Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80771 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #136
Gabore nisi napisao ništa loše,a radiš jako dobro....ovo gore(citat) je  pohvala Tvom modelarskom umijeću..Primi pozdrav
Mes
p.s. Damarko ,hvala...
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #137
Posle mesec dana pauze radovi se nastavljaju...
Sastavio sam centroplan sa uškama i probušio sam rupe preko kojih ću ih fiksirati. Od aluminijumskog cevi napravio sam male čaure da šrafovi vremenom ne oštete šper







Na mestu gde će se krilo našrafiti na trup ulepio sam balza blokove



Pitanje za iskusne modelare. Tu isto da ulepim alu cev gde prolaze šrafovi ili nema potrebe?

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #138
Dobar dan Gabore,bio sam zabrinut Tvojim izostankom sa foruma,ali vidim da je sve OK i da se radovi nastavljaju.Alu cijevi ubaci,od viška glava ne boli, a biti će jače,Pozdrav Tebi i malim pomoćnicima iz Splita  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #139
krasan avion.... i svaka cast na izradi!!!! po meni takve stvari nemaju cijenu.... ko bi platio toliko utrošenih sati rada na njemu.... neprocjenjivo!!!! svaka čast

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #140
krasan avion.... i svaka cast na izradi!!!! po meni takve stvari nemaju cijenu.... ko bi platio toliko utrošenih sati rada na njemu.... neprocjenjivo!!!! svaka čast

A to je samo slagati PUZLE a sta bi tek vremena i truda trebalo za raditi sve sam od pocetka,
Skica,razraditi Plan, Nacrti,odabrati Materijal,rezanje i sklapanje i na kraju,
eventualno uspijesan let,
ali to je Hobby koji ne pita za cijenu

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #141
krasan avion.... i svaka cast na izradi!!!! po meni takve stvari nemaju cijenu.... ko bi platio toliko utrošenih sati rada na njemu.... neprocjenjivo!!!! svaka čast

A to je samo slagati PUZLE a sta bi tek vremena i truda trebalo za raditi sve sam od pocetka,
Skica,razraditi Plan, Nacrti,odabrati Materijal,rezanje i sklapanje i na kraju,
eventualno uspijesan let,
ali to je Hobby koji ne pita za cijenu
Samo vrebas i omalovazavas, primjetio sam i degradiranje i provokaciju!!! Covjek je napravio jeben avion!!! I pazi ne živi od tog neg se zabavlja!!!! Vjerojatno covjek ima familiju pa slaze takve gotove po tebi i tebi slicnima sminkerske proizvode!!! E pa bas ja takve volim!!! A vjerujem i vecina forumasa ovdje, a spremni smo pohvaliti svakoga tko se daje u bilo kakav posao sa modelima!!! Zato molim te, avijacija je davno izmišljena!!! Ivan Iowa jel tak?

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #142
@ jfl


BRAVO ! Slazem se s tobom u potpunosti...


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #143
@ jfl


BRAVO ! Slazem se s tobom u potpunosti...

imas si prav
ak me nisi razumeo,procitaj jos jednom pazljivije,
kako ste dosli na pomisao da zelim omalovaziti posao Gabora koga gledam kao veoma dobroga modelara,
pratio sam njegova do sadasnja pokazivanja modela,uredno i cisto uradjeni,

