni prop

I u manualu, ali i na modelu je elisa 8x4 nylon, ali piše da za aerobatic letenje može i 8x5 ili 8x6...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #59
Prošlog vikenda sam opet malo upalio motor. Temperatura je bila dosta bolja u odnosu na od pre dve nedelje, pa sam ga malo doštelovao. U jednom momentu se malo promenio zvuk motora. Kad sam pogledao ispod modela, tamo je bio parče od zaptivača auspuha...



Model vratio na radni sto. Skinuo sam auspuh sa motora. Tu se tačno vidi šta je problem



Kako se pokidao zaptivač, nemam pojma...
Izmerio sam veličinu grla i nacrtao sam na ploču ( dvostrani vitroplast ). Probušio sam malu rupu, da bih mogao provući testericu i da isečem unutrašnji otvor



Finu obradu sam odradio sa malom turpijom, i često sam proveravao da ne bih preterao sa veličinom otvora



U međuvremenu izbušio sam dve rupe, gde prolaze šrafovi, i na kraju zaoblio sam ćoškove ploče



Postavio sam auspuh, da vidim kako naleže