Skip to main content

Topic: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ? (Read 7005 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #15
Pa ovo leti ko preteški balon.
Uzmi 450 jeftini složi ga dobro podesi krivulju na normal.
Stavi neki prej**** fuselage leti!! Ako je čisto sportsko letenje ne bu se ništa potrgalo od toga.
Ne vidim problem i potrebu za traženjem nečeg dobrog a jednostavnog kad to ostaju onda samo igračke.

Probaj možda Walkera ima neki model koji ti paše.

+1
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #16
Sve mi se vidi da bum Waspenu moral gajbu Cole Zero i mjesecnu pretplatu u pizzeriji na stol stavit da mi smiri i kultivira 450 tku i to bi bilo to.
Odusevil me je mali Solo pro i sve sam se nekaj misli kak bi bilo super da ima nekaj tak jednostavno u 450 500 klasi s izgledom pravog helica
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #17
Pa ovo leti ko preteški balon.
Uzmi 450 jeftini složi ga dobro podesi krivulju na normal.
Stavi neki prej**** fuselage leti!! Ako je čisto sportsko letenje ne bu se ništa potrgalo od toga.
Ne vidim problem i potrebu za traženjem nečeg dobrog a jednostavnog kad to ostaju onda samo igračke.

Probaj možda Walkera ima neki model koji ti paše.

+1

?

?

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #18
@Moriaty
Hm, to znači da se slažem... ;)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #19
ma ja mislio kao ono "plus jedan. sjedi!" pa rekao kaj sam sad krivo rekao ;)

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #20
Daklem, vecina ozbiljnih helica s kojima sam se susretao su ozbiljne pile koje rade razne kerefeke po zraku, sukladno tome imaju i opravicu koja sve to omogucuje.

Zanima me ima li (gje i posto) helica kojima nije zadaca da mogu raditi raznorazne kerefeke u zraku nego lete normalno i izgledaju normalno (MI 24, Huey, Cobra itd. itd. ) i vjerojatno su pri tome jednostavniji i za slaganje i odrzavanje ali i letenje.

Koaksijalci iskljuceni osim ak se ne radi o nekoj RC verziji Kamova  ;)

kakve veze ima koji helikopter imaš ? kaj uopče znači termin 3D ? čim je helič naopačke evo ti 3D.To može svaki koji ima negativni korak,pa makar i neko veliko đubre !
Ak hočeš letiti da nije živahan podesiš ga na male otklone i letiš ...bio to trex 450 ili roxter ili bilo koji !A inače polagano KONTROLIRANO je puno teže letiti nego jurcati !!!

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #21
pretpostavljam da postoje modeli koji su konstrukcijski zivahniji ili mirniji,
i sve ostalo sto za sobom povlaci izvodjenje kerefeka u zraku u odnosu na kruzenje
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #22
Kriva pretpostavka
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #23
znaci postojeci helic postelati na nacin da bude sto mirniji i bacit gore plastikeriju,
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #24
Plastiku stavis kad naucis letit.
Prije toga letis bez kabine ili s nekom jeftinom.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #25
Ja ti letim s 250. kako kaže robi ako postaviš expo / dual to je pitomo i tromo. Dobro treba paziti svejedno.
Bez toga je sve samo ne pitom. Znači stvar stanice.
Kako ideš prema većim helićima stvar je još izraženija. 450 s puno expa i dual rate-a je spor trom u pokretima i totalno predvidljiv, a o većima da ni ne prićam (iskreno nemam iskustva s 500 i većima ali predpostavljam da je stvar takva). Pričam o normalnom letenju 3D me zanima, ali definitivno još duuuuže (godine) vrijeme ne.

Opet robi kaže pravo, kada pokušam mirno kontrolirano i sporo , brzinom hoda napraviti lijepu i pravilnu osmicu, heli  mi "klizi" malo lijevo malo desno, a kad ga stisneš po gasu i nagneš napred, radi osmice ko lud kao po tračnicama.

Mislim da bi bilo dobro da ne odustaneš od tog svog helića. Već ga dobro poštimaš, i kad bude radio za tvoje potrebe ko "vurica" onda nabaci fuselage neki i dobiti ćeš to što želiš.
I vjerujem da će izgledati mrak.

Malo sam gledao po netu i sad sam se navukao na onaj mali projekt koji sam postao par postova gore, 250 multiblade s 500md fuselagom.

No nisam našao 4 kanalnih jednostavnih helija pristojne veličine s scale izgledom a da vrijedi nešto. Sve sama plastikarija s istoka.


Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #26
dobro si primjetio ovo

Opet robi kaže pravo, kada pokušam mirno kontrolirano i sporo , brzinom hoda napraviti lijepu i pravilnu osmicu, heli  mi "klizi" malo lijevo malo desno, a kad ga stisneš po gasu i nagneš napred, radi osmice ko lud kao po tračnicama

u tom smjeru je i moje pitanje,

ne znam koliko je dobra paralela ali, ako vozis auto sa ovjesom podesenim za utrku (exstremni uvijeti koristenja) na normalan nacin onda se u pravilu lovis po cesti i voznja je sve samo ne mirna,
medjutim kad ga pocnes koristiti za ono za sto je konstruiran slika je savim drugacij, autio je miran stabilan i predvidljiv, naravno vrijedi i obrnuta analogija (cesto citana u crnoj kronici) neprimjerene uporabe neadekvatnog ovjesa.
Prica se moze prosiriti i na samo konstrukciju i raspored tezista,

Ono sto je Simpi rekel da krivo pretpostavljam, je da i u svijetu helica postoji nesto slicno
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #27
HUH ::)

Dakle imaš onog ludog mađara ili što već je,  koji lomi heliće na sto načina u zraku da je bolno i gledati! Ono 6D letenje.

Uzmi taj isti heli stavi normalnu 0 25 50 75 100 krivulju, stavi pitch od -2 do 10 recimo, i stavi expo i dual rate na 50% (-/+ovisno koju stanicu imaš da ublažiš kretnje) i opet ćeš dobiti sporu limuzinu.

Dobro sada sam ga možda pretjerao s primjerom tih helića ali poanta je da s stanicom možeš bilo koji heli ublažiti i da radi što ti hoćeš.
Ja sam 450 toliko ublažio da kada sam ga zacimao na stranu previše došao je do toga da sam desnu palicu od ruba do ruba nabijao da ga pomaknem u pravom smjeru. Znači možeš i totalno pretjerati, pa sam smanjio expo i dual rate. Imaš i end point kojima možeš isto ograničiti kretnje serva. No vjerujem da to sve znaš, pa da ne solim bez veze.

Što bi bila usporedba auta?
Po toj paraleli ti tražiš limuzinu, ili nešto takvo.
Pa uzmi 450 ili 500 heli koji god samo da radi ispravno, i stavi gore fusealage i imaš limuzinu s dobro postavljenom stanicom.

Imam osjećaj da nije pitanje jednostavnost i izgled helija, nego lakoća sastavljanja nakon pada, i lakoća upravljanja.
Ja sam slagao 450MT valjda mjesec dva dok nije radio kako spada, i bacio bi ga već nakon 7 dana koliko mi je problema stvarao.
Nešto je problem kvalitete, ali 95% je bilo problem mog nepoznavanja tog dijela hobija, a to su 6 kanalni helikopteri i njihovo slaganje, najviše taj proces slaganja. Samo meni je zabavno to slagati, popravljati itd.

Što se tiče mog mišljenja ako išta vrijedi, ja bi uzeo 450 pripitomio ga na stanici, vježbao malo, i zatim kad počne sport letenje krugovi osmice, normalno letenje, i stvorim sigurnost, onda razmilio o nekom fuselage, jer iskreno nisu baš ni jeftini, od 50-100$.
Gotova riješenja ne bi uzeo, jer mi svi izgledaju upitno za te novce.

jednostavan heli je solo pro, koaksijalci, ali čak i na njima ako nešto ode, opet treba istraživati što je , kad nađeš kupiti i onda sam mijenjati, a za pola njih djelova baš i nema.
Jednostavni su heliji 4 kanalni FP heliji i lete lijepo (youtube). Pogotovo ovi veći iznad 300 grama, iznad muha kategorije.
No isto tako kada padne, nešto pukne opet popravak.
A isto tako zar ne želiš opciju kada puše vjetar, da imaš negativ pitch da spustiš heli kad ga vjetar podigne i slične situacije?

A scale look?
Hm..
Što kažeš na ovu walkeru? Samo za ovu cijenu koliko košta nabaviš flotu 450tki s scale lookom.
Mislim da je 599,00$
[attachimg=1]
http://www.walkera.com/en1/particular.jsp?pn=AIRWOLF200SD3



Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #28
Veći helići su bolji za učenje. Lakše ih je vidjeti u zraku i pratiti orjentaciju.
Razlog zašto ne uče svi na 600-tkama su cijena kita, rezervnih dijelova i baterija.
Dakle što veći to bolje.
Već nekoliko puta je prožvakavana tema, koja veličina helića je najbolja za početnika.
Neki optimum cijene/veličine je 500-tka, po mogućnosti kvalitetan klon ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Normalni helic- a da je jednostavan i jos k tome lici na nesto ?

Reply #29
koliko vidim iz odogovora, nitko nije napravio nesto u izdanju 450 ili 500 sto izvadis iz kutije napunis baterije i laganini kruzis okolo, jos k tome lici na helic i nije basnoslovno skupo,

dakle preostaje isprobavat na sadasnjem helicu sto i kako da postane miran i dobrocudan  :D
tko leti vrijed, tko ne leti ne vrijedi, GRUNF