Skip to main content

Topic: Turnigy nanotech napuhane batke?? (Read 10081 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #15
ali kako si siguran da napon nije pao ispod npr 3V ako si stavio cutoff na 9V

jer većina reglera nadzire samo ukupan napon, npr 9V ako staviš 3V za 3S.    pa ovisno o tome pali cutoff,
ali ovisno o unutarnjem otporu, ne moraju se sve ćelije jednako brzo prazniti... možeš imati  napone ćelija 2.5, 3.0, 3.4 kada sletiš,
dok dođeš do modela, izvadiš batku i pikneš voltmetar, napon se oporavi malo...

Sentry serija npr nadzire svaku ćeliju, ima i skupljih i boljih sigurno...
samo ti linkam da vidiš o čemu se radi.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10373


ja slijećem i na 3.8V da budem siguran,
praznim s manje nego što piše 'constant dis. C' a kamoli onaj peak C,
punim ih doma hladne, držim na storage,
a punim sa 1C iako piše da ide 8C,
i traju.

osim jasno ako ih ubijaš ispod 3V,
najviše sam primjetio da se batke oštete(po napuhivanju i porastu unut. otpora) ako ih puniš još tople s npr 8C
(pričam o ovima od 40$ nano shit, ne nekima hyperion koje su kvalitetnije sigurno ali i koštaju više $)  :)


Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #16
Ljudi ;) il je kasno ili nitko ne čita prvi post.

Provjerio sam s baterry monitorom koji mi pokaže vrijednost svake čelije.

Niti jedna NIKAD nije pala ispod 3.4-3.5V.


Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #17
potpuno se slazem sa kolegom Tomislavom, NanoTech odjebe karijeru ako ih punis tople sa malo jacom strujom, moje su isto bile ok sve dok nisam par puta ih na livadi drugao sa 3C odnosto 6,6A, nakon 2-3 takva punjenja pocinju se napuhavat bez obzira sta su kao predvidjene za extremne uvjete punjenja i praznjenja, nista od toga

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #18
potpuno se slazem sa kolegom Tomislavom, NanoTech odjebe karijeru ako ih punis tople sa malo jacom strujom, moje su isto bile ok sve dok nisam par puta ih na livadi drugao sa 3C odnosto 6,6A, nakon 2-3 takva punjenja pocinju se napuhavat bez obzira sta su kao predvidjene za extremne uvjete punjenja i praznjenja, nista od toga

OK slažem se!

Ali ja ih ne punim na livadi. Idem pješke do lokalnog parka.

Punim ih doma hladne na 1-2C ovisno koje.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #19
ma jasno ali ocito je da te baterije i nisu kako tvrde na HK, jer imam na MK baterije od 180€ kojima stvarno vadim dušu ali se ni jedna jos nije napuhnala

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #20
Ukratkom da ne gnojim ovdje o tome kako bilježim cikluse na batki, testiram na opteretnom otporu i pišem si tablice.... nakon 10 mjeseci upotrebe tuceta takvih nano, zaključak je jedan jedini: TGY nano ? Ne, hvala , nikad više !

Damir

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #21
Ukratkom da ne gnojim ovdje o tome kako bilježim cikluse na batki, testiram na opteretnom otporu i pišem si tablice.... nakon 10 mjeseci upotrebe tuceta takvih nano, zaključak je jedan jedini: TGY nano ? Ne, hvala , nikad više !

Damir
tu se moram sloziti definitivno, prije sam koristio 25C ili 30C, sa duplo vise punjenja jos uvijek su bile bolje nego ove a ima jos stvari sa nano baterijama, na 3 nove sam morao sve nanovo lemit, balans zice lose spojene, izlazni kablovi zalotani na pola, drzi se za bateriju par zicica, totalni uzas

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #22
Najveća mana - nakon uhodavanja od jedno 5-6 laganih ciklusa dobiješ šus koji te iznenadi, negdje oko 10-tog, a nakon toga vrlo, vrlo ispodprosjećno, grijanje, nekako mlitavo.  Izmjeriš i shvatiš da članci imaju vrlo različit unutrašnji otpor.
Priznajem grešku, navukao sam se u prvi moment misleći da imamo izvor dobrih i jeftinih batki, sada ih samo raubam kada sam ih već platio. Rhino su neusporedivo bolje ( i skuplje).
Damir

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #23
Balans port na nano ista stvar. Jedna mi pokazivala da ima samo dvije ćelije na medic stationu, a kad ono stisnem malo bolje žice vidi vraga ipak su tri :)

Primjetih da zapravo ne primjetih neku veliku razliku. Možda su malo hladnije nakon vožnje od zippya.

Rhino imam jednu 2350mah i baterija se rastegne do 8-9minuta. I da hladnija je i ne grije se.
Rhino imam 4-5komada za 400-600 mah 2S i 3S već jedno skoro pa godinu i pol za male stiroporce i to punim, praznim ko lud.
Sad kad uzmem ispada da su ziher prek sto punjenja i sve pet, rade svoj posao.

A ništa budem ove koliko mogu koristio a onda par boljih baterija.

Samo me brine da se ne dogodi neki nesretni slučaj.

