Skip to main content

Topic: to je letenje...A NE TI! (Read 4304 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #1
awesome ;D ;D ;D
InnovationMatters

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #2
Treba mi još jedan život da dostignem tog tipa  :D :D :D :D  :'(

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #3
Na stranu to kako Momak leti,
ali X-CELL  je bio kod Helija Mercedes,
rekao bih da je ponovo isplivao na Vrh !

posebno Masine koje se naziru u pozadini,uh !

Robi kazi ?

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #4
Na kraju je sigurno zdrapal skijice! ;D ;D ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #5
Ivane stvarno ti neznam,te novitete Wespen najkvalitetnije prati...ako mi se nekaj svidi,proučavam,ma kako se zvao :)
Ovaj helikopter je zgodan ,ali mene je fascinirao let...znaš kad osjetiš  ugodu i sigurnost kad se s nekim voziš u autu ...
Tako ovo Bobovo letenje fascinira ,kao po špagici  i ne niti tamo niti onamo ,nego baš tu gdje on hoče,to fascinira !

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #6
A da mi njemu damo HK, da vidimo da li će imati hrabrosti da nas fascinira.
 :D :D :D
 :P


Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #8
A da mi njemu damo HK, da vidimo da li će imati hrabrosti da nas fascinira.
 :D :D :D
 :P

To ti je kao da Satrianiju daš najlošijeg Squier-a (ajmo reći da je to klon Fender-a, iako je u Fenderovom vlasništvu - za one koji nisu u gitarama) - svirka bi i dalje bila odlična  :)
Sigurno bi nas fascinirao hehe :D Ili bi ga rastavio u zraku - znači opet bi nas fascinirao  :D :D
MAK Zapad

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #9
Ivane stvarno ti neznam,te novitete Wespen najkvalitetnije prati...ako mi se nekaj svidi,proučavam,ma kako se zvao :)
Ovaj helikopter je zgodan ,ali mene je fascinirao let...znaš kad osjetiš  ugodu i sigurnost kad se s nekim voziš u autu ...
Tako ovo Bobovo letenje fascinira ,kao po špagici  i ne niti tamo niti onamo ,nego baš tu gdje on hoče,to fascinira !

Prije dobrih 23 Godine je X-CELL bio nekoliko Godina pojam i za redom osvajao Svjetsko Prvenstvo,
tada je dosao Njemac Schluter koji je unio par velikih novosti u Svijetu Modela helikoptera i za X-CELL se lagano prestalo cuti,

gledao sam na ovome Snimku samu Mehaniku,koliko se moglo vidjeti i podsjeca me na tadasnji sistem kod X-CELL
jednostavno da ne moze jednostavnije biti i bez Sume Poluga i Polugica,da li je Bob Proizvodjac sto bi se moglo naslutiti jer u pozadini se vidi velika reklama X-CELL i skupe Masine morat cu da pokusam dokuciti u svakom slucaju sama Makina je interesantna.

Poz, Iv

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #10
da Bob ih proizvodi,

Elektro verzija kosta 600 $  Rotor promjera 1.420mm

Poz. Iv


Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #12
Dobri letaci, ali losi dizajneri :)

Steta za MA sto nije toliko zasutpljen, cak ni u USA.
Neki ga cak vise niti ne smatraju mainstream brendom.

Sto se samog dizajna tice, glava je moderna, ali frame mi je uzas.
Danas su svi presli (well, osim aligna) na sto uzi frame, radi rigidnosti.
Repni servo svi stavljaju iza, ali unutar framea, ovako preko 2-3 koljena i stangicom ima dosta lufta itd.

Ovaj oneway mi izgleda guba, ali neznam koliko je to prakticno. Nisu bas morali na silu prijenos iz nitra uklapati u elektro verziju.
dobro da nisu i clutch ostavili za svaki slucaj :)

Meni je Furion jos uvijek bolji dizajn....
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #13
Inace, svi cekaju sto ce Charley Stephens napraviti sa svojim AleeS brendom.

On je bio glavni dizajner u Outrage prije nego je osnovao svoju firmu.
Dizajnirao je sve modele ujkljucujuci Fusion-a

Ja cekam GAUI X6 ili X7 :)

GAUI X7
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: to je letenje...A NE TI!

Reply #14
Wesp,
pises da cekas,je si ga narucio?
ali je to mali Hubi ja mislim da su veci laksi za letiti,ili ?
Poz.Iv