Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 69545 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #105
Ma dobro, to Kenobi malo Stipu pali na guranje s Raptorima.

Inače, preskupi (420 milijuna po komadu) Raptor je, kažu stručnjaci, podosta promašen jer je prvotno bio zamišljen kao lovac za prodor u dubinu ruskog teritorija. S obzirom da su se političke okolnosti promijenile i njegova namjena je danas vrlo upitna jer praktički nema prirodnog neprijatelja, barem ne za sada. Čak i američki veterani - piloti lovaca, tvrde kako je takva stealth tehnologija kod lovaca upitna jer uvijek se ima pa makar i mali radarski odraz (kabina i usisnici rade najviše problema). Druga njihova tvrdnja bila je da je lakše izbjeći radarski navođenu raketu nego onu s IC navođenjem. Pa ako radarski odraz i koliko toliko sakriješ ne možeš onaj toplinski koji izlazi iz mlaznica. A na području IC raketne tehnologije su istočnjaci, ponajprije Rusi, daleko stigli. 

lp
Toni

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #106
Imaju ameri velikh problema sa raptorima, jer im se piloti doslovno uguše pri letu na velikim visinama gdje, izgleda,  sam avion odsječe dovod kiseonika pilotu.... c c c c c


A i mehaničari na održavanju raptora su nedprosječni sa brojem bolovanja.... c c c c
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #108
Ajd Ivane kad svi već navalio ponovno na ove naše kante koje su, kakve god da bile, ipak još uvijek naše. Pa da vidimo kako to rade najbolji na svijetu.
Dakle F-22, koji ukupno kada se sve zbroji po komadu stoji oko 420 milijuna dolara i najbolje je što trenutno leti od lovaca, ubija prekidom dovoda zraka vlastitom pilotu.
Pratim to još od kada se dogodio prvi incident sa smrtnom posljedicom.

http://www.military.com/news/article/f22-pilots-remains-recovered-in-alaska.html

Pa su onda optužili naravno pilota da je kriv jer tako skup aparat ne može biti neispravan.
Al onda je navalila obitelj. 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2138684/Family-F22-pilot-killed-oxygen-cut-accuses-Air-Force-cover-blaming-420m-plane-crash.html

Pa su onda priznali da ipak nešto nije u redu i da je vjerovatno kriv dovod zraka jer su im piloti počeli masovnije padati u nesvijest tijekom viših letova. 

Što je najbolje još uvijek ni ne znaju kako se to događa pa će još izmusti para od tvojih sugrađana da otkriju koji im je vrag.

http://www.airforcetimes.com/news/2011/10/air-force-defense-f-22-raptor-oxygen-problems-deals-102711w/

BTW zemaljsko osoblje koje se brine o njima počelo je oboljevati u još uvijek nerazjašnjenim okolnostima. Biće da je ta nova tehnologija opasna i kada miruje na zemlji.
 
lp
Toni
 
 

Tu sam već nešto stavio o tome. Rješit će oni te probleme s vremenom. "Stalna zaposlenost" je i za njihove političare važna.

lp
Toni

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #109
svi se boju tih interkontinentalnih raketa sa nukularnim bojevnim glavama, zato se i ne ratuje više. Opet moram naglasit da su teroristi ti koji kakaju, mala skupina pedera koji rade probleme nad civilima. Mozda ratovi i odu u povjest, mislim da je čovlječanstvo i diplomacija toliko otišla naprijed unazad 50god da su samo problem ostali teroristi.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #110
Opet moram naglasit da su teroristi ti koji kakaju, mala skupina pedera koji rade probleme nad civilima.

Tako je, od onih za koje znamo - Tony Blair, Obama, Bush, Henry Kissinger itd. da ne nabrajam. Ne trollam BTW, ozbiljan sam
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #111
mogao je todoric donirati dva, ionako mu drzava pogoduje.
Da imas pravo, opredjelili smo se i izbor je suzen al jako me zanima sta ce iz ovog proizac...

Stipe ovo bi bilo super Todoric je sponzor, avion na krilima bi imal reklamu Konzuma
A kad bi napadal neprijatelja u zraku vukel bi reklamu vikend akcija ,a neprijatelj kad bi videl reklamu bi se spustil negdje na livadu i otisel u soping jer mu je jeftinije nego doma,
Dok je on u sopingu mi mu maznemo pol aviona,
to je prava borba bez metka i tak par komada i imamo avion bez ikakvih ulaganja
Kaj je najbolje oni jos neki k...c i potrose kod nas
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #112
svi se boju tih interkontinentalnih raketa sa nukularnim bojevnim glavama, zato se i ne ratuje više. Opet moram naglasit da su teroristi ti koji kakaju, mala skupina pedera koji rade probleme nad civilima. Mozda ratovi i odu u povjest, mislim da je čovlječanstvo i diplomacija toliko otišla naprijed unazad 50god da su samo problem ostali teroristi.

