Skip to main content

Topic: Turnigy 9x nasljednik 9X-R (Read 58565 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #120
Jos sam se pitao za sto to sluzi...

A sada ga trazim, obisao sam sve postavke i ne mogu ga naci... :)


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #122
Radi i bez toga, ali onda se mora rucno unositi mixevi, nema templates i default simple 4 ch bude neispravan pa treba prvo obrisati.

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #123
Bemti.. to sam sad slozio, ALI, sada mi sklopka za Throtle cut kada je dignem pali timer... :)


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #125
Nisam te nista razumio :)

Ja bih volio da mi ta sklopka i dalje bude za iskljucivanje motora..

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #126
Nisam te nista razumio :)

Ja bih volio da mi ta sklopka i dalje bude za iskljucivanje motora..

Timer palis s switchem koji stavi u meni SETUP pod Trigger

Za th cut na CH 1 ( onaj koji je gas) dodas mix
source HALF -100 0 Switch THR REPLACE

ili ako si dobro naveo TAER ( bitno je da je T gdje je gas) izaberes T-Cut template pa on postavi mix na throttle kanal

moze se i preko Safety switches ako ti je tako lakse.

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #127
Taj timer se nalazi pod Radio Setup ili negdje drugdje, ne vidim ga pod radio setup-om ..

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #128
Taj timer se nalazi pod Radio Setup ili negdje drugdje, ne vidim ga pod radio setup-om ..

Ides desno dugo drzanje, desno... nakon modela imas SETUP od modela ( jer svaki model ima svoj timer).

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #129
Dobiti cu cir dok postelam ovu stanicu.., a uputstva su im ....

Znaci, sada sam uspio ovo... :/

1. Throttle cut mi ne pali brojac, ali niti ne gasi gas...
2. Stanica mi javlja gresku ako mi ELE D/R nije spusten prilikom paljenja..
3. U jednom trenutku sam uspio namjestit da mi RUDER/R bude za paljenje brojaca ali sada vise nije...

Kako to sloziti ?
Sto znaci, odnosno za sto sluze Trigger i TriggerB ? prvi mi je postavljen na OFF, a drugi na RUD..


Kako se vraca stanica na tvornicke postavke ? Postoji li neka kombinacija tipki ?

Hvala !

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #130
Dobiti cu cir dok postelam ovu stanicu.., a uputstva su im ....

Znaci, sada sam uspio ovo... :/

1. Throttle cut mi ne pali brojac, ali niti ne gasi gas...
2. Stanica mi javlja gresku ako mi ELE D/R nije spusten prilikom paljenja..
3. U jednom trenutku sam uspio namjestit da mi RUDER/R bude za paljenje brojaca ali sada vise nije...

Kako to sloziti ?
Sto znaci, odnosno za sto sluze Trigger i TriggerB ? prvi mi je postavljen na OFF, a drugi na RUD..


Kako se vraca stanica na tvornicke postavke ? Postoji li neka kombinacija tipki ?

Hvala !

Evo jedna od boljih uputa

http://9xforums.com/wiki/index.php/Er9x_user_guide

mozda da snimim video ali bio bi preko 30-60 min ili puno djelova jer ima dosta opcija, no za zadnji REVERSE nema nekih reakcija.

Vidi upute pa sto ostane problem napisem kako rjesiti.

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #131
E, TO je uputstvo, svaka cast nekome..

Sada sam uspio podesiti sve, i throttle cut, i expo, i limite.. cak i timer, tako da sada imam 2, jedan se pali automatski kada dam gas, a drugi se pali kada dignem ruder switch..

Stepfleru, jesi li mozda skuzio kako da umiksam da kada dignem gas izmedju npr 80 i 100 % da mi podigne elevatore (na zagiju) za npr 20 % ?

tako da mi zagi ide ravno u trenutku kada nabijem gas...

Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #132
E ovo me skroz zbunilo... :)

Edit: Odnosno, razumijem da na mixu odredjujem sto i kako, da odaberem od kuda da vuce taj dodatni mix, sa c1, odnosno curve 1 ako sam dobro skuzio, i onda tamo dodajem vrijednosti, ali mi nije jasno koja je vrijednost za sto i zasto su od 1 do 10

Odg: Re: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #133
Pod c1 je 5 tocki, znaci 0%, 25%, 50%, 75%, 100%. Znaci da ti trebas 2 zadnje tocke podesiti posto hoces od 80% gasa tek da radi elevator. Vrijednosti za podesavanje su -100 do 100. Prve 3 tocke su 0, zadnje 2: 4 i 7 iz primjera (kod tebe ce mozda biti negativne ako servo radi u drugu stranu). Ne treba pretjerivati jer to pri punom gasu ima veliki utjecaj. Zato sam napisao 4 za 75% gasa i 7 za 100% gasa.

Isprobati na simulatoru, ako je moguce i sve ce biti jasno :)

Edit: na kanalu elevatora to sloziti, ne gasa... :) posto se kao source uzima: thr

Pod CV1 je 5 tocki, sve su podesene na nula po defalutu... ne razumijem ove postotke u odnosu na tocke, znaci, kuzim da je prva tocka 0%, druga 25% itd... ali te tocke su postotak cega ?

Dalje, sada sam podesio kako si mi rekao 4. tocku na 4 i 5. tocku na 7..

Sada, ako sam ja dobro skuzio, source sam odabrao THR odnosno throttle, i sada su sve tocke u CURVE1 vezane za gas, a onda odredjujem na kojem ce dijelu gasa, u ovom slucaju na 4/5 i 5/5 gasa, ce on podici elevone za 4 odnosno 7 posto... jeli to tocno ?

hvala

Sry, ocito sporije kopcam.. :)
Nemam simulator nazalost..

Sada pitanja:


Odg: Turnigy 9x nasljednik 9X-R

Reply #134
E, kada ja to tako namjestim, cim upalim stanicu, meni gas skoci na 100 %