Skip to main content

Topic: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch (Read 20181 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #60
hahah,izgleda da su štedili na lemu pa se baš isčupalo, hahahhaha, imam sad rezervni motor pa ći probat to stavit na extru 330 3d koju sam izrezao od stirodura, probat ću nju poletit s novim motorom

Jel moze koja slika da vidim kako ti je ispo
može, čim budem lemio uslikam to pa postavim
na što ti misliš, kako je ispao lem ili avion od stirodura,izgleda se nismo razumili baš najbolje
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #61
Mislio sam na extru 330 3d koju si napravio od stirodura,zaboravio sam napisat na sta sam mislio moja greska

Pozz

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #62
budem budem
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #63
I saznao sam za sto sluzi onaj 6 kanal(onaj prekidac gore ljevo),to su oni predvidili da sluzi za ljude koji koriste one obrnute kontrole (odnosi se na ljevake-desnjake).Pa kako im je lakse da si namjeste znaci to je za flapseve samo su strane zamjenjene.Vidio sam to na ovom videu pa mozes pogledati i ti : Cessna 182 EPO 156 BL 2,4Ghz RTF - InBox Review ENGLISH Edition ,na videu se vidi da je on jos dobio upute posebno za stanicu(nezz za tebe ali ja ih nisam dobio)  ,također sam vidio na nekim stranim forumima da koriste taj kanal za neke dodatke,ili naprave da na ljevom prekidacu spustaju jedan a na drugom desnom drugi flaps neznam sta time pokusavaju postici(mozda da naglo skrene ili neke akrobacije).
Ja sam uz avion dobio jos dvije zice ovako izgledaju http://www.pluramaks.com/shoppingcart/product_images/uploaded_images/Y_Extension_Cord_Lead_300mm.jpg ne znam za cega sluze jedino mi je logicno da ih iskoristim tako da ih pospajam sa aileronima tako da umjesto flapseva imam jedan veliki aileron neznam jel se to moze ali stvarno ne vidm drugu korist od njih.

Pozz


Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #64
vidiš nisam skužio onaj prekidač za to što si rekao, ja  sam mislio da se na njega recimo može paliti gasiti rasvjeta, a ja mislim da je taj y kabel da na jednom kanalu budu eleroni, valjda nisam glupost izjavio sad :D
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #65
mislis za se oni koriste isto kao i flapsevi?neznam zasto bi onda postavili dva ta kabela,nisi izjavio glupost ima dosta nacina na koji se to moze spjiti ali ja mislim da se to koristi da oni iskusniji povezu flapseve i elerone pa djeluje kao jedan veliki eleron preko cijelog krila,nisam vidio da je to neko naprvavio ali mislim da je moguce.

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #66
moguće je praktički s dva y kabela, onda bi brže radila rolove. ja sam probao al ide sporo s rolom ali nije baš do elerona, ona mi je ko neki trainer, više mi je za učiti i ne misliti se puno oko leta, al kako ima flaps onda je malo naprednija, morat ću malo proučiti kad se spusti flaps da malo sporije ide, valjda se i to može programirat nekako samo ne znam, ovako kad udari naglo onda je naglo podigne gore prema stall-u pa uvik moram korigirat :D, flaps valja jer je uspori pravo i onda je lakše sletit, a na taj prekidač bi najbolje bilo ugradit neki mehanički prekidač da upali rasvjetu kad želiš
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #67
Tako i kod mene kad ukljucim flapseve digne nos gore i skoro stane,ja sam gledo kako da napravim da se oni polako sputaju i da se ne spustaju toliko puno,ima jedan mali uređaj za to,zove se mislim flaps trimer vidio sam ga u ovom videu : Assembling RedCat Big Cessna Part III ,nisam jos nasao gdje ga kupiti ali mislim da cu prije kupiti novu stanicu koja ima ugrađeno to za podešavanje flapseva ova nasa ima samo ukljuci-iskljuci,moze se napraviti i mehanicki prekidac za svjetla ali ja njih spajam kad i bateriju tako da nema potrebe da ih iskljucujem.

Pozz

 

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #68
pozdrav....posto namjeravam kupit ..takvu cesnu...al nikako da ju narucim...sve nesto ocu necu...a ovdje sam procito podosta o njoj ...prednosti i mane...mada bi mogli rec sad ...posto je proslo dosta vremena...jesteli zadovoljni..dali cu citavi modeli...imali jos kakvih mana...na sta jos da se obrati pri sastavljanju i prvom letu...e to je to.....e sad vidim na zadnjem postu da vas zanima kako da se flapsovi sporo spustaju...i di da to kupite...( ako kupim model obavezno to kupujem)...
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8863
Turnigy 9X

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #69
cesna je još kod mene i komadu i leti, evo video od nedavno
Topala Posušje RC Cessna.mp4
ja nisam usporava flapseve, već sam navikao, malo pustim gs i onda ih uključim ,sad sam navika, model je velik i odličan, na ovom prošlom videu u temi di alisanmao puljka ove flapseve, to nije ta cesna, ova u mene je veća, 160cm, mogu je preporučit, mana mi je jedino onaj prvi točak koji je vezan na serve za motajne pa mi je to uništilo jedan servo koji je isto vezan za kormilo pravca pa mi je dvaput pala ali materijal je dobar tako da se nije oštetila nikako, rekao sam da sam odvojio prvi točak sa serva i fiksirao ga da ide u ravno, to mi i ne treba, ionako je nakon 5-6 metara rolanja već u zraku, mada se mogu ova dva točka premjestiti naprijed a onda bi na repu trebalo malo ojačati s nekakvom samoljepljivom trakom da se ne oštećuje ili ugraditi nekakav mali točak kakav je na piperu
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #70
eto.... :)  ...kupih je i ja  ;D...sad polako sastavljat....mada mi sve nakako cudno djeluje... :o ...al to ce mo jos vidit kad ju sastavim... :P
Turnigy 9X

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #71
nemoj za početak polijetat sa spuštenim flapsovima, ode u zrak i u stall, meni je prvi put umalo odletjela u zemlju al sam se nekako jedva izvukao
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #72
...eto uz pomoc prijatelja satavljena...leti ce s mojom stanicom 9x turning. ;D...kad ce letit. 8)..kod nas je dosta lose vrijeme... :(
Turnigy 9X

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #73
želim puno dobrih letova, s njom ti je sam ispravi, puni gas i malo navuci kormilo dubine sebi, i onda samo je lagano podigni na visinu i napravi reglažu, gore na visini malo smanji gas i onda uključi flapfeve, da možeš vidjeti kako se ponaša, samo neka je na visini, s flapsevima ona gore fino jedri i uspori, i onda ih probaš nazad vratiti i ona počne obaranje i onda samo gas, uživaj ko što sam i ja , hahah
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Propeler za Cessnu 182 Skylane 1.6m 6ch

Reply #74
Meni je to prelijep model.....čak i dok ga Migovik šarafa :D   8)







Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.