Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128344 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #60
ja neki dan uzeo patch antenu preko alishanmao koda za popust koji je manji.  :'(

[attach=1]


ovo s 10% je super, i radi  ;D thnx  8)

[attach=2]

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #61
Razmisljam o nabavci X8, trenutno sam u fazi pravljenja liste za nabavku.
Da li mozete da mi predlozite dobar 6S setup za njega?
Posto imam vise komada 6S baterije od Trex600 trenutno sam blizi 6S nego 4S setup-u zbog smanjenja troskova.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #62
Jel netko od vas montirao serva da ručice idu kroz krilo pa su linkovi s gornje strane?
na taj način kod slijetanja se ne može zaderati ni hornom ni linkom ni ručicom, pa ni odvaliti servo  ;D
ali ju treba produljiti jasno, to planiram od fiberglasa izdezati pa ušarafiti u originalnu ručicu...
nikakve ludorije, za level flight cruise

btw evo jedne kompilacije sa svime i svačime, pa i s X8. stvarno je krstarica  8)

FPV - Team Echelon - Good Times In FPV

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #63
nabavio 30m bungee trake, no zbog kompliciranijeg lasniranja na taj način(jer mi fali onda i rampa za lansiranje), planiram probati bacit ga iz ruke.
a vidio sam da su neki loše prošli, ako ne spuste ruku brzo dole kada ispuste model u izbačaju, ipak je to 14'' propelera...

[attach=1]
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1555543&page=326#post22352562

nabavio ove s ebaya, nadam se da je to najbliže što će im taj prop više doći  ;D
[attach=2]


demo:
Cut Resistant Gloves Demostration
naravno da sam probao rezati nožem, ne ide nikako


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #65
narucio sam i ja te rukavice. ovi karbonski propovi rezu kosti bez problema.
kako planiras montirati motor, tj propeler na ovaj motor kojeg smo uzeli? ja sam narucio motor seat sa leaderhobbya.
https://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001226002

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #66
Ti misliš zašarafiti taj box na firewall straga pa staviti motor unutra, pa da ti van strši osovina za prop?

ja radim drukčije, bez toga (em ne moram kupit, em ne letim s tom dodatnom masom)

okrenuo sam osovinu motora na drugu stranu, da ne viri van tamo di se motor šarafi, već na drugu stranu,
[attach=1]

pa ću motor zašarafiti s dugim šarafima kroz originalni šper firewall ojačan fiberglasom i još jedan s druge strane,
koji sam izrezao isto od špera i ojačao fiberom,
pa se dobije u biti sendvič od dva drvena firewalla između kojih je oko 3-4 cm stiroa.

oni su zamislili da se firewall zaljepi na stiro, no to se može odlomiti. što se i dogodilo već par puta ljudima, a motor onda napravi popriličan nered s tim propom na modelu kada daš gas a model ne ide, pa daš još malo....
da ne kažem kako model radi takve gluposti na FPVu može ostati daleko od tebe bez šanse da dojedri nazad.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #67
https://vimeo.com/47655628

da, ja sam mislio staviti o onaj box jer nisam htio rastavljati motor.
Ne znam koliki je problem okrenuti osovinu?
Je li moguće time poremetiti balans motora?



Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #68
Šta planirate od modifikacija da radite osim prebacivanje servo ručica na gornju stranu?
Konačno sam uspio da iščitam 300+ strana na RCgroups  :'(.
Kako sam shvatio izmjene koje bi bile obavezne su:
 1. prebacivanje servo ručica
 2. ojačavanje krila dodatnim karbonom
 3. ojačavanje elevona ili zamjena jačim napravljenim npr od balze
 4. dodatno osiguravanje poklopca pošto lako spada u letu

Neki su radili radi i sledeća ojačanja:
 5. zamjenu nosećih karbonskih cijevi drugima prečnika 1/2"
 6. laminiranje samo unutrašnjosti staklenim platnom
 7. laminiranje središnjeg dela staklenim platnom
 8. laminiranje staklenim platnom i krila
 9. laminiranje karbon vinil folijom čitave letjelice
 
