Skip to main content

Topic: MIG-Bez Kabine ? (Read 69630 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #165
Za vrijeme proslave u Kninu,

preletio je jedan,vjerovatno jedini ispravan,  MIG-21 Tvrdjavu Kninsku,

ZNA LI MI NETKO RECI DA LI SE TAJ VRATIO ODAKLE JE POLETIO?

do sada su svi pali prije nego su stigli nazad kuci ?

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #166
ne razumijem cemu ismijavanje naseg ratnog zrakoplovstva?

do sada su samo dva pala prilikom vjezbi i to oba u istom trenutku sto nije nista cudno jer tko radi taj i grijesi. drzave koje nemaju takvih incidenata vjerojatno nemaju ratno zrakoplovstvo pa im se niti ne dogadjaju.

nasi migovi lete svakodnevno, vidjam ih i cujem skoro svaki dan iznad ivanica.

kad jednom dodju nove masine sto cemo onda ismijavati?

struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #167
ne razumijem cemu ismijavanje naseg ratnog zrakoplovstva?

do sada su samo dva pala prilikom vjezbi i to oba u istom trenutku sto nije nista cudno jer tko radi taj i grijesi. drzave koje nemaju takvih incidenata vjerojatno nemaju ratno zrakoplovstvo pa im se niti ne dogadjaju.

nasi migovi lete svakodnevno, vidjam ih i cujem skoro svaki dan iznad ivanica.

kad jednom dodju nove masine sto cemo onda ismijavati?

Ma sto se uopće sekiraš, ne znam samo zašto ovaj thread ima toliko odgovora što ga je postavio poznati Hrvatski patriota i domoljub, Ivan iz Ijove? :)
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #168
ne razumijem cemu ismijavanje naseg ratnog zrakoplovstva?

do sada su samo dva pala prilikom vjezbi i to oba u istom trenutku sto nije nista cudno jer tko radi taj i grijesi. drzave koje nemaju takvih incidenata vjerojatno nemaju ratno zrakoplovstvo pa im se niti ne dogadjaju.

nasi migovi lete svakodnevno, vidjam ih i cujem skoro svaki dan iznad ivanica.

kad jednom dodju nove masine sto cemo onda ismijavati?

Ma sto se uopće sekiraš, ne znam samo zašto ovaj thread ima toliko odgovora što ga je postavio poznati Hrvatski patriota i domoljub, Ivan iz Ijove? :)


Moje pitanje nije uopste u vezi sa Patriota ili ne Patriota

ako je patriotizam slati ljude da idu u rizik vratiti se ili ne,
taj patriotizam je sve drugo samo ne to sto treba da bude.

Pozz, Iv

Re: Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #169
ne razumijem cemu ismijavanje naseg ratnog zrakoplovstva?

do sada su samo dva pala prilikom vjezbi i to oba u istom trenutku sto nije nista cudno jer tko radi taj i grijesi. drzave koje nemaju takvih incidenata vjerojatno nemaju ratno zrakoplovstvo pa im se niti ne dogadjaju.

nasi migovi lete svakodnevno, vidjam ih i cujem skoro svaki dan iznad ivanica.

kad jednom dodju nove masine sto cemo onda ismijavati?

Ma sto se uopće sekiraš, ne znam samo zašto ovaj thread ima toliko odgovora što ga je postavio poznati Hrvatski patriota i domoljub, Ivan iz Ijove? :)


Moje pitanje nije uopste u vezi sa Patriota ili ne Patriota

ako je patriotizam slati ljude da idu u rizik vratiti se ili ne,
taj patriotizam je sve drugo samo ne to sto treba da bude.

Pozz, Iv
Ljudi obavljaju svoj posao

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #170
migovi jesu zastarjeli, ali nisu smece. proizvedeno ih je oko 8000 komada sto dovoljno govori o njegovoj popularnosti i da nista nije valjao ostao bi na daleko manjoj brojci.

ivek, ti sigurno znas da avioni imaju svoje resurse. jedan je vijek trajanja zmaja, a drugi su satovi naleta. mig 21 ima mogucnost letjeti 30 godina i preko 2500 sati naleta (nisam siguran za ovu brojku s naletom jer se spomine od 2400 do 2600 sati). postoji i redovito odrzavanje zrakoplova koje se obavlja svakih x sati za pojedine dijelove i sklopove. dokle god je zmaj mladji od 30 godina (mislim da nakon modernizacije se moze dobiti jos 10 pa je to ukupno 40 godina), dok je ispod propisanih sati naleta i dok se redovito odrzava niti jedan avion nije opasniji za letenje od bilo kojeg drugog modernijeg aviona.

