Skip to main content

Topic: MSH Brain (Read 4179 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MSH Brain

Sredinom ljeta bi trebao izaći Brain FBL od MSH. Po specifikacijama je bliži SK720, obzirom da ima 3 žira i 3 akcelerometra, i sve je u jednom kučištu, koje je nešto manje od 30 mm (što je dobro jer je razmak frejmova kod fusiona 30mm). Cijenom je dosta ispod SK720, 189$ za preorder (hm, obično za preorder ne traže punu cifru nego samo dio, npr 50$) a +60$ u redovnoj prodaji.
Ne očekujem da odmah bude u rangu SK720, ali ne da mi se biti beta tester sa svojim preskupim helićem, međutim cijena je primamljiva.
A tu je i Spartan Vortex, koji isto izgleda zanimljivo.
Uvrstio bi i futabu među poželjne kad ne bi bila s-bus exclusive.
Uplatiti i čekati ili ne uplatiti pitanje je sad?
 
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MSH Brain

Reply #1
Pojma ti nemam, ja iskreno ne bih uplaćivao... Baš iz razloga što ne bih htio biti beta tester...
Da li ti treba self-leveling?
Ako ne, možeš probati letjeti moj heli s Futabom pa ćeš biti nešto pametniji, budući da imam dosta vibracija od venta motora, skije se tresu a Futabi to uopće ne smeta :) A i heli je skoro isti kao tvoj, pa ćeš imati ideju kak bi se i tvoj ponašao. Postoji adapter za Futabu, tako da sad radi na svim prijemnicima, znači nije s-bus exclusive. Samo nemoj razbit heli :D
MAK Zapad

Odg: MSH Brain

Reply #2
Mislim da mi treba self leveling. Ta opcija manje košta nego skršen heli.
Znam da ima adapter za futabu, a navodno da i multiplex ima neku vrstu jednožičane komunikacije ali je to još nedokumentirano (ne znam jel s-bus ili ppm) tako da bi se futaba mogla priključiti (ali nema self leveling).
Mislim da self leveling na brainu neće raditi odmah nego u nekoj od inkarnacija kao što je bilo i sa SK720.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG


Odg: MSH Brain

Reply #4
Jako lijepo i elegantno ..... kada skupim novčiće ........ ...  :D

Odg: MSH Brain

Reply #5
Mogo je testirat MSH proizvod na MSH heliću, npr 700-tki a ne goblinu ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MSH Brain

Reply #6
Ma sve to isti k, talijan jedan talijan drugi  ;D
MAK Zapad

Odg: MSH Brain

Reply #7
SK720 je odličan FBL sistem, probao. Self-leveling je banana jer čim ga malo protreseš više ne radi kak treba...
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: MSH Brain

Reply #8
Nemreš vjerovat, sad baš čitao o SK720 :)
Ma nije banana self-leveling nego loše radi ako ima imalo vibracija, tak da ga treba zmontirat ispod centra gravitacije jer tamo u pravilu ima najmanje vib. i onda radi super, naravno prije toga riješit vibracije
Samo, bolje se pouzdat u svoje prste nego u self-leveling. Ak se jednom naučiš na ta pomagala, nikad se nebuš naučio bez toga (tj. puno teže)
Ja sam zatucan i ne mičem se s Futabe, heli se trese tak da se skoro rastavi u zraku ali 750 to podnosi stoički i niš mu ne smeta  :D
MAK Zapad

Odg: MSH Brain

Reply #9
Na žalost i moj Fusion se trese, ali V-baru to ne smeta, iako nema najnovije senzore.
Čitao sam i ja o SK720 jer me zanima selfleveling, mislim da je to dobro, ionako ga koristiš kao panic button a ne cijelo vrijeme letenja. I da, razina vibracija mora biti skoro 10x manja nego ako se ne koristi, a SK720 ima dobre mogućnosti mjerenja vibracija pa je i lakše odrediti što je izvor.
Jedino nisam skužio oko softa za PC, i tu je nekakva doplata u igri?
I dosta se žale na sd karticu, odnosno utor, pa blesiranje prilikom updatea ...
A self leveling na Brainu još nitko nije demonstrirao, iako piše da ima tu mogućnost.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MSH Brain

Reply #10
BTW jednožična komunikacija SK720/540 sa MPX M-Link prijemnicima ne radi. Zato što nije S-bus kompatibilna serijska komunikacija, nego SRXL, a to razumije BeastX, V-bar, Rondo.
Ubacit će ako bude zahtjeva od korisnika ... (ne vjerujem da će se to desiti)
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MSH Brain

Reply #11
Davore, vjeruj mi ne bi ti preporučio self leveling. Npr. sve super, letimo, probamo self leveling na center stick i čim SK720 skuži da hočeš self-level on ga pokušava levelirat krivo! Skužiš da ti ga krivo levelira i ideš sletit, taman sletiš, opustiš se, elise se još okreču i kak je self-leveling na center stick ovaj ga hoće krivo levelirat, helić se okrene i lupi elisama o pod. Mislim nije velika šteta, ali ono... nisi ga ti razbio već SK720... katastrofa.
Što se tiće vibracija... novi novcati helić stoji mirno u zraku, samo self-levelingu ima previše vibracija. Onaj ko-pilot je bolji za to, nisu bezveze napravili da infracrveno razlikuje nebo i horizont.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: MSH Brain

Reply #12
Na žalost i moj Fusion se trese, ali V-baru to ne smeta, iako nema najnovije senzore.
Čitao sam i ja o SK720 jer me zanima selfleveling, mislim da je to dobro, ionako ga koristiš kao panic button a ne cijelo vrijeme letenja. I da, razina vibracija mora biti skoro 10x manja nego ako se ne koristi, a SK720 ima dobre mogućnosti mjerenja vibracija pa je i lakše odrediti što je izvor.
Jedino nisam skužio oko softa za PC, i tu je nekakva doplata u igri?
I dosta se žale na sd karticu, odnosno utor, pa blesiranje prilikom updatea ...
A self leveling na Brainu još nitko nije demonstrirao, iako piše da ima tu mogućnost.

Pa pokazao je selfleveling pri kraju snimke... 8)

Odg: MSH Brain

Reply #13
Nemreš vjerovat, sad baš čitao o SK720 :)
Ma nije banana self-leveling nego loše radi ako ima imalo vibracija, tak da ga treba zmontirat ispod centra gravitacije jer tamo u pravilu ima najmanje vib. i onda radi super, naravno prije toga riješit vibracije
Samo, bolje se pouzdat u svoje prste nego u self-leveling. Ak se jednom naučiš na ta pomagala, nikad se nebuš naučio bez toga (tj. puno teže)
Ja sam zatucan i ne mičem se s Futabe, heli se trese tak da se skoro rastavi u zraku ali 750 to podnosi stoički i niš mu ne smeta  :D

e nije baš tema za ono kaj je meni upalo u oko , ali nek brišu kome smeta .... ovo sa montiranjem u CG , uzeo sam od davora 3gx (hvala davore) i namontirao ispod main shafta ( na protosu ) premda me davor upozorio da bi ga mogao skršiti kod inverted ... ali to mi je po svim zakonima fizike djelovalo kao položaj gdje bi žiroskopi morali najbrže reagirati ...... ili ?
dx9-xd8-gobac630

Odg: MSH Brain

Reply #14
Pa to bi trebao biti najbolji položaj, na 450kama V2 ima baš mount za 3GX unutar frame-a
MAK Zapad