Skip to main content

Topic: GRIJAČ za ruke (Read 7768 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

GRIJAČ za ruke

dok se leti po zimi,
pogotovo ako nije u igri helić koji leti 4 minute već neki avion, a oni mogu i preko sat vremena ostati u zraku....  ruke prilično utrnu.  :-X


evo jednog od rješenja :)
danas isprobano na 2°C par sati i radi savršeno! prstima toplo   :P


13$ futrola - http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=11738
[attach=1]

14$ grijač za RC gume, ide do 80C bez beda,
a ako se makne termometar sonda, koja dođe odvojeno na kabelu pa se mora prisloniti, ide i preko 120C te se zapali, OPREZ! )- http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14858&pb=1
[attach=2] [attach=3]

15$ 2S 5Ah batka http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9172__Turnigy_5000mAh_2S_20C_Lipo_Pack.html
(na 3S je prejako, 60W, a na 2S oko 30W, bolje za grijanje ruku)
[attach=4]

futrola ne funkcionira dobro ako stanica visi na traci oko vrata, jer onda futrolu ništa ne drži, pa spadne i nabije se na palice i smeta prstima.
treba napraviti podložak i alu nosače, da stanica stojina podlošku(pultu) koji je na mjeru uglavljen u futrolu...
onda sve stoji kako treba. s puno prostora za prste iznad stanice...

lako se napravi od špera, plexija ili coroplasta(ja sam tako, jer je najlakši, otporan na savijanje, a lako se oblikuje skalpelom) i malo aluminija
[attach=9][attach=10][attach=12][attach=11]

složeno....
[attach=5] [attach=6] [attach=7] [attach=8]

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #1
Jel' se može letjeti palčevima ak to koristiš?
MAK Zapad

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #2
da, ja tako uglavnom i letim.  stanica nije ušarafljena za podlogu, pa ju se može podići da ju primiš u ruke kao i kada visi na uzici.
a tek isprobavam 'pincher' metodu  :)

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #3
A sad vidim da treba pult  :( Ma nije se loše i smrzavat nekad  :D
MAK Zapad

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #4
ma pult si napraviš u pola h.  :)
izrežeš što prvo nađeš, a da nije teško da ti ne stvara dodatni teret na leđima...

ali kao što sam napisao gore,
ako letiš helić par min, to ne traje dugo, pa ti ruke ni ne utrnu kao kada letiš npr 10x dulje. pa treba vidjeti kolika je potreba kome za time.
jasno, može se i bez toga, prošlu zimu sam svašta letio bez toga, ali ako se može to isto ali na toplome, zašto ne  :D  ;D

btw, neki griju s tim grijačem lipice po zimi prije leta, ili tokom punjenja jer se ohlade dok se pune na haubi npr...a grijač dođe s klemicama za akumulator.
tako praktički nema gubitka kapaciteta u odnosu na ljeto.

bilo da omotaju batke tim grijačem direktno, ili naprave komoru:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1459652




Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #7
Dr. Tom koliko traje batka za grijanje?

Ovisi na koliko okreneš termostat te koja je vanjska temp. Tj. koji je duty cycle.

Kada grijač radi, na 2S cucla 4A a na 3S 6A.
Pa 2S 5Ah batka radi preko sat vremena, jer termostat pali/gasi.
 Kako sam napisao gore, 3S ne preporucam u direktnom kontaktu jer je prejako.
Evo za 15$ ce biti dobra i ova B-Grade, ali je 5800mAh :)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F15504%5F%5FB%5FGrade%5F5800mAh%5F2s%5F30c%5FLipoly%5FBattery.html


Pa ne znam baš jel se isplati riskirati za +0.8Ah...
Vidli smo u varaždinu kak su opasne i brand name lipice, a kamoli te koje su odmah sumnjive i proizvođaču,
toliko da to mora i javno priznat te se ogradit od reklamacije  :-)

Ona kaj sam linkao dodje isto a kapacitet svega 13% manji

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #8
tvoj izum i dalje ne rjesava problem pothladjivanja mosnji na polju.  ;)

svaka ti cast na volji, trudu i viziji oko svega sto radis.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #9
Kako ne rjesava?
Samo jedan grijac uguras u hlace :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #10
tvoj izum i dalje ne rjesava problem pothladjivanja mosnji na polju.  ;)

svaka ti cast na volji, trudu i viziji oko svega sto radis.
A, grijanje jajca, pa to nije problem, uzmeš jednu batku, ne više od 20C i isprazniš je na ful gasu, potom je onako toplu samo šikneš u gaće, jedino pazi da ne budu boxerice, jer ti onda batka propadne do čizama !  :)

Damir

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #11
tvoj izum i dalje ne rjesava problem pothladjivanja mosnji na polju.  ;)

svaka ti cast na volji, trudu i viziji oko svega sto radis.
A, grijanje jajca, pa to nije problem, uzmeš jednu batku, ne više od 20C i isprazniš je na ful gasu, potom je onako toplu samo šikneš u gaće, jedino pazi da ne budu boxerice, jer ti onda batka propadne do čizama !  :)

Damir

To bi sigurno ugrijalo obiteljske dragulje samo treba paziti da se ne ugriju previše pa se isti  preznoje jer bi moglo doći do šlusa   :)

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #12
znaci za prvi let gurnes grijac i letis s baterijom sa sto manje C, drugi let gurnes bateriju iz prvog leta medju dragulje, grijac zvadis da izbjegnes pregrijavanje jer se  tu se vec lagano znojis, a treci let jajca  hladis da ne dodje do slusa.

jesam li dobro shvatio?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #13
znaci za prvi let gurnes grijac i letis s baterijom sa sto manje C, drugi let gurnes bateriju iz prvog leta medju dragulje, grijac zvadis da izbjegnes pregrijavanje jer se  tu se vec lagano znojis, a treci let jajca  hladis da ne dodje do slusa.

jesam li dobro shvatio?
Nisi
naj bolje je ne grijati jajca da se ne pokvare  :)

 

Odg: GRIJAČ za ruke

Reply #14
joj al ste zastranili  :D

evo kako to rade profići  8)