Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128156 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #150
Dečki,pripazite na ovo:

FPV - X8 - Spin baby spin

Nema veze sa kablovima,ali ipak :-\

Hm,sad vidim da sam stavio krivi video,no uglavnom kazu da X8 hoće ući u kovit i teško izlazi,ima veze sa cg pa si malo pronjuškajte o tome.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #151
izlazi lako, kao što vidiš u filmu, nema crasha.
to se ljudi uspaniče pa vuku prema gore, a onda se samo održava stall speed.
ima rasprava na rcgroupsima, čak se netko potrudio i napravio video di je namjerno podesio krivi CG i išao stalirati na silu,
(u biti to je taj tvoj video  :) )
izašao svaki puta van bez frke.  dosta ti ovisi i o pilotu. ipak je to avion a ne RC autić da stisneš kočnicu kada krenu sranja  ;)

no to je većinom kada je krivi CG, u prvom manualu od modela je bio drugačiji nego sada, nakon xxx letova od kupaca, jer su ispravili.
ja ga imam 5-10mm iza utora za prste dole. i nije upao u taj kovit nikada. a usporio sam ga par puta na visini baš da vidim,
i niš, ukopa se, pa krene nosom dole i nabere brzinu. bez kovita...

btw, i Easy star se može natjerati u kovit ako hoćeš. a to je vrlo stabilan model namijenjen učenju RC letenja  ???
pa tako na netu ima svega... kao što sve ljudi razbijaju, pa sad jel kriv model ili pilot  ::)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #152
Onda sve 5! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #153
danas stigla i crosshair antena od IBcrazy-a, pa za vikend slijedi test novog TX-a i tih silnih CP antena,
Danijele, u nedjelju se nadam da bu tvoj X8 bio u letnom stanju, makar i na oko, bez FPV-a, da dignemo obje ptice u zrak  8)

evo malo od neki dan. (strogo se pazilo na visinu, kao što se vidi na OSD-u)
milina od terena za sletit   ;D

X8 skywalker handlaunching and landing...

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #154
evo malo šeika u akciji, jučer uploadao filmić,

sam veli da je fulao CG, ali nema štete po X8, leti i dalje  :)


Ecilop Chasing X8 part 2

kod njih im fakat treba OSD s GPSom, jer je dole sve sami pijesak kada se udalje malo od građevina  :P  :D  :P
makar... koliko para imaju, možda i lete samo u jednom smjeru dok ne ode batka, pa drugi dan s drugim  :-X

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #155
Nice! Jedino kaj vec ima dislike kad ameri vide lika u rucniku kak pusta high tech bespilotnu letjelicu... :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #156
Odlicno izgleda pogled s chase aviona.
Bilo bi jako lijepo vidjeti ako imas nekoga da poganja tvoj X8 i snimi tako u letu.

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #157
Jos da je heli ko ovaj...

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #158
Nice! Jedino kaj vec ima dislike kad ameri vide lika u rucniku kak pusta high tech bespilotnu letjelicu... :)

točno, mislim da njima to nije zabavno, paranoja im odmah proradi  :o

Odlicno izgleda pogled s chase aviona.
Bilo bi jako lijepo vidjeti ako imas nekoga da poganja tvoj X8 i snimi tako u letu.


done, by danijel  :)

[attach=1]
http://www.youtube.com/watch?v=G5a44KPbpWk

inače ono na pijesku je ecilopov quad, skup model za naše prilike,
oko 7000$ radi patentiranog gimbala, no kako se vidi, ne drži baš horizont tako dobro u letu, kao što on voli demonstrirati kada ga trese u rukama
http://ecilop.tv/shop/ecilop_easy_RTF.phtml

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #159
Opako izgleda, kao bombarder koji se priblizava meti.
Odlican video, mozda jedino dodati muziku.  :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #160
kablovi omotani alu folijom i montirani na krilo...
bez rezanja po modelu. da se može vratiti u prvobitno stanje.

izvana minimalno vidljivo, u trupu ogromna praznina.. nema prijemnika i hrpe kablova,
vidjet ćemo u zraku jel se isplatio ovaj mod(razmak među RC RX i VTX preko 2 metra),
te hoće li neki kontakt popustiti  ;D

RX ima po duplo samo + i -, signali idu samo preko pojedinačnih žica,
a za VTX sam sve kontakte vodio preko 2 žice, nek se nađe.
na tlu za sada sve radi kako treba.


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #161
znam da manji broj modelara zanima FPV,
no samo podatak koga zanima, ovo s udaljavanjem radi super!  ???

RSSI od prijemnika na modelu je super, nema naglih padova u signalu do razine failsafea kao prije
a još važnije... fpv slika je bez ijedne crtice preko 3km koliko sam išao,
pošto je to prvi let s tim produženim kablovima,
okrenuo sam se i napravio 10ak krugova iznad ekipe na 2.4km od nas i to na nekih 70m visine svega, nije bilo smetnji, pa vratio nazad.
(a signal prolazi kroz koju kuću, nasip, 2 dalekovoda... antena na podu skroz jer nemam stalak)
ima kolega video slijetanja u točku :D

na drugom letu sam skinuo mikrovalku od 1500mw i stavio stari TX od samo 500mw.
i išao probati, ista stvar, slika super preko 3km, pa sam se okrenuo.  (uskoro stiže gps GSM tracker pa ako model odleprša, da znam di je pao...)
nevjerojatno. a prije sam imao smetnje na 1600m i jedva navlačio 2km uz stalne prekide slike.  :-X

jasno da bum sada morao probati max domet s tih 1500mw kada imam dobro složen model,
teško je reći koliko to može dobaciti ovako odokativno, pa neću prognozirati,
ali u 99% letova mislim da bu mi i 500mw za <5km bilo dosta  :)

uploada se filmić...  danas je bio maiden još jedne X8-ice... polako raste populacija ove super platforme :)





NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #162
Super! Budem i ja na svome razmaknuo koliko ide.
Koji si Gsm gps tracker uzeo? Moze link?
To se ti spremas na onu setnju od 35 km!!!
Kad cemo ga pustit u stratosferu sa balonom?! :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #163
ne ne, strogo se držim <300m iznad tla.
vidiš iz mog  priloga iznad da je MAX visina leta bila samo 160m, to je čisto dovoljno za ugodno letenje.  8)

danas da si bio tamo, vidio bi nekih 6-7 preleta putničkih zrakoplova na <1km visine,
ne bi htio izazivati vraga, a nepotrebno   :-\


što se tiče trackera, Danijel ima origigi od oko 100$, ja sam kupio kopiju
http://dx.com/p/portable-mini-gsm-gprs-gps-tracker-for-personal-remote-positioning-22599
možda nema sve funkcije, no meni je potrebna samo lokacija kada zaželim update. to koliko vidim ima.
2 su na putu(jedan ebay, drugi taj DX), pa bum vidio koji prije stigne, javim jel radi ok  :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #164
Koje antene koristis na video predajniku i prijemniku?
Koliki ti je razmak na zemlji izmedju LRS predajnika i video prijemnika?
Za kvalitet video linka je kriticniji taj razmak na zemlji a za kvalitet LRS linka razmak VTX-a i LRSRX-a na avionu.