nije mi jasno o cemu pricas i o kakvoj tocno opasnosti? nasi migovi su bolji od onih koji su se proizvodili prije 40 godina jer su novija godina proizvodnje, a i modernizirani su u medjuvremenu, a sumnjam da se netko ismijavao iz njih u proslosti, ali ipak po tebi ispada kao da smo mi te strojeve nasli na smetlistu i bas su nekim slucajem upalili i sada je vrh vojske odlucio poslati svoje nejelitnije ljude u tu hrdjavu cijev s krilima da se odvezu u svoju smrt.

s tim avionima je sve u redu osim toga sto su zastarjeli i sto ih sada treba ili modernizirati (losija opcija) ili prijeci na novu tehnologiju.

molim objasnjenje tvojih rijeci, ali ne neke prazne price jer sam se ja potrudio objasniti zasto ti avioni nisu leteci lijesovi.
sad mi ti reci zasto po tebi jesu?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #171
Jeste eewan, treba ih odrzavati ALi ako se za odrzavanje istih skidaju dijelovi sa drugih i ugradjuju na postojece da bi i dalje letli to nije u redu,
Avion dasnjice moze da leti 100 godina uz pravilno odrzavanje,
dalje, nigdje neces vidjeti da samo jedan nadleti Svecanost uvijek "Para"  Vodja i Pratioc a ovo u Kninu je pokazalo da je samo jedan spreman da leti, nije ni to lose ako je taj jedan ispravan ali ispravan,

ova brojka koju si naveo o visini proizvedenih je ispravna ali ako znas tko ih je osim Kine i Rumunije proizvodio, za nase uvjete tu je najpogodniji Avion tipa Orao ili Galeb, takav koji moze i sa Trave da poleti,mali pokretni jer je MIG poznat kao ne bas pokretan,meni je mnogo simpaticniji 15.

za Zemlju kao Hrvatska ce avijacija za uvijek biti veliko opterecenje u Budzetu, to su stvari koje nevjerovatno mnogo kostaju i to permanentno,letjeli ili stajali na Zemlji.

Pozz Iv

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #172
to sto je letivi mig dobio dijelove kanibalizacijom drugog ne znaci da je neispravan... to je argument za nista, a mene zanima zasto ti smatras da su ti avioni neispravni?

to sto ne idu u paru je vjerojatno stednja jer nam je drzava u kolapsu, a i prije sam uglavnom vidjao po jednog kada bi nadlijetali svecanosti. prosle godine na lucko je dosao samo jedan madjarski grippen...

orao i galeb nisu nadzvucni zrakoplovi i takvi nam ne trebaju. to je nepoznavanje osnovnih stvari jer galeb ide sporije od prosjecnog putnickog zrakoplova, a orao ide neznatno brze.

ako airbus a320 ide 900 km/h, galeb 800, a orao nesto preko 1100 onda je jasno da oni ne mogu presresti airbus jer ga jednostavno ne mogu sustici. galeb ga uopce ne moze proganjati, a orao treba pola sata da ga sustigne ako je udaljen 100 km.
mig 21 ide 2200+ km/h i sustigne taj isti airbus koji je udaljen 100 km za 3 minute.

struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #173
Slažem se da ne bi trebali ismijavati naše MIGove. Pa nisu ni naši vojnici idioti da svjesno šalju pilote u smrt na tehnički neispravnim avionima. Kad bi to bilo tako, siguran sam da bi mogli skrpati još koji MIG od ovih rashodovanih....Dakle, Ivane, uz dužno poštovanje, nijedan vam argument nije na mjestu.

Možda bi trebali ismijavati američke F-22, najnaprednije borbene avione današnjice, koji imaju sitni problem - piloti im se ponekad uguše u letu.

http://www.cbsnews.com/8301-18560_162-57427432/is-the-air-forces-f-22-fighter-jet-making-pilots-sick/?tag=contentMain;contentBody

A kad smo već kod ugradnje stranih dijelova, nisu ni najnapredniji Ameri daleko došli:

http://uk.news.yahoo.com/fake-chinese-parts-found-us-planes-103012001.html

daje za razmišljati, zar ne?