moje misljenje je moje,kome pravo kome ne

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #144
Par reči, reakcije, odgovara na gore napisane redove... Ako ste pročitali na mom blogu, mada o tome sam pisao i na ovom forumu, modelarstvo sam počeo pre ne punih pet godina. U početku sam imao dosta poteškoća po pitanju i same popravke, a da ne pričamo o gradnji modela. Moje napredovanje (ako smem tako da napišem) možete pročitati na istom blogu. Na forumima nisam predstavio sve moje modele detaljno, jer jednostavno nemam vreme da kuckam toliko. Imam svoju radnju gde sam ceo dan, za modelarstvo mi ostaje deo noći. Kako je nek već napisao u vezi porodice, da imam porodicu i oni su mi važniji od bilo kog hobija. Za mene modelarstvo jeste hobi, mada sam već radio neke popravke modela i drugima, pa u nekom slimslu polako prelazi u neki posao, ali ništa preterano. Napraviti jedan model od početka daleko nije lak posao. Ne mogu da kažem da jednog dana ne bi pokušao i u tome, ali za sad mi ostaje slaganje "puzzle"-a  ;D Za mene je i to veliko zadovoljstvo, pogotovo posle, kad završim neki nov ili polovan model, pa izađem na livadu, poletim ga i vidim da sam ga dobro odradio...
Da ne niko ne shvati pogrešno , ne osećam se uvređenim i nadam se da nisam nikoga uvredio?! Jednostavno samo sam hteo da napišem svoj stav prema modelarstvu. A što se tiče pisanja na ovom forumu ako većini smeta, mogu prestati da pišem i da nestanem, nema problema. Ja sve ovo što napišem, pišem dobronamerno, ne da se hvalim šta sam napravio ili šta nisam. U početku, mada i dan danas i ja mnogo teme pregledam, pročitam pa samim tim i naučim na raznim modelarskim forumima. Mislim da je red da ako već pročitamo postove drugih modelara da u nekom smislu i mi dodamo naš doprinos napisajući svoja zapažanja, svoja iskustva prlikom gradnje, popravke i da time pomognemo modelare početnike, ali i da ceo ovaj prelep hobi nekako podignemo na još neki višlji nivo...

Veliki pozdrav svim kolegama modelarima i nadam se da će mo još dugo godina družiti preko foruma a ponekad i na nekom RC skupu!  :)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #145
ne gradim giant-scale i nije mi to osobni interes, no;

Gabore, šta te briga šta pojedinci pišu. Vjeruj mi ima 100 puta više ljudi kojima je drago i koji ti se dive nego onih koji zanovijetaju.

To je na jedan način kao politika, nipošto najglasniji ne izražava mišljenje većine, nego si je eto uzeo za pravo da to radi jer voli čuti svoj glas.

Osobno, obavezno pročitam svaki tvoj post i proučim svaku fotografiju koju staviš i bilo bi mi žao da zbog pojedinaca ne nastaviš a vjerujem da isto misli i ogromna većina na ovom forumu.

Samo naprijed, volimo gledati i čitati tvoje postove.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #146
Osobno, obavezno pročitam svaki tvoj post i proučim svaku fotografiju koju staviš i bilo bi mi žao da zbog pojedinaca ne nastaviš a vjerujem da isto misli i ogromna većina na ovom forumu.

Samo naprijed, volimo gledati i čitati tvoje postove.

Plus 1
 8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #147
ne gradim giant-scale i nije mi to osobni interes, no;

Gabore, šta te briga šta pojedinci pišu. Vjeruj mi ima 100 puta više ljudi kojima je drago i koji ti se dive nego onih koji zanovijetaju.

To je na jedan način kao politika, nipošto najglasniji ne izražava mišljenje većine, nego si je eto uzeo za pravo da to radi jer voli čuti svoj glas.

Osobno, obavezno pročitam svaki tvoj post i proučim svaku fotografiju koju staviš i bilo bi mi žao da zbog pojedinaca ne nastaviš a vjerujem da isto misli i ogromna većina na ovom forumu.

Samo naprijed, volimo gledati i čitati tvoje postove.
lajkam!!!!

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #148
Gabor, samo nastavi sa temom, rado čitam i gledam slike tvoje gradnje !
Damir

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #149
ne gradim giant-scale i nije mi to osobni interes, no;

Gabore, šta te briga šta pojedinci pišu. Vjeruj mi ima 100 puta više ljudi kojima je drago i koji ti se dive nego onih koji zanovijetaju.

To je na jedan način kao politika, nipošto najglasniji ne izražava mišljenje većine, nego si je eto uzeo za pravo da to radi jer voli čuti svoj glas.

Osobno, obavezno pročitam svaki tvoj post i proučim svaku fotografiju koju staviš i bilo bi mi žao da zbog pojedinaca ne nastaviš a vjerujem da isto misli i ogromna većina na ovom forumu.

Samo naprijed, volimo gledati i čitati tvoje postove.

Sročiše to puno bolje od mene.... Gabor samo napred!!! ova štuka mora bit popraćena očima nas forumaša, u ime sviju te molim ne prekidaj sa obavjestima u gradnji, bar ne sad kad si krenuo sa krilo-trup varijantama- JAKO PUNO NAS TI SE DIVI JER JE TO JAKO RIJEDAK MODEL, POGOTOVO ŠTO SE TRUDIŠ NAPRAVIT GA BOLJE OD SAMOG KONSTRUKTORA!!!! KAPA DOLJE!!!!