Skip to main content

Topic: Thunder Tiger GT-5 FBL (Read 3147 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #1
Ja sam bas htio staviti vijest, ali osim samog PR-a od tvornice nisam nasao apsolutno nista.
Tako da nisam na kraju niti pisao.

Da izgleda guba, touch OLED i te fore, ali dali radi...nitko nema pojma.

Ostale tvrtke koje imaju marketing odjel podijele to vrhunskim letacima pa se o proizvodu slozi hype i prije nego izadje.

Cak je i Futaba failala sa svojim FBL-om. Prekasno su izasli.

Danas imas samo par varijanti
V-Bar ili Sk720 kao high end
BeastX ili 3GX kao mid
stari 3G kao low end.

Ostali nemoraju niti raditi.
Evo frajer na RR-u pokusava Futabu 750 prodati vec tjednima, beastX i Vbar odu u roku 1 dana.  :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #2
Izgleda totalna ludnica, ali na kraju krajeva, to je samo bling  :)
Ne sviđaju mi se FBL-ovi za koje moraš furat laptop sa sobom da bi ga podesio, mislim nije neki problem al ono... Retardirano mi je.
V-Bar ne bih uzeo samo zato što naplaćuju svaki veći update - ono WTF?!
CGY750 mi se čini OK zbog kompatibilnosti s Futabom, a na kraju krajeva nakon svih kalkulacija - BeastX je najjača stvar na svijetu - lako se setupira, super radi i nije skup!
MAK Zapad

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #3
adje da postavim vama valjda jako glupo pitanje , ali neznam pa pitam ....
kad primjerice staviš taj bsx i glavu koja je flybarless jel treba još imati repni gyro ili se i to regulira preko istog....
dali trebaju svi servači sve biti brzi digitalci i kaj to u konačnici znači kod letenja
hvala na odgovorima
dx9-xd8-gobac630

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #4
Ne, on u sebi ustvari ima 3 žira, tak da kontrolira i rep.
Da, servači bi trebli biti digitalci, on kontrolira sve osim gasa (throttle-a), iako može i njega kontrolirat (možda u budućnosti izdaju i governor s nekim novim update-om)
U konačnici dobiješ manje linkova na glavi za podešavati, nešto headspeeda, brži odaziv na kontrole, lakše podešavanje i još puno lipih stvari. Netko voli FBL, netko ne, dosta profića kaže da heli leti "umjetno", kao na simu, V-Bar je prvi izdao flybar emulaciju (mislim s update-om 5.1), a navodno da ni BeastX s update-om 3.0 više nema taj umjetni osjećaj, ali o svim tim stvarima ti više mogu reći dečki koji koriste te kontrolere i usporediti ih s flybarom.
MAK Zapad

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #5
V-bar i 3GX imaju governor. Samo treba dokupit senzor, optički, magnetni, fazni ...
V-bar je kompatibilan sa svim serijskim protokolima (pisalo na njihovom forumu) spominju i jeti i MPX? Nisam znao da npr. MPX daje van serijskim protokolom?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #6
Evo i cijene na infinityju - $234.95
MAK Zapad

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #7
Mislim da cemo uskoro vidjeti korekciju cijene.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #8
več dve godine pokušavam uštimat blade 400, sve sam več probal , ali imam osječaj da mi se svaki put nekaj potkrade u poslagavanju glave , jel bi po vašem iskustu bilo sreče kad bi to zamjenio sa flybarless glavom i tim nekim 3axis gyrojem
dx9-xd8-gobac630

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #9
Ne. Nema smisla stavljat elektroniku koja je višestruko skuplja od samog helića.
Osim toga te sprave su iznimno osjetljive na vibracije. Znači prvo helić mora biti izbalansiran kako treba a onda stavljaš FBL. Ako to ne možeš postići sa sadašnjim helićem, mjenjaj ga na bolje ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #10
budem se moral naći s nekim ko zna to pravilno pošerafit pa d vidim u čemu je grm(zec)  ::)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #11
FBL ili governer? :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #12
je , da bar , za početak bi bilo dobro samo običnu glavu naštelati ...
dx9-xd8-gobac630


Odg: Thunder Tiger GT-5 FBL

Reply #14
I onaj Gaui je svojevremeno bio za smijesne novce, pa ga bas nije voljelo. A gaui je ipak daleko ispred Tarota, mislim  po novcima koje bi mogli uloziti u razvoj pa su se ipak priklonili gotovim rjesenjima.
Kupis jeftini FBL onda razbijes helic i ne znas ko je skrivio, ti ili on, a dijelovi dodju vise od 60$...
Takvu stvar vrijedi kupit nakon sto puno ljudi sa raznih foruma napisu da je to dobro.
Malo lici na BeastX jelda?
Cak i ako su uspjeli portat software pitanje je jesu li ugradjeni ziroi k cemu.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG