Skip to main content

Topic: Koliko diže vaš multirotor (Read 12661 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #45
ja imam iskustvo da veći motori, sporiji, rade jako dobro (na quadu), toni, ti si rekao da su malo preveliki za taj setup,
ali ja sam jako zadovoljan sa stabilnošću, mislim da bi 6 ovakvih motora jako dobro radilo

a možda su se jednostavno posložile sile svemira? :-)

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #46
Mislim da je jako bitan setup pogotovo ako se sve pogodi rezultat je stabilna letjelica.
Ali svi znamo svaka elektronika drugačije radi čak i 2 ista mikrokoptera recimo sa istim motorima i svime drugačije se podešavaju tako da to je u nekim slučajevima sreča da radi

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #47
Evo rus nas je opet stigo digo je 15 kg ali naravno sa 3 oktokopterom. :)
Meni se neda ništa modificirati pogotovo ne letjelicu tako da čemo za sada na ovome ostati makar bi mogo sada još neku kemijicu napraviti da dignem malo više al eto.
 
Ima davorvž okto pa mi je reko da če dizati više pa da vidimo sada njega .

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #48
Možda ga dikvalificiraju? Da li je radio po propisima natječaja. Sve mora biti u jednom kadru, raspon motora i težina da se lijepo vidi na vagi. Možda je nosio LIGHT pivu pa može nositi više  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #49
pa ko jebe rusa  :D
sutra cu ja dignuti 15kg i 100g i staviti gore video pa nek opet rus dize 15,5 a onda cu riskirat i reglere na kratko pa da vidimo na 6S sa 14 cola koliko podize

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #50
ajmo naši.... 8)

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #51
Majk dofuram ti ja jos jednu Colu Zero, to ce biti 15Kg, a ona je laksa od obicne :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #52
a da se prestanete mučiti i haknete vagu..... ?

naš klubski inženjer elektrotehnike veli da je to potencijalno manje muke nego dizat 15kg  ;)




Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #53
pa ko jebe rusa  :D
sutra cu ja dignuti 15kg i 100g i staviti gore video pa nek opet rus dize 15,5 a onda cu riskirat i reglere na kratko pa da vidimo na 6S sa 14 cola koliko podize
TO JE DANAS ZNAČI...AJMO NAŠIIIIII!!!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #54
A da namontiraš na oktu ili hexu coxsialno(duplo motora)i napraviš X12 ili X16 spojiš reglere dva u jedan ulaz?ima li šanse da to radi,jer gledao sam kako tip na arducopteru spaja u quad konfiguraciju 8 motora jel softver nije još bio razvijen za X8......ja pitam ko laik,čini mi se moguće....   ::)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #55
Ja bi isto mogo možda i 16 dignuti jer se odvojio od zemlje relativno lako.
 
Od rusa je na limitu i frajre leti na 5 s i svaki put povečava oktu za veče propele.
Meni se neda rastavljati to i povečavati.
 
A kada gledam moji regleri su vukli oko 30A svaki na 6 s sa 12 elisom tako da ovo 13 ili 14 elisa neznam koliko je to pametno al eto.
 
Ja ako mi dopizdi stavljam još 8 motora istih od ispod mogučnost za to imam pa čemo da dižemo 20 kg valjda.
 
Ali problem je šta mi se neda to raditi zbog toga jer me to košta oko 400 dolara minimalno da montiram gore.

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #56
Ali bi bili prvi... :)

Ajd ti za pocetak vece propele, ja ti dam 6S jake batke i da dignemo 16 Kg :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #57
Meni ne stanu veči proleleri sada je razmak 5 mm do propelera do propelera.
 
Ma ide meni sigurno još sa ovim nisam ni probo dignuti više.
 
A neda mi se sa time zezati sada ču pričaketi da vidim do kuda če otiči pa čemo vidjeti onda


 

Odg: Koliko diže vaš multirotor

Reply #59
ma mislio sam stavit jedan odozgor drugi odozdol.
 
Ali mi se neda zezati sa time.
 
Vidiš da rus samo povečava promjer po potrebi sa 90 cm promjera dosao je na 117 cm lik ima volje pa nek gradi.