Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 54235 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.



Odg: Hitec Aurora 9

Reply #63
evo kako izgleda kad se radi dogradnja Aurore, zapravo je ubacen jos jedan tx modul unutra, FrSky 2,4GHz, trenutno najsigurniji od svih ovih low cost sustava za hack; 
Koristi spread hopping kao Futaba i Hitec, isprobano sa razlicitim kombinacijama smetnji, ne pusta ni pod razno... ;)


Aurora9 - switching Hitec and FrSky


Odg: Hitec Aurora 9

Reply #65
FrSky 2,4GHz, trenutno najsigurniji od svih ovih low cost sustava za hack;
Koristi spread hopping kao Futaba i Hitec, isprobano sa razlicitim kombinacijama smetnji, ne pusta ni pod razno... ;)

Davore, čitaš li ti RCGrupse ?
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1348270&highlight=frsky

Ovaj zajeb navodno se ne pojavljuje kod modula sa telemetrijom.?!?

Osim toga, otkrili smo i još neke nezgodne stvari koje ti FrSky može napraviti, ima samo jedan zaista dobar prijemnik (nema ga na UH !) no o svemu tome drugi puta. Ono u čemu je No1 je hack Futabinog FASST-a, vele da su njegovi orange zaista klasa.

Enivej, čestitke na mudrom hacku Aurore, reci da li se bira modul ili mogu delati i paralelno, pa imaš onda i diversity prijemnika u nekom skupom modelu ! ?

Damir

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #66
Znam da jos imaju neki cirkus sa modulima s telemetrijom, ovaj je klasika, a ta greska sta su oni tamo opisali je malo smjesnja, to bi trebalo biti hrpa istih modula upaljena u isto vrijeme da bi se im slucajno poklopio GUID, ako se bi uopce; omjer 1:300
Sad je slozeno da biras modul, gore kraj antene su stavljena 2 prekidaca, jedan prebacuje napajanje modula drugi signal, moze se slozit i paralela za diversity kao sto kazes za malo skuplje modele, to nije uopce losa ideja

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #67
1/300 je 3% to i nije bas za zanemarit!
Ali za ocekivat je da rijese problem nadogradnjom firmwarea pa to ne bi dugorocno trebao biti problem.
Sva sreca pa MPX ima modul koji se moze ugradit i na auroru.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: Hitec Aurora 9

Reply #69
Evo, da ne bude rekla-kazala, radi se o slijedećem:
ekipa iz N.Zelanda je prijavila da su naletili na dva FrSky modula sa istim GUID-om, čitaj istim kodom pa se mogu međusobno 'upravljati'. To važi za obične module, a ne za one sa telemetrijom, dakle kao za ovaj DIY kojim je Davor haknuo Auroru.
Nadalje, ne radi se o nekoj vjerojatnosti 1:300: FrSky GUID je 16-bitni, te je moguće sve skupa točno 65535 kombinacija koda ne računajući nulu. Kako je broj proizvedenih modula manji od 60 somova, čudno je da su se našla dva sa istim GUID-om, a to se može pripisasti jedino nepažnji u proizvodnji.
FrSky se nije izjasnio o problemu, jedino je očalinko na rcmodelreviews.com baljezgao kao i obićno, a ekipa na grupsima se raspisala čekajući izjavu proizvođača.

Ovaj problem se može pojaviti jedino između dva FrSky uređaja (modula) i nema nikakve veze sa drugim 2,4 giga brandovima !

FrSky smo testirali na nekoliko zadnjih F5J-N takmićenja, a to je vrlo težak test, jer se leti daleko i po kiši na posljednjoj tekmi, a istovremeno radi ponekad i desetak 2,4 giga uređaja. Nikakvih problema nije bilo. Kasnije smo letili FrSky gdje god smo stigli i razne module, sa raznim prijemnicima, i naša iskustva su ovakva:

-prijemnik 4 CH, zaista malen, 2,5 grama !!!, no nema antena diversity, nije carbon-friendly, primijetili smo smanjen domet u odnosu na ostale, te je to park-flyer prijemnik

-prijemnik 8 CH, zaista odličan, sve 5 osim nešto većih dimenzija i težine, pa nije za takmičarske jedrilice (osim za F3J)

-prijemnik 7 CH, prvi i najbolji izbor za jedrilice, carbon-friendly, sve 5 ALI: servači se spajaju pod kutem od 90 stupnjeva, pa traži dosta prostora, nije za F3K iako je lagan

-postoji i prijemnik sa 7+1 Ch i zajedničkim PPM izlazom sa ravnim kontaktima za servače, no taj nisam testirao. Dosta skup, obećaje, vidjeti ćemo...

Dobre osobine: jednostavno i brzo bindnje, brza uspostava veze već bindanog prijemnika, rezistentan na video-linkove i definitivno fantastičan failsafe

Loše osobine: osim već spomenutih, blokira mi wlan na većoj udaljenosti, relativno manja izlazna snaga 60 mW (što u biti uopće ne smeta, jer za duplo veči domet bi trebalo 240 mW)

Range test pravio sam usporedo sa Coronom i pokazali su se slićni rezultati !

Nadam se da sam pomogao razjasniti ovu nejasnoću i da će Davor & Davorvž biti zadovooljni rezultatima ovog branda...  :D


Damir

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #70
a znaci vise se ne sastavljaju samo modeli u samogradnji  vec i stanice  :D

a ja jos na 35....  i nist mi ne nedostaje  :)

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #71
Pozdrav vidim da je Davorvž uspješno ugradio  FrSky 2,4GHz hack modul u auroru  8)
Mene zanima jel moguče ugraditi takav modul u Dx6i?
Hvala svima unaprijed.

lp lija

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #72
Pozdrav vidim da je Davorvž uspješno ugradio  FrSky 2,4GHz hack modul u auroru  8)
Mene zanima jel moguče ugraditi takav modul u Dx6i?
Hvala svima unaprijed.

lp lija
mozda je i moguce, moram rastaviti jedan takav da vidim kak izvest to jer Dx6i nema sistem modula nego ima unutra natrpano par plocica koje su medjusobno vezane softwerom, aj bacit cu oko ovih dana da vidim jel ima negdje cisti PPM out

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #73
Pozdrav vidim da je Davorvž uspješno ugradio  FrSky 2,4GHz hack modul u auroru  8)
Mene zanima jel moguče ugraditi takav modul u Dx6i?
Hvala svima unaprijed.

lp lija
mozda je i moguce, moram rastaviti jedan takav da vidim kak izvest to jer Dx6i nema sistem modula nego ima unutra natrpano par plocica koje su medjusobno vezane softwerom, aj bacit cu oko ovih dana da vidim jel ima negdje cisti PPM out

Hvala Davore na trudu. :)

 lp lija

 

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #74
hack modul ide na svaku stanicu koja ima trener port ili spoj sa kompom....

za hack modul trebaš napajanje i PPM signal, a mislim da dx6 ima PPM izlaz samo na trener portu jer orginal modul u dx6 ne komunicira preko PPM signala....

tak da bi odgovor bil, može se i to prilično jednostavno......