Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80766 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #150
Gabore samo ti rokaj, svi pratimo tvoju temu jer prekrasno radiš a ove kaj bacaju nepotrebne "puzzle" komentare ignoriraj i piči dalje!

Svaka čast!

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #151
Par reči, reakcije, odgovara na gore napisane redove... Ako ste pročitali na mom blogu, mada o tome sam pisao i na ovom forumu, modelarstvo sam počeo pre ne punih pet godina. U početku sam imao dosta poteškoća po pitanju i same popravke, a da ne pričamo o gradnji modela. Moje napredovanje (ako smem tako da napišem) možete pročitati na istom blogu. Na forumima nisam predstavio sve moje modele detaljno, jer jednostavno nemam vreme da kuckam toliko. Imam svoju radnju gde sam ceo dan, za modelarstvo mi ostaje deo noći. Kako je nek već napisao u vezi porodice, da imam porodicu i oni su mi važniji od bilo kog hobija. Za mene modelarstvo jeste hobi, mada sam već radio neke popravke modela i drugima, pa u nekom slimslu polako prelazi u neki posao, ali ništa preterano. Napraviti jedan model od početka daleko nije lak posao. Ne mogu da kažem da jednog dana ne bi pokušao i u tome, ali za sad mi ostaje slaganje "puzzle"-a  ;D Za mene je i to veliko zadovoljstvo, pogotovo posle, kad završim neki nov ili polovan model, pa izađem na livadu, poletim ga i vidim da sam ga dobro odradio...
Da ne niko ne shvati pogrešno , ne osećam se uvređenim i nadam se da nisam nikoga uvredio?! Jednostavno samo sam hteo da napišem svoj stav prema modelarstvu. A što se tiče pisanja na ovom forumu ako većini smeta, mogu prestati da pišem i da nestanem, nema problema. Ja sve ovo što napišem, pišem dobronamerno, ne da se hvalim šta sam napravio ili šta nisam. U početku, mada i dan danas i ja mnogo teme pregledam, pročitam pa samim tim i naučim na raznim modelarskim forumima. Mislim da je red da ako već pročitamo postove drugih modelara da u nekom smislu i mi dodamo naš doprinos napisajući svoja zapažanja, svoja iskustva prlikom gradnje, popravke i da time pomognemo modelare početnike, ali i da ceo ovaj prelep hobi nekako podignemo na još neki višlji nivo...

Veliki pozdrav svim kolegama modelarima i nadam se da će mo još dugo godina družiti preko foruma a ponekad i na nekom RC skupu!  :)

Gabor,
varas se ako mislis da sam upotrebljenim izrazom htio umanjiti vrijednost tvoje gradnje a tek da mi je bila namjera povrijediti te,
u biti to i jeste tako,mislim na Puzzle ali ja sam zelio samo napraviti uporedbu koliko vremena treba utrositi za ovaj nacin na koji ti gradis a koliko tek ako bi radio sve od samoga pocetka kao recimo sto radi momentalno Mirt i jos nekolicina,
to je bio smisao moga komentara a nikako nesto drugo,
ti si u modelarstvu kazes 5 godina dok je modelarstvo sastavni dio moga zivota, punih 63 i slovima sezdeset tri godine i moj zivot bez modalarstva bi bio prazan,za kratko cu poceti da radin nesto sto imam vec odavno u planu da pocnem,
MIG-15 raspona malo preko 2m i sa SUS Motorom i Impelerom,
i ja pratim tvoj rad kao i sve sto se radi ovdje i zelim ti uspjesan kraj,
da sretno poletis i sletis,
potrudit cu se da te sretnem ovoga ljeta,doci cu do moga staroga poznanika Raleta.
Pozdrav,
iv

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #152
Gabore, moraš nastaviti raditi i javljati se,dužan si to svim dobronamjernim forumašima...ne obaziri se na ničije komentare,a ovdje postoje i moderatori ,koji su ujedno i korektori ''ponašanja'' svih nas na forumu.Tebi i Tvojoj obitelji svako dobro.... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #153
Steta bi bilo da nevidimo kraj radova ovog modela, samo naprijed.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #154
Hvala svima na podršci!!! Kako sam rekao, tj. pisao, ljutnje nema. Stvarno mi je žao zbog ovog nesporazuma, samo i ja sam se malo iznenadio  :o  Ali pošto je sve razrešeno nemam razloga zašto ne bih nastavljao pisanje na forumu... Za koji dan nov tekst sa novim slikama...  :)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #155
To Kralju....jedva čekam...jer meni je došlo teško i ručati a kamoli izrađivati velike modele....samo naprijed.... 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #156
To Kralju....jedva čekam...jer meni je došlo teško i ručati a kamoli izrađivati velike modele....samo naprijed.... 8) 8)

Oh gospon Mes,
pa jos  smo mladi ak nikako a ono u Srcu sigurno jesmo !

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #157
Sa cim si ga konto presvuci i koji si motor mislio staviti?

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #158
Gabor samo nastavi dalje gušt je gledati kako napreduješ!! :D :D :D
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #160
Ok super sretno.



Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #163
 8) 8) 8) kako je lijep!!! A i ogroman!!! Svaka cast ;)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #164
Posle malo duže pauze radovi se nastavljaju...
Ulepio sam poprečna rebra unutar trupa...



... kao i letve sa donje površine trupa



Ojačao sam rebro u šta ulazi drveni štift prednjeg dela centroplana i ulepio sam blokove od bukve preko kojih se fiksira krilo za trup



Kad se osušio lepak postavio sam centroplan da vidim koliko treba da podebljam trup gde nalegne centroplan





Na kraju dana ulepio sam ostale letve