Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80711 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #75
Svaka čast kolega!
Ovako sam ja posljednji put slagao Pipera J3 CUB,Graupner kit,prije više od 20 godina,a onda je visio u sobi sa plafona još par godina jer nisam imao petlje s njim u zrak nakon podosta truda. :-\

Sada sa ovim RTF stiroporcima nema greške,mam u zrak! ;)

Stuka mi je mrak avion i želim ti puno zadovoljstva i sreće s njim,a i ubuduće!
Pozdrav iz Zg-a! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #76
Cisto informativno da pitam ima li ko da je radio ili kupio spitfire-a, nisam primjetio ni jedan na forumu tu da ima neko a bilo bi zanimljivo


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #78
Radovi se nastavljaju na vertikalcu...
Ulepio sam blok od balze i šper ploču, u šta će se ušrafiti servo horn. Na fiksnom delu, ulepio sam letvu, što spaja rebara sa prednje strane



Na fiksnom delu, sa pločicama od balze zatvorio sam prednju stranu ramenjače



Obeležio sam dokle treba da se skine višak letve...



...Dremel je odradio veći deo, a fino šmirglanje sam već ručno radio



Počeo sam sa plankiranjem fiksnog dela vertikalca



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #80
Dragi Gabore,.....a što reći....skidam šešir.... ;D
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #81
Ufffff.... to se zove entuzijazam...   ::)
svaka čast....

 >:( jedno mi nije jasno... imam sina (10g.) i kćer (4,5g)... sina avioni ne je*u ni 2% a mala samnom lijepi
depron... sad vidim i da tvoja kće s tobom slaže avion.... hmmmm  ::)


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #83
Neka djece ..pa makar i ne bili modelari..samo da su sa nama i zdravi ..Svako dobro... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #84
Na napadnu i na izlaznu ivicu vertikalca nalepio sam potrebne letve



Sad već imaju svoj pravilan, konačni oblik



Još treba da se useku šarke i da se nalepe blokovi od balze na vrh i na dno. To ću uraditi tek nakon što vidim kako nalegne na trup...

Od rebra F12 napravio sam još dva polurebra. Smislio sam kako ću da rešim repni trap. Jedan će da služi kao i ojačanje u šta se ušrafljuje ležište trapa, a druga ide iza osovine, i spojiće se sa rebrom F13 koji je u jedno i zadnje rebro...

Prvo sam rebro precrtao na šper ploču, a zatim i grubo isekao sa električnom testericom







Sledelo je malo finije šmirglanje pomoću Dremel-a



Napravio sam i šljebove gde idu letvice planka, tu će još biti finog, ručnog doterivanja


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #85
Jel'da, momci, da nam Gabor nabija komplekse !.... :'(...Moramo se ovu nadolazeću zimu uhvatiti nekog kita ,ma makar sa Hobby Kinga.. :D
Gabore pozdrav cijeloj Tvojoj obitelji..i sretno  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #86
Jel'da, momci, da nam Gabor nabija komplekse !.... :'(...Moramo se ovu nadolazeću zimu uhvatiti nekog kita ,ma makar sa Hobby Kinga.. :D
Gabore pozdrav cijeloj Tvojoj obitelji..i sretno  ;)

Ma taman posao da nabijam komplekse  :) I meni je ovaj projekat prvi ozbiljniji. U svakom slučaju, već tačno znam šta će da bude sledeće  :D Ali da idemo toliko daleko...

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #87
Haj Gabore,pozitivno djeluješ na modelare...nitkoTi ne može osporiti kvalitetu i predanost...a to je jedino važno...zadovoljstvo (šlag) dolazi na kraju projekta ... ;)....
p.s. Forum i postoji da pohvalimo i uvažimo kolege...ja se držim one:''Ako nemam reći nešto lijepo(dobro),...neću reći ništa.'' 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #88
Samo naprijed Gabore
Svaka čast ćekamo daljnji napredak na modelu
lp
Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #89
Počeo sam da lepim letvice na trup. Pošto nemam ni jednu dovoljnu dugačku, moraću ih nastaviti. Nastavke neću raditi kod istih poprečnih rebara...







Dok se sušio lepak, probušio sam rupe na rebrima (F12 + polurebro što sam ja pravio) u šta se ušrafljuje repni trap. I njih sam postavio na svoja mesta, kao i zadnje rebro. Unutar trupa ide jedno uzdužno rebro, na šta će da nalegne horizontalni stabilizator



Zbog dodatog polurebra, treba da odsečem parče



Iako još zadnja dva rebra nisam zalepio, nisam mogao da izdržim da ne sastavim horizontalac i vertikalac







Šta da vam kažem... Znam da sam još jaaaako daleko od kraja, ali lepo je videti kako polako svaki deo dođe na svoje mesto. Daje ne malo dodatne motivacije