Skip to main content

Topic: Stisli se linkovi od mehanike zbog bure i niže temperature..... (Read 1284 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stisli se linkovi od mehanike zbog bure i niže temperature.....

Jučer primjetio čudno ponašanje helija u letu. Mislio sam da su mi otišli ležajevi od kontrolnog prstena flybara kad ono svi linkovi stisnuti da mogu stavit kriketov upaljač na padls a da se ne makne flybar dolje. Heli sam sastavio finalno u proljeće i birao sam linkove iz kesica koji mi drže ono po Finless Bob metodi  :) pošto nemam reamer tool.
Jel moguće da  ta plastika tako radi na promjeni temperature? Jel moguće da se to tako malo troši s obzirom da sam imao sate i sate leta s tim helijem.
Nije vrag da treba imat zimske i ljetne setove linkova  ;D ko da su gume na autu. Jel trebam i lance ako padne snjeg ;D
Enlight me!

 

Odg: Stisli se linkovi od mehanike zbog bure i niže temperature.....

Reply #1
Pozdrav ,
Mi smo puni letili po ljeti i zimi i jedino kaj sam primjetio da treba poštimat remen jer se stisne od hladnoče a po ljeti se opusti od vručine ali to je zahvat od 5min.
Linkove smo proširivali kad god nisu bili dovoljno slobodni pa oni nisu imali vidljive promjene.
Troše se malo jer vjerojatno letiš sport pa sile na linkove nisu velike.
Plastični dijelovi na hladnoči postanu krhki pa puno lakše pucaju.
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Stisli se linkovi od mehanike zbog bure i niže temperature.....

Reply #2
Mozda su mi u startu bili pre knap a sad kako je pala febra zbog bure stisli se jos vise. Morat cu izmislit reamer tool od neke alignove kugle pa ih malo prosirit. sa repom nemam bas problema. A i čudna mi je ova BlackAngel glava. Inace na sve ne-align mehanike stavljam align kugle i linkove.
Enlight me!