Skip to main content

Topic: nitro DF prije EDF-a (Read 4510 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #1
zvuk je malo čudan , ali svakako bolji nego EDF

 

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #2
meni se dopada kaj dimi iz "guzice" :)

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #3
fino ga čiko obrušava :)

al mi se ne sviđa zvuk...nemrem si pomoć
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #4
Mislim da kolega Kristijan ima nešto takvoga ako se dobro sječam
A zvuk je i meni bolji nego edf

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #5
Jel se to meni čini ili taj treba extremno dugu pistu?
Jedva sletim depron avion u travu, a s ovim bi pred sletanje doživio živčani slom ???

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #6
kaj se ovo vrti na osamstopedesetčetritisučečetristodvadesetjedan okretaj :)

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #7
vaki edf bi i ja, struju ne bi. sa strujom previse brige ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #8
stara poslovica kaže da se o ukusima na raspravlja, ali ipak ću se samo malo nadovezat na zvuk...inače kod edf freakova bitne su dvije stvari..da im model izgleda što više kao pravi jet, a druga je kako zvuči...nije loše kako ovaj zvuči no nije ni blizu zvuku turbine kakvom se teži kod edf jetova...čak i primjedba da je struja problematična mi ne drži vodu, pa ne znam što bi trebalo biti jednostavnije od spajanja motora na regler i upiknuti batke na kraju toga....jednostavnije neide bar za onog tko zna što radi...btw danas su u opticaju impeleri rađeni potpuno od aluminija..daju veliki broj okretaja, iz manjeg promjera daju veći potisak i naravno zvuče sve bolje i bolje.....
 
evo nekoliko primjera kako danas zvuče elektro impeleri pa procjenite sami jel zvuče blisko turbinama ili kosilici.... ;)
 
Eurofighter Typhoon RC Jet Big Scale EDF Maidenflight in HD
 
BVM Sabre with Stumax SM110-52 flight 2
 
lp
 
Toni
 

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #9
Ideeeeeeeeeeš! Pa ovo ima stvarno FENOMENALAN zvuk, ništa puno lošije od turbine, a vjerujem da je cjenovna razlika OGROMNA! Mrak!
MAK Zapad

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #10
nažalost cijene sustava koji proizvode takav zvuk bitno se ne razliku od jet turbina, čak u nekim slučajevima mogu biti i skuplji od njih..  :'(
 
lp
Toni

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #11
Onda sam krivo vjerovao  :D
U tom slučaju NDF>EDF  :)

BTW imam doma neku prastaru VHS kazetu sa svjetskog prvenstva, mislim da onda još nije bilo EDF-ova, ekipa je pičila NDF-ove, Sabre je bio čini mi se najpopularniji, tu i tamo koji Mirage i tak, koliko se sjećam natjecali su se samo u maksimalnoj i minimalnoj brzini.
MAK Zapad

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #12
nisam siguran u ovom kontekstu što znač NDF>EDF no, samo kao dodatak impeleri znani kao
 
Glow Ducted Fan Units

bili su u svoje vrijeme nešto gotovo najskuplje što si mogao kupiti za aviomodel no o tome ti nešto više može reći Kristijan ...
 
i danas ih se može naći, vrlo rijetko, i po normalnijim cijenama... ;)

http://www.jethangar.com/Accessories/Accessories.htm#EDFU

lp
Toni

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #13
NDF kao nitro ducted fan, jer vidim da je netko tako gore napisao, glow-nitro, to bi bilo to :)
MAK Zapad

Odg: nitro DF prije EDF-a

Reply #14
ne nitro nego " > "  ::)