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #174
Najjace mi je kada oni koji pola zivota zive u njemackoj a pola u "amerki"  kazu nasi ili moji ili hrvat sam ili ......  što ti Iwek znas o "nama" ..... di si ti ili sto si ti ?
Čovjek bez identiteta nema pravo da stalno pljuje po "nama"


citam vec mjesecima tvoje baljezganje pa sam morao napisati "nešto"




Nego Iwek .... posto je ovo modelarski forum daj malo pisi o modelima, obecao si nekakve fantasticne samogradnje nekakvih migova i jedrilica i tko zna cega  kada dovrsis "garažu" , vidjeli smo da je garaža gotova što je sa modelarstvom Iwek samo obecanja ili se radi nesto konkretno..


ajde napisi nesto pametno , stavi slike  na forum otvori Bud i budi zadovoljan učinjenim..  ;)


Lp Zoran

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #175
to sto je letivi mig dobio dijelove kanibalizacijom drugog ne znaci da je neispravan... to je argument za nista, a mene zanima zasto ti smatras da su ti avioni neispravni?
++++++++++++++++
pa da su,zapravo da je ispravan,ne bi izgubio Kabinu u letu,
ako Krilo otpadne Avionu u letu,to moze biti zamor Materijala kao sto su sada otkrili pukotine u korijenu ramenjace kod Airbus 380,srecom pa je na vrijeme otkriveno,
ovo sa Kabinom mislim da je stvar do mehanicara a o tome nam moze "nisde" vise,mehanicar kod Croatia Airlines-Lufthansa
ako te interesuje saznati vise o migu,rado cu ti dati kontakt Adresu sada najboljega Kapetana kod Croatie,zavrsio je obuku ma MIG-u,letio i bio stacioniran u Skopju pa kada je osjetio koliko je to zadovoljstvo letjeti MIG-a iskopao se iz Vojske i nastavio da leti kod tadasnjega JAT-a,kada je osnovana Croatia bio je prvi koga su uvrstili i u vise navrata su Hrvatske Novine pisale o najboljem Kapetanu croatie,
+++++++++++++++++++++
to sto ne idu u paru je vjerojatno stednja jer nam je drzava u kolapsu, a i prije sam uglavnom vidjao po jednog kada bi nadlijetali svecanosti. prosle godine na lucko je dosao samo jedan madjarski grippen...

orao i galeb nisu nadzvucni zrakoplovi i takvi nam ne trebaju. to je nepoznavanje osnovnih stvari jer galeb ide sporije od prosjecnog putnickog zrakoplova, a orao ide neznatno brze.
++++++++++++++++++
nisam napisao da Hrvatskoj ti Avioni trebaju,
napisao sam Avioni Tipa Galeb i Orao jer takvi mogu i bez Betonske Piste sto je za malu Drzavu vazno,
male Zemlje uzimaju Lovce Presretace a koga ti ga ganjas ?
nakon poletanja je Avion za tren u Sloveniji,Madjarskoj,Srbiji,BiH, da li su Hrvatskoj Avioni Tipa MIG ili slicni uopste potrebni?

Hrvatskoj treba Ralo i Volovi da bi Trpeza bila obilnija i da mnogi ne moraju kopati po Kantama za Smetlje trazeci komad Kruha,
pa tek kada se rijesi adekvatna ishrana stanovnistva i otvori dovoljno radnih mjesta,tada se moze misliti o nabavci Aviona,ovo sada je Utopija misliti na to.
++++++++++++++
ako airbus a320 ide 900 km/h, galeb 800, a orao nesto preko 1100 onda je jasno da oni ne mogu presresti airbus jer ga jednostavno ne mogu sustici. galeb ga uopce ne moze proganjati, a orao treba pola sata da ga sustigne ako je udaljen 100 km.
mig 21 ide 2200+ km/h i sustigne taj isti airbus koji je udaljen 100 km za 3 minute.
+++++++++++
a za JEDNU MINUTU si u tudjem nebu ili ?

p.s. Tvoj prijatel Jarun 25 mi je u svome komentaru napisao rijec "baljezga"
ne mogu ovu rijec naci u Almanahu Hrvatski Rijeci i ako sam vec cuo za ovu rijec ne znam sto znaci ?
++++++
izgubio sam mnogo vise vremena nego sam mislio dok sam rijesio prenos Komande sa Vertikalnog i Horizontalnoga Stabilizatora na Servo,vec sam htio da odustanem i uradim klasicno,kako to svi rade ali sada je rijeseno i idem dalje da bih za Vikend istrcao na Livadu sa novom kako vi kazete "Pilom"

Srdacan Poz, Iv
++++++++++++++++++

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #176
ljudski faktor je bio problem oko kabine tj. kabina nije bila dobro zabravljena.

po meni nama treba nadzvucni zrakoplov bez obzira sto svugdje imamo blizu do granice. ako bi tako razmisljali svi, jer realno nema bas velikih drzava oko nas, onda bi nam bile dosta i utve pa nek nitko nema nadzvucnu avijaciju jer sa 2 macha brzine si u bilo kojoj susjednoj zemlji na granici za par minuta.

