Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80768 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #165
 ;) ;) ;) samo napred, ovo je prelijepo ;) ;) ;)


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #167
Ulepio sam klupicu na šta ću našrafiti servo od kormila pravca



Tu se vidi na slici da sam završio i stranice trupa na šta naleže centroplan.
Moj sin, moj mali pomoćnik je potražio potrebnu burgiju i probušili smo centroplan i trup





U trup sam ulepio maticu sa kandžama a posle smo i fiksirali centoplan





U trup sam uvukao sajlu za "pull pull" sistem, kao i potrebne produžne servokablove i nastavio sam sa plankiranjem


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #168
Baš sam se pito kako napreduje, svaka čast na uloženom
trudu.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #169
SIn Ti je narastao otkako si počeo sa gradnjom ovog modela...  ;)
još jednom kapa dolje....  8)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #170
@Toki, hvala!

@šišmiš, hvala! Da, vreme prolazi, znam. Ne žuri mi se sa izradom modela  ;)

Pre neki dan u gostima nam bio Mirče sa porodicom. Posle druženja, sledelo je pregled modela



Svaka reč mentora je dobrodošla, radovi mogu da se nastavljaju...
Jedna strana trupa je isplankirana




Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #171
mali se razvija.... skoro pa ce maiden.... besprijekoran si bez daljnjega, svaka čast, samo naprijed i sretno ;)... jel bi mogao bar okvirno prognozirat maiden?

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #172
Ovo je neka "druga" dimenzija modelarstva. Uzivao sam pregledavajuci neke build-logove na http://www.rcscalebuilder.com/forum/default.asp, a i ovaj rado navratim pogledati.
Moj dugogodisnji hobi je Bonsai (drvo u posudi) i nikad u "sirovom drvetu" ne vidim puno godina truda i paznje, uvjek vidim gotov Bonsai. Ovaj rad usporedujem sa Bonsaiem, vrijeme nije bitno, samo rezultat i zadovoljstvo u modeliranju.
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #173
ma znam, ovaj projekt traje dugo i stvarno mi je poslastica gledati ga i pratit njegov rad.... a kad bu gotov, bit ce gotov proizvod.... slazem se....  ali i hrpa lijepih slika i uspomena na takav projekt.... samo sam okbirno pitao kad misli da bi mogao biti gotov, jer ja kolko sam brzoplet vec bi ga sastavio i razbio kolko puta(vjerojatno jednom) :D. opet, samo naprijed ;)


 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #175
@jtfl2911, prva prognoza je bila ovog jeseni, ali usput sam radio još neke modele zato se taj datum malo pomerio... Nije mi uopšte bitno kad će biti "maiden flight", važno je da ga skockam kako treba  :)

@Stefano, dobro si napisao, ima nešto u tome oko Bonsaija  :)

Završio sam i drugu stranu...



... sledi šmirglanje


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #176
ovo je odlično  ;)
KEEP CALM AND DRIVE RC PLANES :)

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #177
ma pitao sam cisto informativno.... znam da je to ko  da radis neki prototip.... i da utome uzivas.... i da cak mozda poželiš da to slaganje traje i dulje da ga doteraš do savršenstva.... a do tamo će i stić.... samo hrabro!!!!  ;)


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #179
nista ne prepustas slucaju, sve izgleda autenticno, svaka ti cast!!!