Skip to main content

Topic: Spektrum DX8 range (Read 3726 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum DX8 range

Pozdrav,
Kupio DX8, i imam problem. Domet je jedva 50m. Probao vise prijemnika i ista stvar. Probam sa starom DX 6i i sve super. Ima li ko iskustva s istim problemom ?
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #1
Negdje sam procitao da mozda ima smetnje od ESC, pa ako imas drugi ili jos bolje bateriju za rx pa probaj tako.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #2
Nije to, kak radi sa DX6 bez peoblema. Probao sam sa 3 kombinacije tj. S 3 modela koja imam.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #3
Jedni spominju da je napon baterije stanice slab pa vidi i to.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #4
Koliki je domet s range test funkcijom?
Trebao bi imati 30m.

Range Test
 
The DX8 incorporates a Range Test feature into the software that reduces the power of the signal to check to ensure that the radio and receiver can communicate properly. Standing 30 paces, choose the Range Test and depress the training button to activate the reduced power test.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #5
Upucaj i najnoviji firmware za svaki slucaj.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #6
Jedva 10m. Ma skrsio sam model na 40 metara od mene,osrao bez  signala.
Sve sam probacao, nisam pocernik i imam DX6i staru s kojom sam do jucer letio, i s njom kad bindam model sve ok, kad bindam s DX8, onda nista, probabao sam i DSM2 i DSMX prijemnike i ista stvar(imam 15 prijemnika sveukupno).
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #7
Znam da nisi pocetnik.
Ako imas srece neka je glupost, pre nova je i ne zelim da budes baksuz,
spominje se 1% nesretnika s problemom.

Garancija je zadnja opcija, probaj i na ono sto sumnjas i ne sumnjas.
Resetiraj, probaj sta ti padne na pamet.



Odg: Spektrum DX8 range

Reply #10
Ma tako se i manifestira, kao da antena nije spojena, otvorio bih ju ja ako to ne krši garanciju, no nism siguran.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #11
..... :(     nadam se sretmom rijesenju....
Turnigy 9X

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #12
Ak ima garanciju bolje ne otvaraj, jedino ak si siguran u sebe da ne ostavis nikakav trag otvaranja, a za to ti treba originalni odvijac da ne preskace i biti jako njezan te paziti da kod otvaranja nepukne ni jedna zica, za rasklapanje koristiti noz, nikako sarafciger jer je mali i ostavlja velik trag na plastici.Ja sam elektronicar i imo sam problem sa koaksijalcem i nakon 2 dana buljenja i probavanja da se pokrene heli na vecu daljinu od jednog pedlja uspio sam 2 puta.Kinez poslo novi prijemnik i sve ok.

Odg: Spektrum DX8 range

Reply #13
Otvorio sam i provjerio sve , nije do kabla od antene, u uputama lijepo piše kako se otvara stanica ako hoćeš mijenjati između MODE 1 do 4, tako da mislim da samo otvaranje ne utječe na garanciju., no svejedno sam pazio i sve polako vratio kako je i bilo, tako da se ni ne vidi da je otvarana.
čak sam mapravio update softwarea na zadnju verziju i ništa, spojio sam telemetriju da vidim jačinu signala i fakat, u range testu nakon samo 10 metara signal se izgubi, odjednom, nema laganog pada signala sa udaljenošću.
Ništa, poslao sam mail da imam problem i sad čekam odgovor.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.