to sto govori jarun su jarunove rijeci, a ne moje...  baljezgati znaci pricati gluposti.

ja sam uvijek pokusavao biti pristojan prema tebi jer cijenim tvoje iskustvo i dosta si stariji od mene, a starije treba postivati.


koja je to nova pila u pitanju i kakvo si rjesenje smislio za prijenos komandi?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #177
to sto je letivi mig dobio dijelove kanibalizacijom drugog ne znaci da je neispravan... to je argument za nista, a mene zanima zasto ti smatras da su ti avioni neispravni?
++++++++++++++++
pa da su,zapravo da je ispravan,ne bi izgubio Kabinu u letu,
ako Krilo otpadne Avionu u letu,to moze biti zamor Materijala kao sto su sada otkrili pukotine u korijenu ramenjace kod Airbus 380,srecom pa je na vrijeme otkriveno,
ovo sa Kabinom mislim da je stvar do mehanicara a o tome nam moze "nisde" vise,mehanicar kod Croatia Airlines-Lufthansa
ako te interesuje saznati vise o migu,rado cu ti dati kontakt Adresu sada najboljega Kapetana kod Croatie,zavrsio je obuku ma MIG-u,letio i bio stacioniran u Skopju pa kada je osjetio koliko je to zadovoljstvo letjeti MIG-a iskopao se iz Vojske i nastavio da leti kod tadasnjega JAT-a,kada je osnovana Croatia bio je prvi koga su uvrstili i u vise navrata su Hrvatske Novine pisale o najboljem Kapetanu croatie,
+++++++++++++++++++++
to sto ne idu u paru je vjerojatno stednja jer nam je drzava u kolapsu, a i prije sam uglavnom vidjao po jednog kada bi nadlijetali svecanosti. prosle godine na lucko je dosao samo jedan madjarski grippen...

orao i galeb nisu nadzvucni zrakoplovi i takvi nam ne trebaju. to je nepoznavanje osnovnih stvari jer galeb ide sporije od prosjecnog putnickog zrakoplova, a orao ide neznatno brze.
++++++++++++++++++
nisam napisao da Hrvatskoj ti Avioni trebaju,
napisao sam Avioni Tipa Galeb i Orao jer takvi mogu i bez Betonske Piste sto je za malu Drzavu vazno,
male Zemlje uzimaju Lovce Presretace a koga ti ga ganjas ?
nakon poletanja je Avion za tren u Sloveniji,Madjarskoj,Srbiji,BiH, da li su Hrvatskoj Avioni Tipa MIG ili slicni uopste potrebni?

Hrvatskoj treba Ralo i Volovi da bi Trpeza bila obilnija i da mnogi ne moraju kopati po Kantama za Smetlje trazeci komad Kruha,
pa tek kada se rijesi adekvatna ishrana stanovnistva i otvori dovoljno radnih mjesta,tada se moze misliti o nabavci Aviona,ovo sada je Utopija misliti na to.
++++++++++++++
ako airbus a320 ide 900 km/h, galeb 800, a orao nesto preko 1100 onda je jasno da oni ne mogu presresti airbus jer ga jednostavno ne mogu sustici. galeb ga uopce ne moze proganjati, a orao treba pola sata da ga sustigne ako je udaljen 100 km.
mig 21 ide 2200+ km/h i sustigne taj isti airbus koji je udaljen 100 km za 3 minute.
+++++++++++
a za JEDNU MINUTU si u tudjem nebu ili ?

p.s. Tvoj prijatel Jarun 25 mi je u svome komentaru napisao rijec "baljezga"
ne mogu ovu rijec naci u Almanahu Hrvatski Rijeci i ako sam vec cuo za ovu rijec ne znam sto znaci ?

++++++
izgubio sam mnogo vise vremena nego sam mislio dok sam rijesio prenos Komande sa Vertikalnog i Horizontalnoga Stabilizatora na Servo,vec sam htio da odustanem i uradim klasicno,kako to svi rade ali sada je rijeseno i idem dalje da bih za Vikend istrcao na Livadu sa novom kako vi kazete "Pilom"

Srdacan Poz, Iv
++++++++++++++++++

ispravak netočnog navoda "hl25" a ne jarun 25  ;) ;) ;) ;) ;)
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C


 

Odg: MIG-Bez Kabine ?

Reply #179
Da, i MiG 15 je bolji od MiG-a 21, to je "opštepoznato"  :D
MAK Zapad