Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 68755 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #240
Ja sam primjetio opčenito na multirotorima kad se doda malo tereta i kada vrti propelere brže da se letne karakteristike dodatno poprave  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #241
Ujutro sam testirao DDG JAZU sa dve batke 3S 5000 u paraleli i 11" graupner propovima. Ukupna tezina je 2600g. Duzina leta je 17min 38sec , ali kombinirane voznje , znaci ganjanje u altitude i malo hovera u GPS-u , a kad bi ova kombinacija bila samo na 4S to bi bilo jos bolje. Nemam jos video tx da ga odfuram malo dalje  8)



o pa ljepo si to služio.
MOj još uvjek čeka da ga sastavim do kraja nisam stigo još.
A i gimbal sa njega sam prodao pa mi je to sve pošemerilo sada moram novi pravit a tako mi se neda to je čudo jedno.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #242
Danas nabacio malo let na zanimljivoj lokaciji, steta sto puse pa je tesko vozit KK2 na vjetru, ali uglavnom nije lose

! Private video

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #243
Zar i ti sine SEKILE? Zaštita od gledanja?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #244
Koja zastita od gledanja

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #245
Kadfa kliknem piše: PRIVATNI VIDEO! Nema gledanja?
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #246
A to su sada vec mirovne misije ne moze to svatko da gleda samo odabrani :)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #247
Ma ne, evo sad bi trebalo biti ok, nisam vidio da je private , stavio public   8)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #248
fora, drugačije,
malo shaky s obzirom da smo svi navikli na smooth DDG uratke prošlih mjeseci... ali zato si ga provozao preko terena u svim mogućim smjerovima  ;D

ali tu nisi ni svjestan koliko si blizu bio da padne, možda 20ak cm te dijelilo od prekida veze,
pošto je to limeni krov a ti letiš na 2.4 + 5.8 i to kontroler bez RTH-a...

zato je dilema dal kod takvih kontrolera podesiti failsafe na gasu da penje u vis ili da pada.
razum nalaže da se podesi da polako pada, pa bu bar sletio negdje kako tako,
ali u većini slučajeva na FPV-u se prekid dogodi jer zađeš s modelom negdje izvan LOS-a, pa bi penjanje u visinu pomoglo....
no ako dođe do trajnog prekida iz nekog drugog razloga, to bi značilo penjanje u vis dok se ne potroši batka, a onda postaje ubojiti projektil koji pada kao cigla dole s par stotina metara, u urbanoj sredini  ???

što si ti odlučio?  :)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #249
Video je cool.
Vidim deres ga gadno  :)


Ovih dana i moj fpv stroj biti ce spreman za let.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #250
Bok Tom,  ma cisto sumnjam da bi ostao bez veze, letim sa frsky i to je bilo na nekih 20-30m od mene, nisam jos imao slucaj ni da mi se javio modul u stanici da je van dometa.  A i video bi mi prije puknuo , zar ne , ipak je on na 5.8GHz, a on je radio u tom trenutku ok.  Mada na stadionu ionako nema nikoga, sta ces pustos, nekad ok klub sad je zalost...

Znam i sam da nije bas pametno voziti fpv na KK2, ali biram mjesta gdje letiti i neidem daleko tako i ako padne , skupim model u vrecicu i doma.

Sljedeci tjedan cu letjeti DDG quad sa Nazom tako da ce to biti definitivno sigurnije

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #251
ne mislim na udaljenost od tebe,
pogledaj video od 3:00 što sam nabacio screenshot, pa vidi koja ti je bila putanja i u zradnji tren si ga cimnuo nazad prema sebi.
da nisi bi izgubio optičku vidljivost s modelom, između bi se našao limeni krov i hrpa greda koje ga drže, pa sam zato rekao da bi ispao vjerojatno iz dometa (jednog, drugog, ili oba)

failsafe si podesio da model sleti dakle?

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #252
Ma znam imas pravo, ako bi ispao vjerovatno bi mi ispao video prvi, za frsky nevjerujem, njega sam bas zbog takvih slucajeva testirao u najgorim okolnostima i stavarno za letenje do 500m fura kroz sve, za 1km opticka vidljivost, a za dalje neznam niti cu bas ici.  Ali kako kazem letim nadalje sa nazom, KK2 mi je cisto za trening, ipak jos sam ja amater za tebe i Majka, ali ucim. Mada imam i Crius board sa GPS-om , ali ona mi je sklona epilepticnim napadima u zraku i zato nekako vise vjerujem KK2. Ili ja to neznam podesiti kak spada

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #253
Ubila me vrucina danas doma pa reko malo da prosecem quada. Namjerno na ovom videu sam ostavio zvuk sa quada, jer imam neki cudan zvuk, mislim da nije ok, a sve je zategnuto i u letu nemam problema ali mislim da nebi smio takve zvukove proizvoditi, na drugom quadu nema takvuh zvukova.  Ima tko kakvu ideju kaj bi moglo biti

FPV KK2 QUADCOPTER

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #254
Ne mora biti da su motori,provjeri dodatnu opremu.
Meni su voltage alarmi strugali po frame. :)