Skip to main content

Topic: letimo i mi u ivanic - gradu (Read 194854 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #705

SkyStar-Protech Trainer.mp4


....došlo doba da se Trener isproba...pre dugo sam bio na raznim jedrilicama i zaboravio sam kako se leti sa Nitrom...ali neka, sve je OK idemo dalje...hehe

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #706
Prvi puta na našu pisti stigao je „pun bus“ školaraca. Učenici 5. i 6. razreda OŠ Posavski Bregi stigli su nam u posjet... Njima je to bio krasan izlet, a nama predivno iskustvo.
Poučili smo ih o modelima aviona i o  njihovim dijelovima. Čak smo i izrezali jednog „Zagija“. Dali smo i njima da slože svoj model od prethodno izrezanog izoflora s kojim su poslije ljepljenja i „ poletjeli“.
 Na kraju smo „poletjeli“ i mi sa pravim modelima, pokazali im nakon teorije kako to uistinu izgleda letjeti RC modelom.
Bilo je puno zapitkivanja o modelima u zraku, koji je brži, koji je skuplji, kako može visoko,  gdje se mogu kupiti dijelovi itd.
 Nakon puno veselih osmjeha i ozarenih lica od sreće i sjeverca koji je neumorno puhao, poslali smo djecu nazad u školu, po nova saznanja. Nadamo se  da će im i avioni  i mi ostati u lijepom sjećanju.   
[attachimg=6]

[attachimg=7]

[attachimg=8]

[attachimg=9]

[attachimg=10]

[attachimg=11]

[attachimg=12]

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #707
Ma klinci su bili odlicni :) Boris,fotke su stvarno super :)

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #708
SVAKA POHVALA ... Treba Klincima pokazat da Ovako nesto opce postoji .. Jer danas klinci vise neznaju nista osim igrica i sl....



Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #710
prvi let mojeg novog zagija. tak je dobar da je i ptić bacio oko na njega :D (valjda je gledo koji je setup gore :DLet sa pticama :)



Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #713
[attachimg=1]

Sedmi memorijal Rudolfa Perešina održava se u Ivanić Gradu, gradu u kojem je odrastao i školovao se legendarni hrvatski pilot. Počeo je polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća ispred njegove spomen-biste u Parku Rudolfa Perešina.   Nakon toga položeni su vijenci kod spomen-ploče u naselju Caginec.
Prelet borbenog zrakoplova MIG-21 Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Protuzračne obrane odgođen je zbog lošeg vremena.
 Održat će se modelarski aeromiting u organizaciji RC-IG modelarske sekcije aerokluba Ivanić
 i nastup raketomodelara Centra tehničke kulture Dubrava iz Zagrebačkog saveza klubova mladih tehničara.

Tako je i bilo, odletjeli smo unatoč lošem vremenu, tj, kišici i hladnoći, a najveći je problem bio prostor za letenje i slijetanje... no ostali smo "čitavi", a ostali iznenađeni...

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #714
[attachimg=1]

Sedmi memorijal Rudolfa Perešina održava se u Ivanić Gradu, gradu u kojem je odrastao i školovao se legendarni hrvatski pilot. Počeo je polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća ispred njegove spomen-biste u Parku Rudolfa Perešina.   Nakon toga položeni su vijenci kod spomen-ploče u naselju Caginec.
Prelet borbenog zrakoplova MIG-21 Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Protuzračne obrane odgođen je zbog lošeg vremena.
 Održat će se modelarski aeromiting u organizaciji RC-IG modelarske sekcije aerokluba Ivanić
 i nastup raketomodelara Centra tehničke kulture Dubrava iz Zagrebačkog saveza klubova mladih tehničara.

Tako je i bilo, odletjeli smo unatoč lošem vremenu, tj, kišici i hladnoći, a najveći je problem bio prostor za letenje i slijetanje... no ostali smo "čitavi", a ostali iznenađeni...

[attachimg=2]

[attachimg=3]

Kad vec nije mogao MIG21 preletit,letjeli smo mi :D :D :D

Odg: letimo i mi u ivanic - gradu

Reply #715
evo da ne drobim puno bezveze. copy/paste 


"Poznavajući nesquicka stvarno ne znam kako bih mu pomogao.. ali je dao ovim događajem , a i ekipa koja je bila s njime i svojom modelarskom imovinom primjer i dokaz da se takve stvari mogu dogoditi. Jednostavno o nekim stvarima više ni ne razmišljamo. Bateriju u model i vozi..

Stvarno mislim da bi od nas kao modelarske zajednice trebalo možda osim pametovanja na neki način pomoći kolegama u nevolji.. Znam da se danas sutra meni a i nekome od nas može dogoditi isto ovakvo sr***nje.

Možda da dogovorimo neku zajedničku akciju ili rule za sve nas modelare? Ne znam kako kod nas funkcionira onaj donate button.. ali poznavajući Nes-a kao osobu, sigurno mi ne bi bilo žao odreći se jednog pišljivog serva (tipa 10$) za pomoć kolegi ili bilo kome drugome. Znam da mu to neće kupiti novi auto.. ali mislim da bi to bilo fer i najmanje od jednog community-a."

pa ko moze neka da koju kunu da pomognemo kolegi. MODELARSKA SOLIDARNOST JE UVIJEK NA PRVOME MJESTU...