Skip to main content

Topic: servo za pitch na gimbalu (Read 9440 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

servo za pitch na gimbalu

Molio bih da me netko uputi koji servo mi je bolji da ga iskioristim za pitch na nosaču kamere razmatram slijedeće
futaba bls451 http://www.servodatabase.com/servo/futaba/bls451
savox sb2272mg http://www.savoxusa.com/ProductDetails.asp?ProductCode=SAVSB2272MG&Show=TechSpecs
savox sc1258tg(ovaj bude u av200 gimbalu) http://www.savoxusa.com/ProductDetails.asp?ProductCode=savsc1258tg

Zanima me koliko utječe na kvalitetu i koliko je potrebna brzina pošto ovaj drugi savox "šije" futabu duplo....znam da ima jeftinijih al me zanima kvaliteta..na gimbalu neće biti prenosa tipa 5:1 nego direct drive(govorim o pitchu)

ima li netko da me prosvijetli?robi davor tomo toni jazavac???
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #1
[quote author=peroemin link=topic=8718.msg78567#msg78567 ]
ima li netko da me prosvijetli?robi davor tomo toni jazavac???
[/quote]

meni cijeli gimbal toliko ne košta  ;D
tak da ti ne mogu reći kakvi su ti skupi i opaki servači  :(

najgore je kaj ni ta cijena ne garantira da bu bili ok,
pa baš moraš naći nekoga tko je to montirao i letio s jednim od tih.
a to ti opet ovisi i o gimbalu, jer vjerujem da isti servo ne mora davati iste rezultate na različitim gimbalima, što ti dodatno komplicira cijelu priču, prvo definiraj koji gimbal imaš pa traži korisnike s istim, i njihova iskustva...
masu kamere da ne spominjem, ona isto utječe...

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #2
Čisto da se ubacim u temu jer me nešto interesira...
Da li je stvarno potrebno dati toliko novaca za servo koji će vrtit gimbal? Stvarno?
Ti servači se koriste na autićima i ciklici helija gdje je potrebno vrhunsko centriranje i hrpa momenta... A i brzina...
Ovaj 2272MG se koristi na repu, 1258TG možeš naći jeftinije (Century-RC.com, AlignDS610 (Savöx ih proizvodi za Align)
Nemam iskustva s gimbalima i multijima, sigurno će ti dečki koje si naveo bolje moći odgovoriti, ali ja brijem da nema šanse da bi osjetio razliku između DS610 ili nekog duplo skupljeg (boljeg) serva
MAK Zapad

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #3
ma slazem sam gimbal,tomo ti znaš kakav ,pa nemrem nikog pitat....sve skupa bu izašao oko 250eur a trebao bi bit oblikom ko onaj cinestar gimbal
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #4
kamera je za sad go pro a bila bu cannon d60 kad je se usudim stavit...ona sa objektivom bude skoro kilu....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #5
ovaj savox ima na av200gimbalu pa još ima i potenciometar pa još i zupčanik dodatni za 10:1 prenos pa opet nije dovoljno dobar... AV200 Roll Enhancement.wmv
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #6
Tebi ne treba brzina, već koliko koraka servo ima, savox ima najviše (ne svi), 4096 (to me je Igor naučio), ali ti ne vrijedi ako kontroler ne šalje toliko puta... nego 1024

Isti problem imam i ja na Nazi, ali čini mi se da direkt, bez nekog omjera, to ne bude dobro radilo..

Imam na starom gimbalu sa helića omjer preko remena oko 6:1 pa ću probat s time..

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #7
jasno što brži i precizniji je bolje, al to je nažalost samo dio cjelokupne priče...to ti je sada već jasno i iz stećenog iskustva...cjeli stroj mora biti tipi topi da bi i najskuplji gimbal radio kako treba..a ni tada nema garancije... :(

zato dobro odvagni prije nego što naručiš...

lp
Toni

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #8
na kontroleru se moze namjestiti rezolucija ta od savoxa...trebao bih još informacija i iskustava sa servoima...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #9
Čisto da se ubacim u temu jer me nešto interesira...
Da li je stvarno potrebno dati toliko novaca za servo koji će vrtit gimbal? Stvarno?
Ti servači se koriste na autićima i ciklici helija gdje je potrebno vrhunsko centriranje i hrpa momenta... A i brzina...
Ovaj 2272MG se koristi na repu, 1258TG možeš naći jeftinije (Century-RC.com, AlignDS610 (Savöx ih proizvodi za Align)
Nemam iskustva s gimbalima i multijima, sigurno će ti dečki koje si naveo bolje moći odgovoriti, ali ja brijem da nema šanse da bi osjetio razliku između DS610 ili nekog duplo skupljeg (boljeg) serva
da odlična je ta stranica a reci molim te jel moze taj servo align imati pomak od 180 stupnjeva na 5:1 prenosu
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #10
Pojma ti nemam, ali je identičan 1258TG-u (na http://www.servodatabase.com nema podataka o rotational rangeu niti za Savöx niti za Align)
Na centuryju je cijena i nešto manja nakon što se ulogiraš.
MAK Zapad

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #11
jazavac daj pliz savjet ti si tu najmjerodavniji nekak nakon niza gimbala koje si napravio...  ::)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #12
ja koristim align ds 620 na platformi + uljni mortizeri samo rebount i to onda radi koliko toliko uglađeno makar ja za snimanje koristim mehaničke žiroskope.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #13
ja koristim align ds 620 na platformi + uljni mortizeri samo rebount i to onda radi koliko toliko uglađeno makar ja za snimanje koristim mehaničke žiroskope.

pozzzz

gdje nabaviti mehanicke ziroskope
Ja trazio mehanicke ziroskope i nigdje da nadem nesto malo sa velikim okretajima!?
LP,  Chris
... gravity always wins ....