Bojim se da ratovi neće ići u povijest i oni su stalno prisutni i traju pa i sada dok ovo pišemo. A floskula "borba protiv terorizma" do one poznate američke administracije "tko nije uz nas protiv nas je", danas je to bar svakome jasno, samo je pokušaj medijskoga spina vezanog za krojenje novoga svjetskog poretka, ponajprije na naftnome Bliskom istoku, koje je počelo još prvom pustinjskom olujom. A protiv terorista (terorizma - za kojega kažu da je oružje siromašnih i koje naravno ni pod razno ne oopravdavam) s ruksakom na leđima koji se uputio prema nekoj vrlo prometnoj postaji ne možeš se boriti ni s B-2, ni Raptorima.
  
lp
Toni

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #113
Lijepo rečeno toni, samo takav terorizam postoji u puno manjoj mjeri nego mediji to žele prikazati. Skoro da je i nepostojeć.
Koliko su samo američki teroristi i agresori pobili ljudi u Iraku, znači samo u Iraku, nedužnih civila, djece, staraca... Toliko nisu pobili teroristi u cijeloj povijesti čovječanstva.
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #114
Ako pažljivo čitaš moj post jasno ti je što želim reći i bez korištenja "ključnih riječi" za pretraživanje neta.  ;)
 
lp
Toni

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #115
Lijepo rečeno toni, samo takav terorizam postoji u puno manjoj mjeri nego mediji to žele prikazati. Skoro da je i nepostojeć.
Koliko su samo američki teroristi i agresori pobili ljudi u Iraku, znači samo u Iraku, nedužnih civila, djece, staraca... Toliko nisu pobili teroristi u cijeloj povijesti čovječanstva.

meni se cini da ti previse mislis na amerikance. :)

svi znamo sto su i tko su osim mozda iveka koji ih cak i podrzava. ;)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #116
Ma ne mrzim ja Amere kao Amere, već one na vrhu koji dirigiraju tim ovčicama koje kolje druge ovčice na istoku...  :-\
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #117
Toni nit se mogu složit s tobom niti nemogu! Stvar je za sebe jasna, ameri su ameri u to ne ulazim, ali kao šta Rusija ima problema sa Teroristima, ima i EU, nemoj to ubrajat kao produkt nečega ili siromašna tvorevina, to je vrlo softicirana organizirana gruba koja je kadra učiniti vrlo nepoželjne posljedice kako bi ostvarili svoj kojekakvi interes. Sjetimo se samo masakra u Moskvi, Londonu a da Ameriku ne spominjem. Nama treba obrana iz zraka i to je jasno ko dan! Sad u ovom slučaju dobro bi došlo bilo šta! Toni radim na kojekakvim poslovima o kojima se neželim tu izjasnit! Trebamo imati nešto i amen!

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #118
Nedajbože da se dogodi, ali moglo bi - "teroristički" napad na OI u Londonu 2012. kojeg neće izvesti neki ludi mudžahedin... Mislim, nedajbože...
MAK Zapad

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #119
Toni nit se mogu složit s tobom niti nemogu! Stvar je za sebe jasna, ameri su ameri u to ne ulazim, ali kao šta Rusija ima problema sa Teroristima, ima i EU, nemoj to ubrajat kao produkt nečega ili siromašna tvorevina, to je vrlo softicirana organizirana gruba koja je kadra učiniti vrlo nepoželjne posljedice kako bi ostvarili svoj kojekakvi interes. Sjetimo se samo masakra u Moskvi, Londonu a da Ameriku ne spominjem. Nama treba obrana iz zraka i to je jasno ko dan! Sad u ovom slučaju dobro bi došlo bilo šta! Toni radim na kojekakvim poslovima o kojima se neželim tu izjasnit! Trebamo imati nešto i amen!

Pa ja se Stipe cijelo vrijeme i zalažem u ovome threadu za to da trebamo imati tu vojnu komponentu, to si vjerujem uočio, jer mislim da si ne trebamo i sami oduzimati obrambene sposobnosti, kako zbog novijih povijesnih događanja na ovim prostorima tako i onih u daljnjoj nam turbulentnoj povijesti. O tome tko je terorist neka sudi povijest s jedne dobre višedesetljetne distance, no sjećam se kako je svojedobno propaganda govorila o hrvatskim teroristima koji razbijaju Jugoslaviju i kako na njih treba poslati "narodnu" vojsku. A evo neki dan engleska kraljica pružila je ruku nekadašnjem zapovjedniku IRA-e.
lp
Toni