Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128170 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #465
Meni je Gopro vrijedan pa i 10 minuta kraceg letenja... Kad sam skrt i mogu si priustit tako nesto svakih godinu-dvije. Zato ga drzim i u kucistu na avionu, sto me isto kosta vremena u zraku...
znaci,pojavila se varijanta laganog a cvrstog kucista za gopro 3 kameru. all enjoy u 27$ teskom vracenom vremenu za let    ;)

edit: a mogao sam bas i link staviti  ::)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28980__GoPRO_HERO3_Glass_Fiber_Camera_Mount.html
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #466
nakon dva dana lemljenja danas sam pospajao svu elektroniku na stolu i pustio u rad.

sve radi ok , idemo sada to ubaciti u avion i pripremiti se za maiden let .

'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #467

nakon dva dana lemljenja danas sam pospajao svu elektroniku na stolu i pustio u rad.

sve radi ok , idemo sada to ubaciti u avion i pripremiti se za maiden let .

Si ti to na krivu temu objavio?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #468
Pozdrav svima,


prvi post totalnog pocetnika u RC svijetu. Imam nesto sitno iskustva u simulatorima, ali zanemarivo. Ali da bi prica bila jos bolja, nekim super cudnim putem sam na poklon dobio upravo SKYWALKER X8 :)


Tako da totalni newbie ocekuje model za koji treba sati i sati u stvarnosti te jako jako puno iskustva :) Ali sto je tu je, poklonjenom konju se ne gleda u zube tako da idemo lagano i oprezno :)


Back on topic, model mi dolazi iz Nizozemske. Koliko sam skuzio carine i PDV ne bi trebalo biti jer smo sada u EU. Ili se grdno varam? Takoder da li je netko od clanova narucivao ovaj model iz nizozemskog HK skladista? Ako da, koliko se ceka na dostavu cca?


Dolazi mi samo model bez icega, stoga sam siguran da cu vec u nekoj drugoj/novoj temi zagnjavati iskusnije clanove sa dodatnim pitanjama te najboljim setom za ovu vrstu modela.


Unaprijed hvala te pohvala za postojanje ovako super community-a :)


LP, Renato

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #469
spremi ga u garažu i neka pričeka dok se naletiš s nekim zagijem ili sličnim modelom koji je prikladniji početniku i za složit i za letit i najvažnije: jeftin za popravit

x8 se ne ispusti iz ruke i sam krene u vis kao zagi, treba ga pošteno zamahnuti i to ne držeći za krilo već odozdola za trup... a tu te vreba veliki propeler...
isto tako, i slijetanja na youtubeu izgledaju pitoma, no ako daš u ruke početniku, sigurno neće tako završiti. pa šteta da ga razbiješ i onda kupuješ neki početnički model, bolje obrnuto, pa na kraju imaš 2 funkcionalna.


Quote
stoga sam siguran da cu vec u nekoj drugoj/novoj temi zagnjavati iskusnije clanove sa dodatnim pitanjama te najboljim setom za ovu vrstu modela.

nema potrebe za novom temom kada ima ova o X8 modelu, tu je dosta toga napisano od članova koji ga imaju.
a i tu ti je setup lista s rcgroupsa:
http://stefan.gofferje.net/projects/uav-projects/x8-setup-list

slobodno pitaš tu što te zanima a nisi našao napisano.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #470
ili izabereš model iz mojeg hangara pa se zamijenimo..meni taman stize fpv oprema i trazim na kaj cu je instalirati  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #471
Danas sam u tri navrata letio s X8... nebi sad ovo pisao da mi se nije dogodilo jedno novo iskustvo.. na visino od 560 metara ugasio sam motore i lagano jedrio kurušno i nakon par sekunti vjerovatno sam naletio na termiku i podigla me za 80 metara u vis na 640metara.. vidio sam kružeći da me diže lagano metar po metar ali jako dugo je trebalo, tih 80 metara je trajalo više od 15 minuta pa sam odustao.. termika je izgleda bila dosta jaka al ja sam presretan bio što sam to doživio!!!

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #472
Samo da javim vezano za moj prethodni post gore... Nije bilo nikakve carine, pdv-a ili bilo kakvih drugih troskova. Paket je dosao direkt na adresu i trebalo mu je nekih 5-6 dana iz Nizozemske.

Prodajem X8

Reply #473
Ako je netko zainteresiran - prodajem svog X8
 
To mi je 5. fpv model koji sam slagao, pa mogu garantirati da je super složen i da leti besprijekorno. Koga zanima može i probni let. Može sa i bez RVOSD i/ili DX201 kamere. Na njemu su Hitec HS-225MG Mighty Mini Metal Gear BB Serva.

PM pa ćemo dogovoriti neku razumnu cijenu.

http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/skywaker-x8-lista-vlasnika/ - moj je onaj prvi


Zujak leti u sumrak - X8 on Vimeo

Skywalker X8 wing - 12 km round trip fpv on Vimeo

X8 wing hand launch on Vimeo








Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #475
da ne otvaram temu..a i zato jer je X8 negdje u paketu i putuje k meni (valjda je  :-\) pa je ovo ok tema, imam jedno pitanje u svezi fpv-a.

dali svi ovi setup-i po raznoraznim letecim krilima, ukljucujuci i X8, s brdom fpv opreme na sebi, koje vidamo oko nas, omogucuju ikakvo JEDRENJE modela? ili je potrebno imati vise manje stalno ukljucen motor? cisto me zanima jel recimo moguce putem fpv-a uzivati u carima termike...ono nades stup pa se igras s po njemu a sve gledas lepo kroz očalice i letaš tako sim tam...ili je X8 ili bilo koji model s opremom jednostavno pretezak za to. eto jedno njub fpv pitanje...fala
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #476
i jos jedno pitanje. u svezi kamere.

posto mene fpv ne privlaci da snimam gdje letim, vec prvenstveno da gledam kako letim, znaci ne trebam kameru da snimam okolis, vec je pitanje ili bolje reci zamolba za savjet upucena u smjeru kamere za letenje, tj. one koja s ekoristi za let, ne za snimanje. imam keychain kameru, hd, onaj najnoviji model, s sirokokutnom lecom, no nju bi eto koristio da si snimim di sam bio, cisto uspomene radi, ne s naglaskom na to. no kakav bi savjet bio za pilotsku kameru. naravno, lijepo je ustedjeti pokoji novcic, no naglasak je definitivno na kvalitetu, i to ako je moguce u svim letecim aspektima (dan, sumrak, odbljesak sunca bla bla).

lcd monitor imam (10"), no ponajvise cekam razvoj situacije na trzistu naocala i ono zasto ulazim u fpv je letenje kroz naocale. pa stoga i pitanje u svezi dobre kamere. fala
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.