Skip to main content

Topic: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch (Read 20187 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #45
probaj vece sarafe,ako meni bude visak dat cu ti ja,il probaj da ti neki tokar napravi drugi, i da ureze navoj, il probaj na motoru malo zarezat mjesto gdje pritegnu sarafi, meni nije ispadalo ali je bilo popustalo pa promijeni zvuk,ko da rezonira,al je bila malo kriva osovina kako je pao dva puta,pa smo to upriliku ispravili onako od oka sto se kaze i poslije je super letio al mislim da je od padova napukla zica od jedne faze ili je u nekakvom kratkom spoju pa zato mijenjam
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #46
Nasao sam nekog tokara i rekao mu da mi on istokari navoj za sarafe veceg promjera i umjesto dvije neka izbusi 4 rupe tako da stegne sa svih strana ak to ne izdrzi ne znam sta hoce,i kod mene je isto tako mjenjao zvuk kod prvog leta samo sto sam ja mislio da to vibriraju plasticne gume (kao sto mi se vec događalo kod art -tech cessne 182) dok nije motor izletio,naravno nije istog trenutka izletio nego negdje nakon 30-40sec se na jednu stranu izvukao i poceo se okretat cijeli avion u krugu promjera 5-6m(kakvi su servo motori nekvaliteni ja sam mislio da se blokirao onaj jedan aileron na krilu pa uopce nisam popustao gas)  brzo je poceo padat dok nije samo prednja maska prsnula zajedno sa motorom i elisom pala ne zemju pao mi mrak na oci ,vise se nije okretao u krug,imao sam srece sto je avion letio dosta viskoko pa sam uspio sletjeti bez da ista drugo ostetim :).

 

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #47
 super,ja imam frenda tokara sto je isao zajedno u skolu sa mnom  pa mi moze napraviti sve sto ja zamislim ,inace je vlasnik tvornice soko sto je prije radila dojelove za avione iz mostara pa znas kakvih strojeva sve ima :D, znas sto bi ti ja jos savjetovao, na onu osovinu od motora zareži malo tako da šaraf može tu uhvatiti kao dodatni osigurač,mozda jos bolje na dva od cetiri sarafa i to na suprotnim stranama
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #48
riješio sam problem motora, ipak je bila faza, i to 0 je bila u prekidu pa je trokiralo, valjda tvornička greška-slabo zalemljeno, motor i regler su u redu, naručio sam motor novi ali neka ga u rezervi :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #49
Moram i ja provjerit svoj za svaki slucaj premda kod mene izgleda uredno namotano

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #50
meni je na konektoru ispala žica, onaj zlatni konektor pa moram samo ponovo zalemit i prilemit, sve ću prilemit
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #51
ja svoje necu ponovno jer drze(za sad)nego kad si otvorio jesu oni stedili na lemu ili se bas iscupalo

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #52
hahah,izgleda da su štedili na lemu pa se baš isčupalo, hahahhaha, imam sad rezervni motor pa ći probat to stavit na extru 330 3d koju sam izrezao od stirodura, probat ću nju poletit s novim motorom
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #53
a koji to novi motor imas

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #54
gjivica motor za cesnu,sa hk,mislio da je otiša motor pa narucio zamjenski, za 12*6 prop, pa cu ga sad iskoristiti za jedan avin koji sam izrezao od stirodura i sve na njega stavio osim motora, to cu iskoristiti za njega,to mi je prva samogradnja,extra 330, 130cm raspon ,malo sam ga povecao, 50%
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #55
Mislio sam na specifikacije

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #56
aha, ne znam napamet,poledat ću pa ću stavit link
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #58
hahah,izgleda da su štedili na lemu pa se baš isčupalo, hahahhaha, imam sad rezervni motor pa ći probat to stavit na extru 330 3d koju sam izrezao od stirodura, probat ću nju poletit s novim motorom

Jel moze koja slika da vidim kako ti je ispo

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #59
hahah,izgleda da su štedili na lemu pa se baš isčupalo, hahahhaha, imam sad rezervni motor pa ći probat to stavit na extru 330 3d koju sam izrezao od stirodura, probat ću nju poletit s novim motorom

Jel moze koja slika da vidim kako ti je ispo
može, čim budem lemio uslikam to pa postavim
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR