Eh, sada mi nije jasno da li se radi obična termička jedrilica ili leteće krilo sposobno za dobar termički let?
Ako se radi o letećem krilu za hvatanje termike, onda prema preporukama sa
www.zanonia.de treba isprobati T(horsten)L(Lutz)-54:
Ovajh profil osigurava laminarno strujanje pri neusporedivo većem rasponu brzina nego li undercamber profil kakav je Sigurd Isacson, a to znači da je moguće i letjeti u termici i doseći termiku. Zbog upravo takvih karakteristika zadnjih godina su u modi profili koji sliće profilima za penjače F1C: pri malim brzinama lebde u termici, a po potrebi mogu brzo preletjeti veću daljenost da mu termika ne pobjegne.
Osim toga undercamber profili pate i od laminarne separacije pri manjem povečanju brzine što rezultira velikim porastom otpora, pa se danas izbjegavaju i kod najjačih termičara A2, odnosno F1A.
Na ove dvije adrese može se pronači nekoliko desetaka konstrukcija letećih krila raznih svojstava (ovo je definitivno najjača lista na svijetu !) i
niti jedan ne koristi Sigurd Isacson niti neki sličan profil !http://www.aerodesign.de/modelle/3S_NF.htm i ovdje:
http://www.aerodesign.de/modelle/3S_HS.htmUkratko, za one koji žele graditi RC leteća krila i pri tome raspolagati svim potrebnim informacijama:
http://www.aerodesign.dehttp://www.mh-aerotools.dewww.zanonia.deKada radim neki model, uzimam najbolje što mi je raspoloživo u tom trenutku, od materijala, pribora, setupa, nema smisla da obezvrijedijm vlastiti trud izborom recimo neodgovarajučeg profila !
Toliko od mene po ovom pitanju, puno uspjeha i termike graditeljima
!
Damir