Neki su radi lakšeg sletanja:

 10. na wingletima pravili kontrolne povrsine 14x14 com. Ove komande su koristili kao efikasne drag kočnice, dok se nisi pokazale dovoljno efikasne kao kormilo.
11. neki su razdvajali elevone i pravili flapsove. Zbog odsustva elevatora spustanjem ovakvih flapsova se javlja promena pitch-a koja nema čime da se kompenzuje na avionu ove konstrukcije.
12. neki su predlagali ugradnju duckerona kao na B2 koji nebi doveli do promjene pitcha pri aktiviranju a mogli bi da se koriste uspesno i kao kormilo pravca. Nisam vidjeo ni jednu realizaciju ali mi ova izmjena zvuci interesantno.
13. neki su ugradjivali i padobran bilo kao sredstvo za spasavanje letjelice ili kao sredstvo za spustanje  na manjem prostoru.

Takodje postoje i razne teorije o tome gdje se CG nalazi. Jedna verzija je da je na liniji neposredno iza dva otvora za držanje (preporuka proizvodjača), dok je druga 5mm ispred.
Objašnje onih koji su koristili ovu drugu poziciju je da sa njom X8 teze ulazi u spin koji ima karakteristiku da je cesto nekontrolabilan.
Sreća u nesreći je da je uglavnom u pitanju "flat spin" pri kojem je vertikalna brzina dosta mala i letjelica pad ako ne dodje do izvlačenja iz njega prolazi uglavnom neoštećena.

Za šta ste se vi odlučili od svega ovoga?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #69
Za šta ste se vi odlučili od svega ovoga?

samo 1 od ukupno 13  ;D

do sada sam radio na hexi, nadam se da će napokon X8 pod čekić uskoro, pa u zrak,
ne želim petljati previše po modelu jer vjerujem da mora letit OK i bez nekih većih modifikacija,

što god da se radi, povećava se masa, a to smanjuje vrijeme leta.  :-\


da, ja sam mislio staviti o onaj box jer nisam htio rastavljati motor.
Ne znam koliki je problem okrenuti osovinu?
Je li moguće time poremetiti balans motora?

nij problem, probaj pa vidi, jednom kada to napraviš, znat ćeš zauvijek.
Ne vjerujem da je moguće poremetiti išta, osovina je i dalje u centru, samo klizne u drugu stranu,
osim što ti ne treba onaj 'box' od xx grama,  i gubi se masa onog metalnog stoppera crnog sa slike iznad.  :)
a dobiješ i veći dio osovine na koji se može loviti spinner

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #70
Ako ne uradiš i izmjenu br. 4 velika je vjerovatnoća da će masa dodatno čak i da ti se smanji  ;).

samo 1 od ukupno 13  ;D

do sada sam radio na hexi, nadam se da će napokon X8 pod čekić uskoro, pa u zrak,
ne želim petljati previše po modelu jer vjerujem da mora letit OK i bez nekih većih modifikacija,

što god da se radi, povećava se masa, a to smanjuje vrijeme leta.  :-\


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #71
Ja ću za sada 1,3,4.
Slijedim Tomislava uvezi motora, osovina je okrenuta, hvala na pomoći  ;), a stopere ću izrezati od kreditne kartice ili nečeg sličnog.
Jednom kada budem na TI sa X8, sa dosta prakse, planiram ugradnju još jedne kamere, pa ću zbog nje vjerojatno modificirati i ojačavati trup.


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #73
naajs Tomislave  8) 8)
prvi X8 na nebu u Hrvata  :)
kako se ponaša?

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #74
što da vidiš? pa nije to multi za stajanje na mjestu i mirno snimanje  ;D

pitao sam jel to x8 u onom postu jer nisam bio siguran što lik leti ;)
no osim vjetra, nestabilan je 'malkice' i zato što se radi o 400g i 118cm umjesto 3kg i 220cm promjera krila.
kod slijetanja se najbolje vidi,  pa di bi X8 sletio u pola metra po dodiru tla?  ???  možda da mu ugradim neki plug i bi  :P