Tipa ako baterija nije turbo napuhana, ako se ne isprazni previše i puni na 1-2C, pretpostavljam da se ne bi trebalo dogoditi ništa nepredvidivo?


 

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #24
Bok :)

kad kupiš kit, složiš ga i letiš npr 4 min, pa onda kak je simpi rekao provjeriš koliko si potrošio i koliko si Ah stavio natrag u bateriju. Kada vidiš da možeš povećati flight time, povečaš ga. Onda opet vidiš koliko si natrag stavio i povečaš fight time i tak iteriraš dog ne dođeš do zlatne sredine. Cutoff bi trebao koristiti samo u iznimnim slućajevima, također cutooff nemreš narihtat na pojedinačnu ćeliju ukoliko ga mjeriš na serijskom izlazu baterije, jedino ako nemaš neki mjerač koji je spojen sa svim ćelijama pa onda opet na ESC, tak da on zapravo mjeri cutoff na 3.7*3 = 11.1 gdje ti ne garantira da ti jedna ćelija nije otišla na 3.5 a ostale dve su na 3.8 zbog čega je i balansiranje važno.

uh oh, sad sam vidio da je bila i druga stranica, niš ovo samo potvrđuje rečeno.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #25
Bok :)

kad kupiš kit, složiš ga i letiš npr 4 min, pa onda kak je simpi rekao provjeriš koliko si potrošio i koliko si Ah stavio natrag u bateriju. Kada vidiš da možeš povećati flight time, povečaš ga. Onda opet vidiš koliko si natrag stavio i povečaš fight time i tak iteriraš dog ne dođeš do zlatne sredine. Cutoff bi trebao koristiti samo u iznimnim slućajevima, također cutooff nemreš narihtat na pojedinačnu ćeliju ukoliko ga mjeriš na serijskom izlazu baterije, jedino ako nemaš neki mjerač koji je spojen sa svim ćelijama pa onda opet na ESC, tak da on zapravo mjeri cutoff na 3.7*3 = 11.1 gdje ti ne garantira da ti jedna ćelija nije otišla na 3.5 a ostale dve su na 3.8 zbog čega je i balansiranje važno.

uh oh, sad sam vidio da je bila i druga stranica, niš ovo samo potvrđuje rečeno.

A izgleda da je nedostatak što nigdje da odem s nekim društvom letiti, da mi objasni moje previde kojih očito imam puno :)
Hvala na jasnom objašnjenju. Vidim da imam posla za napraviti ;) jer sam sve radio krivo.
Čim dođe ljepše vrijeme probam.
I baš budem javio rezultat.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #26
Voltaža baterija nakon spustanja se oporavi ne znam koliko ali se digne .
Ta baterija je za heli najvjerojatnije papa . Voltaža se ne mjeri nego kapacitet , previše trošiš i zato ti se batke napuhuju.
Za istu watažu bateriji na kraju pada napon , čega onda proba dat regleru STRUJE .
Nemreš u bocu od litre natrpat 1.2 l , po svemu kaj pišeš mislim da krivo određuješ vrijeme letenja , iz te batke si izvukao 540 mA više od preporučenog.
poz

OK sad sam zbunjen.

Naime zar ESC koji upravlja baterijama od npr 3 čelije ima postavljen cut off na 3.3V (neki na 3.0, ili na više njih). Znači Lipo baterija ne bi trebala ići ispod toga.

Ako baterija može izdržati spuštanje čelija na npr. 3.5V zar nije onda svejedno koliko sam mAh izvukao VEĆ da sam se vozio sve dok baterije nisu došle do 3.5V i tada sam ih promijenio?

ILI stvarno moram znači potrošiti 2200mAh ili manje od toga da bi sve bilo ok, bez obzira na to koliko je Volti koja čelija? I to mogu napraviti tek onda kada budem punio bateriju?

>To mi stvarno nije logično. Tipa kad kupiš kit helikopter nemaš ništa od te aparature i jedino što sprečava da bateriju previše isprazniš je ESC cut off. Tipa dobio si punjač koji nema display i jednu bateriju a kamoli kakav watt/volt metar.

Molim pojašnjenje.

Neču ulaziti u veliku debatu oko nano samo mogu potvrditi da su smeče,  moje su se sve napuhale ko žabe
jest da vadim veliku struju iz njih ali imamo i hi model baterije istih A i C i bez problema drže.
Nijednu nano bateriju točno 4s 2.2A 35-70C nisam nikada mogao napuniti do 2.2A ma koliko je praznio.
Od sada koristim samo hi modelove.

lp lija

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #27
Ja imam dvije nano 2650 i nikad nisu nesto posebno opterecivane ali primjecujem da su lagano napuhnute, ocekivao sam vise od njih. Probat cu sa Zippy baterijama, cine se malo kvalitetnije.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #28
Ja imam dvije nano 2650 i nikad nisu nesto posebno opterecivane ali primjecujem da su lagano napuhnute, ocekivao sam vise od njih. Probat cu sa Zippy baterijama, cine se malo kvalitetnije.

Probaj bolje Rhino ako ništa.

Odg: Turnigy nanotech napuhane batke??

Reply #29
Narucio danas dvije zippy 3S 2100 mAh 35C, valjda ce biti dobre, na review-u su svi zadovoljni njima
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije