Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128140 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #330
Vjetar i (pre)veliki otkloni - a i snimka je ubrzana  ;)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #331
Evo i in flight snimke

Skywalker X8 wing - 12 km round trip fpv on Vimeo

Super Borise , možeš dakle bez beda obletiti ploću od 100 km2 površine . mrak.

konačno mi danas stigla dva paketa iz kine , nije onaj sa servom ali stići će i taj ovaj tjedan pa se nadam da ću nakon kiše ovaj vikend poletjeti .

lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #333
Da vele da se najbolje držati pravila 10% dakle na 12 km idealna visina 1200 m .

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #334
Da, to mi se čini kao jedino logično objašnjenje ...

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #335
Hvala Laser, Stipe :) na pomoći

RVOSD ima gore desno na OSDu kut home ground pozicije i aviona, a ja između sebe i aviona imam šumu koja je daleko cca 250 m i visoka po prilici 25 m. To daje kut od 5,7 stupnjeva tj. bio sam debelo prenisko jer je moj kut na 12 km bio 1 stupanj. Iz pozicije na kojoj letim zbog te šume fakat ispada da bi trebao imati > 1200 m visine da mi signal ne "zapinje" u krošnje.


Evo let od 10 km sa Skywalkerom od prije godinu dana. Tu nije bilo problema sa slikom jer sam išao dosta više nego sada, a i gore je bio 850 mW VTx. Inverted Vee i Patch kombinacija antena, 4S 5 Ah baterija za sve.


Skywalker 10 km fpv round trip on Vimeo



 
 


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #337
Evo moj x8 je konačno poletio .danas je bio maiden let . Napravio sam dva leta po 30 minuta .

Utisci više nego pozitivni , stvarno je kralj stvoren za fpv.

Rth radi vrhunski .

Imamo sam malo problema sa video linkom jer mi je izbacivao . iz transmitera mi se prije godinu dana zdimilo ali sve radi , jedino se bojim da je smanjen domet . budem ga testirao posle kiše negdje na nasipu na ravnoj šniti , ako ne valja uzet ću jaći .

Imam i video sa gopro2 pa kad stignem objavim .lp
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #338
Yeah!

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #339
Šteta za transmiter, na kojoj udaljenosti ti je štekao?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #340
1,5 -2 km
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #341
Izgleda da je fakat transmiter dobio po piksi...

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #342
Al i to je dovoljno za zeku dok ne dode novi!


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #344
Lansiranje x8 je najstresniji dio.Prije svega treba dobro podesiti cg.Za prvo poletanje preporućam lansiranje sa jednom baterijom (ja sam koristio 4s 5000) .
Isto tako preporuka je da se za prvih par puta lansira sa uzvisine ,brda ili nasipa dok se ne ulovi rutina.
S obzirom da su blizu mene velika polja ja sam se odlučio na polje sa visokom travom koja bi u slučaju pogreške amortiziralo x8.

Samo lansiranje se izvodi u manual modu tako da se doda gas na otprilike 60 posto i avion izbaci iz ruke (nije potrebno luđački zamahivat nego srednji muški izbaćaj).
Nakon izbacivanja sve što treba napraviti je stisnuti gas na cca 80 posto i on se penje sam.
Sljetanje je isto zanimljivo jer mu je potrebno jako puno dužine (preko 500 m) , ima čovjek osjećaj da nikada neće sletjeti.

Stavljam vam video jućerašnjeg leta sa lansiranjem i slijetanjem .Isprika nije mi se dalo editirati pa sam ju pustio cijelu preko noći da se uplouda .Ovo je prvi let sa dosta testiranja pa nemojte kaj zamjeriti .

X8 MAIDEN FLIGHT,HAND LAUNCHING
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''