Skip to main content

Topic: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8 (Read 128355 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #435
Pa koliko vi to tih x8 imate. 300?
Malo malo pa neko slaže novi.
Ili svako ima po 15 komada pa kada koji odleti novi se izvuče iz "rukava"



Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #438
U toku nisam, ali malo malo pa čujem da je nekome odletio x8, pa reko mora da je netko od vas tu a niko se nije pohvalio kao  (subić sa hexom) da mu je odletila u nepoznato.
Kolega tu sa foruma mi je to reko neču ga imenovati da ga ekipa ovdje na forum nebi razapela odma.
Svi lete long range kilometrima daleko novi modeli se sastavljau a nikome nije odletio a ja nisam u toku niti me iskreno zanima.
Bilo je samo pitanje da vidim koliko je pouzdano to što stavljate na model, u biti setup koji se koristi koliko je pouzdan.
 
 

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #439
Storm OSD još nijednom nije iznevjerio nikoga na forumu, vrati model uvijek nazad.
pogotovo nakon updatea koji je riješion jedan ozbiljan gps bug koji ga je prije zblokirao skroz.

tako da... po meni bez toga (ili sličnog pouzdanog RTH autopilota) nije preporučljivo letit long range fpv... puno prepreka il ismetnji se može pojaviti tokom leta...
a previše je para u zraku + da ne padne na nekoga.

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #440
A po meni, zbog moguceg spasavanja opreme i gps lokator je kljucan. Dovoljno je da storm zasteka jednom, sve kontrole idu kroz njega i model ce past. Onda je gps lokator neovisni sistem da nades sto je ostalo od modela...
Double failsafe.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #441
A koji GPS locator koristite?
Danas sastavljam neki popis što mi treba i gps locator je na popisu samo koji konkretno?
Ono što mora biti je da ima svoje napajanje i da radi neovisno o modelu.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #442
istina, ali na manjem modelu je to osjetan dodatan teret. teži od gopro3  :(

ja sam letio s tim gpsom (prije je bio oko 60$, sada je cijena pala dosta)
http://dx.com/p/portable-mini-gsm-gprs-gps-tracker-for-personal-remote-positioning-22599

i našao sam model s druge strane sljemena u metar  ;D
ali opet... to sam letio bez storma, pa sam prebacio 7km preko, zapuhao neki vjetar i jednostavno je video i RC veza pukla bez upozorenja, samo CAP, stavio sam i video u ovu temu negdje.
a storm bi ga lijepo vratio tih desetak m nazad i dalje bi opet ja preuzeo, ne mora skroz do 'home ' pozicije.

stiskali smo tog kineza da napravi sve preinake u kodu da se da poštelati
i da drži visinu bez obrzira koliko je visoko, ne da se obruši na limitom određenih max 500m i zapne za brdo u povratku i slično...

dobro je imati i gps, ali eto storm je dovoljno pouzdan i sada kada pokazuje koordinate tokom cijelog leta ipak lakše i nađeš model ako zatreba...
(napominjem, do sada nikome nije zalockao najnoviji firmware, a stvarno ga sve više ljudi koristi)

 

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #443
Ja koristim ovaj:
http://dx.com/p/portable-mini-gsm-gprs-gps-tracker-for-personal-remote-positioning-22599

Vidi se kad ga imas u rukama da je jeftilen ali radi za sad nepogresivo.

Mislim da je cisto bitno sam za sebe odlucit koliko ti tesko pada na srce ostat bez opreme koja leti. Meni je Gopro vrijedan pa i 10 minuta kraceg letenja... Kad sam skrt i mogu si priustit tako nesto svakih godinu-dvije. Zato ga drzim i u kucistu na avionu, sto me isto kosta vremena u zraku... Da ko one Crne ovce imam para da se nemoram brinut za gopro ili dva, nebi stavio gps tracker i letio bi sa "the frame" kucistem.

I ja sam opusten sa stormom. Ali znas Tom da ono prije koji tjedan kad sam letio na 35 C i ukljucio Rth avion je krenuo ponirat. Dobro da probam rth svaki put kad startam. Bez da sam resetirao gyro i uopce otvarao gdje mi je storm uglavljen na iducem letu je sve bilo uredno.

Ruse se ozbiljni avijoni kad zakazu kompovi, di ne kineske igracke koje mi letimo... :)

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #444
Ja koristim ovaj:
http://dx.com/p/portable-mini-gsm-gprs-gps-tracker-for-personal-remote-positioning-22599

Vidi se kad ga imas u rukama da je jeftilen ali radi za sad nepogresivo.

Samo napomena: prije godinu dana sam nabavio isti takav koji nikada nije proradio - valjda nisam imao sreće. Poslije sam saznao da su to jeftine kopije Xexun TK102 gps lokatora koji original košta cca 100 usd, a ima dosta dodatnih mogućnosti koji ovaj klon nema npr. stanje baterije, snimanje gps podatake/rute na micro sd karticu, upg firmwarea itd. i za razliku od klona, ne zeza nego radi pouzdano.

Bitno je i reći da ako letiš u nekoj divljini i avio ti padne u područje bez gsm signala, sorry ne može ti poslati sms gdje je.

jučer mi je stigao - http://www.ebay.com/itm/Spy-mini-gps-tracker-from-Xexun-TK102-2-with-SD-card-/190502730326?ssPageName=ADME:L:OU:US:3160

btw - može se sada kupiti neki tomato, štogod bez mobitela samo kartica na bonove?
 

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #445
Naravno da moze! Jedino sto ces morat svako tolko nesto uplatiti. Ali pitaj operatera dali ima varijanta pretplata da dobis karticu a platis samo sto potrosis. Ja imam na t comu takav broj. Sve je ultra skupo ali nema pretplate. A kak mi je ta kartica samo za to, boli me briga.

Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #446
super, thx

NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #447
Stipe jel bio maiden?!


Odg: NOVA SKYWALKER PLATFORMA ZA FPV X8

Reply #449
Evo gledam baš na HK-u...
Iz NL warehouse-a (gdje je in stock), cijena X8-ice je 193,15 $, poštarina u Hrvatsku 14,70 $  ;D ;) ;) ;) ;) ;) ;)