Skip to main content

Topic: servo za pitch na gimbalu (Read 9444 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #15
ja koristim align ds 620 na platformi + uljni mortizeri samo rebount i to onda radi koliko toliko uglađeno makar ja za snimanje koristim mehaničke žiroskope.

pozzzz

gdje nabaviti mehanicke ziroskope
Ja trazio mehanicke ziroskope i nigdje da nadem nesto malo sa velikim okretajima!?

Ja sam svoje dao kod tokara raditi i klackalice i zamašnjake izbalansirane na 50000 a vrte se 46000.

Jedna te izađe oko 350 eura sa svime i baterijom i reglerom.

Za sada trenutno najbolje riješenje za snimanje oni koji su bili kod mene znaju o čemu pričam.

U svakom slučaju dok god multirotor može da leti ovaj če imat perfektnu sliku bez obzira na vijetar.

Jedina stavr je šta moraš imati multirotor a ne neki mali jer ti ne može to nosti kako treba.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #16
mehanički gyro je jedan pristup,
masa je velika, ali se dobiju ok rezultati.

evo i primjene inercijske stabilizacije, tko ima viška vremena da se poigra i s time,
kao i kod mehaničkog gyra, tu je rezolucija neograničena, za razliku od one kada kameru stabilizira servo, pa sve ima svoje prednosti i mane....

http://ecilop.tv/



na 0:40 se vidi kako radi, neka mi netko pokaže gimbal sa servima koji tako radi  ;D

video: http://tinyurl.com/inercijamulti

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #17
uf meni su to španska sela...nemam pojma o čemu govorite...iako vidio sam da neki namontiraju hard disk ispod da se vrti pa stvara inerciju...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #18
Je li netko od vas pokušao napraviti steadicam na multirotoru?

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #19
moderatori,jel se moze neš napravit da se uploudaju vimeo video...prije je moglo,ne kuzim zašto sad više neće?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.



Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #22
evo suzio sam izbor na

Align DS610
Specification:
●Stall torque:9.6kg.cm(4.8V)
                   12.0kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.10sec/60°(4.8V)
                     0.08sec/60°(6.0V)
●Rating voltage:DC 4.8-6V
●Temperature range:-20°C~+60°C
●Dimension:40.3 x 20.1 x 36mm
●Weight:52.2g

AlignDS620
Specification:
●Stall torque:8.0kg.cm(4.8V)
                   10.0kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.09sec/60°(4.8V)
                     0.07sec/60°(6.0V)
●Rating voltage:DC 4.8-6V
●Temperature range:-20°C~+60°C
●Dimension:40.3 x 20.1 x 36mm
●Weight:52.2g 

AlignDS650
Specification:
●Stall torque:4.0kg.cm(4.8V)
                   5.0kg.cm(6.0V)
●Motion speed:0.058sec/60°(4.8V)
                     0.048sec/60°(6.0V)
●Rating voltage:DC 4.8-6V
●Temperature range:-20°C~+60°C
●Dimension:40.3 x 20.1 x 36mm
●Weight:56g
●1520μs standard band
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #23
DS650 je najbrzi ali ima torque duplo slabiji,pitam se jel to dovoljno da okreće kameru i nosač tezine min 1kg-1.5kg
molio bih ako netko ima mišljenje o tom da me prosvijetli... mislim da će bit DS620....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #24
isto me zanima ako netko zna kako izračunam veličinu tj duzinu prenosnog remena..dakle koliko ja shvaćam ako kupim zupčanik za servo od recimo 12T i drugi za prenos od 78T koji remen i dal je to moguće izračunati ako neznam udaljenost njih dva,pitch mora valjda biti isti kod oba zupčanika....il se to zove pinion kad je remen...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #25
ok to se zove timing pulleys...recimo MXL 30T + MXL 130T + MXL timing belt 150T
evo tu ih ima http://www.sdp-si.com/eStore/CoverPg/Drive_Components.htm
daj pliz nek me netko prosvijetli i napiše neku kombinaciju i na što da obratim paznju...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #26
mehanički gyro je jedan pristup,
masa je velika, ali se dobiju ok rezultati.

evo i primjene inercijske stabilizacije, tko ima viška vremena da se poigra i s time,
kao i kod mehaničkog gyra, tu je rezolucija neograničena, za razliku od one kada kameru stabilizira servo, pa sve ima svoje prednosti i mane....

http://ecilop.tv/



na 0:40 se vidi kako radi, neka mi netko pokaže gimbal sa servima koji tako radi  ;D

video: http://tinyurl.com/inercijamulti

Moja platforma immam i jedno i drugo.

A ovo šta lik pokazuje je super tako radi i moja isto na mjestu hirvel vidio neki dan ali stvar je u tome što multirotor ne ide tako on ima duge pomake napred nazad ljevo desno i koliko god ona bila dobro izbalansirana na kraju će se ljuljat i to dolaze onda mehanički žiroskopi koji to skoro momentalno stabiliziraju.
Platforma kako takva prilikom letenja napred stvara različit otpor gore i dole znači kod kamere i gore kod baterije i to je gotovo nemoguče napraviti da otpor zraka bude isti i gore i dole zato ti dolazi do ljuljanja opet kažem hover je fenomenalan ali kod leta napred platforma po elevatoru neče gotovo ni jedne sekunde držati trenutni položaj zato moram imati ili gyro tipa ko što je litvanac stavio ili mehaniči gayro koji ja imam.

Ja svoj ne zovem inerciska stabilizacija več gyroscopic moun jer je to gore upravo to 2 klackalice pod 90% samo su gore skoro perfektno izbalansirane u omjeru 10:9 a kog gyra je centrifugalna sila nema potrebe za kontra balastom tj da ga ima ubilo bi stabilizaciju


Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #28
eh....dovodi me taj okvir u iskušenje....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: servo za pitch na gimbalu

Reply #29
to su skopirali ovog ecilopa, koji je to razvijao 2-3 godine,
valjda radi ok, iako još frame nije u prodaji, tek kao za tjedan dana kreće... pa nema ni reviewa nigdje.

ako netko iskopa, samo neka linka :)